Ako sa vám dá ušetriť z výplaty?

barbi28
2. aug 2022

Dobrý den. Chcem sa spýtať ako sa vám darí ušetriť z výplaty v týchto nie moc dobrých časoch.
Dokopy máme s priateľom príjem okolo 1800€ plus mínus.
Samozrejme máme hypotéku, auto a ďalšie výdavky.
Spravili sme si aj rozpis príjmu a výdavkov, potraviny kupujeme v akcii, nemíňame na zbytočnosti no aj tak ledva ,,vyžijeme” do ďalšej výplaty. Do prace chodím pesi, jedlo si nosím z domu takže nikde nejak nemíňame no aj tak si už nedokážeme skoro nič odložiť. Preto by som sa vas rada spýtala ci máte nejaké rady alebo tipy ako ušetriť ešte viac.
Ďakujem

nwnw
2. aug 2022

@barbi28 tych 800 miniem asi ja na 5 - 6 clennu domacnost aj s cigami pre chlapa. Cigy su 100€.
Varim max na 2dni a maso fakt asi kazdy den.
U nas su mega polozky zelenina, maso, a drogeria.

kluska
2. aug 2022

@barbi28 no pokial fajcite obaja a krabicku kazdy 2 den, tak vam to vyjde cca 120 eura na mesiac

barbi28
autor
2. aug 2022

@martinka13 rovno si idem urobiť trvalý príkaz ďakujem

ropucha6
2. aug 2022

@barbi28 daj si trvaly prikaz den po vyplate, inak neusetris.

barbi28
autor
2. aug 2022

Ďakujem všetkým za rady a pomoc. Že som tu nedostala naložené 😂 prajem vám len to najlepšie

mladena
2. aug 2022

to sú hlavne cigarety, ale nie si sama, sme na tom rovnako a pivko si tiež doprajeme iba doma a aj tak neušetrime, vždy sa niečo pokazí, potom zas stk auto, potom poistenie, raz jedno raz druhé vyskočí... buď rada ak nemáte dlhy a máte vždy všetko poplatené to je základ... a cigarety mne muž balí, dá sa na tom celkom pošetriť.... ja si vždy hovorím, že od ďalšieho mesiaca už pošetrím tak uvidíme 🙂

barbi28
autor
2. aug 2022

@nwnw no ale máš veľkú rodinu a vyžijete z toho. A my dvaja a pomaly nie čo je hanba. Keby sú aspom tie potraviny lacnejšie že človek aj keď ma rodinu si môže dovoliť viac

barbi28
autor
2. aug 2022

@mladena veď práve aj čo sme mali rezervu tak odišla pri týchto cenách. Toto som si aj ja povedala že už dosť takto sa fungovať nedá treba odkladať a zbaviť sa zbytočných veci

kluska
2. aug 2022

@barbi28 a z tych fixnych veci sa neda nieco vyhodit? napr nieco co nie je az tak dolezite alebo co este pocka na neurcito

barbi28
autor
2. aug 2022

@kluska už som urobila všetko čo sa dalo bez čoho sa obidem. Ostatné sú už výdavky ktoré mám fixne

salamistka
2. aug 2022

Inak neviem ako u vás, ale môj zamestnávateľ, aj keď viem, že nie je povinný, nám plat nezvýšil, keď začalo zdražovanie, skôr dáva menej s odôvodnením, že má väčšie výdavky na elektrinu a pod....by som bola zvedavá, aký prístup majú iní zamestnávatelia, lebo podľa mňa toto je tak trošku rana pod pás

moonlight1210
2. aug 2022

Mam poducet. Akonahle pride vyplata, na druhy den sa tam z hlavneho uctu presunie nastavena suma penazi.
Poducet nepouzivam. Je ako ten zlaty kozi roh z rozpravky. Vzdy hladam ine riesenie, ked treba peniaze. Na ten poducet siahnem, ked budeme naozaj, ale naozaj v koncoch.

barbi28
autor
2. aug 2022

@salamistka ja sa idem akurát zajtra pýtať na zvýšenie platu. Akože zrazu všetci zamestnávatelia šetria. A ľudia môžu aj skapat. Pracuješ a nemas

barbi28
autor
2. aug 2022

@moonlight1210 ako som písala urobím trvalý príkaz a tiež sa ich nechytím pokiaľ nebudem v ozaj extrémnej situácii

moonlight1210
2. aug 2022

@barbi28 lebo aj firmam stupli vydavky. Zdrazel vyrobny material. Atd.
A nie su nijak oslobodeni, ci zvyhodneni.

Vo firmach, co uctujem, isli len mesacne preddavky na plyn a elektriku o 100% nahor.

barbi28
autor
2. aug 2022

@moonlight1210 to ja chápem. Len nemuseli znižovať platy. Mohli ich nechať tak ako boli. Ti ľudia tiež potrebujú z niečoho žiť

ropucha6
2. aug 2022

@barbi28 my ani nefajcime a minieme viac ako vy. Doteraz sme sa nejak nemuseli obmedzovat, ale tiez uz pozerame veru, co kolko stoji.

salamistka
2. aug 2022

@moonlight1210 lenže vo väčšine prípadov oni svoje zvýšené výdavky pokryjú tak, že si vypýtajú viac od zákazníkov

barbi28
autor
2. aug 2022

@ropucha6 no veď práve. Dokázali sme si aj dosť odložiť a zrazu všetko drahé tak sa snažíme šetriť. No dúfam že sa nám to obom podarí ☺️

moonlight1210
2. aug 2022

@barbi28 nie, znizovat nemuseli. V tych “mojich” firmach praveze zdvihli.

mimikarol
2. aug 2022

Myslím si že tam, kde sú dvaja fajčiari to ide neskutočne do peňazí. Pretože na to, že ste dvaja dospelí bez detí mate na mesiac úplne super čiastku. S toho by si 100% ušetrila keby ste prestali kupovať cigarety

barbi28
autor
2. aug 2022

@mimikarol buď úplne prestať alebo obmedziť na minimum 😏

zmrzlinka2021
2. aug 2022

@barbi28
A aka je tvoja predstava o mesacnej usetrenej sume?
Ak chapem, 800 eur je pre teba a manzela maličko. Koľko chcete teda ušetriť?

marca12
2. aug 2022

@barbi28 ak dokazete dvaja ludia minut 800€ mesacne,tak je niekde problem,ak teda ako pises ani nechodite von. Na strave ja osobne nesetrim,davam pozor,co kupim. Kupim aj v akcii,ale musi to mat sobre zlozenie,dobry povod a podobne. Nekupujem pochutiny iba pre navstevu,sladkosti sme tiez obmedzili aj kvoli zdravotnej stranke. Balenu vodu tiez menej kupujeme,naucili sme sa pit cistu vodu a s domacim sirupom. Alkohol,pivo nepijeme,tam tiez vela usetrime. Oblecenie a veci do domacnosti typu zbytocnosti kupujem len ked potrebujem. Ucim sa zit minimalisticky,nekupovat zbytocnosti a tym nezatazovat planetu. Najviac co sa osvedcuje,je odlozit si hned po vyplate sumu napr. 200€ na sporiaci ucet. U vas kludne aj 300€ by ste vedeli odlozit. Mam nastaveny trvaly prikaz a kazdy mesiac mi hned odchadza platba.

barbi28
autor
2. aug 2022

@marca12 je to problém preto som sa aj pýtala na rady 😏 napríklad my balenú vodu nekupujeme máme sodastream. Sladkosti občasne ako aj ty hovoris pre návštevu. No zistila som že cigarety nam robia veľký problém. Ja šetrím aj na strave sa priznám

barbi28
autor
2. aug 2022

@zmrzlinka2021 rada by som ušetrila okolo 150€ 😏

zmrzlinka2021
2. aug 2022

@barbi28 ved pises, ze prijem mate 1800 a vydavky 1000 eur... ci chces usetrit 1500 eur?
nechapem

barbi28
autor
2. aug 2022

@zmrzlinka2021 150€ mesačne som napísala

zmrzlinka2021
2. aug 2022

@barbi28 No dobre, ale ak ti ostane 800 eur, na čo ich dávas ked neusetris 150 eur? Ved vydavky mas 1000 eur. Vyplatu mate 1800 EUR. Do čoho dávas tých zostavajucich 800 eur?

barbi28
autor
2. aug 2022

@zmrzlinka2021 hlavne strava a aj cigy. Samozrejme benzín atd