Ako sa vám dá ušetriť z výplaty?

barbi28
2. aug 2022

Dobrý den. Chcem sa spýtať ako sa vám darí ušetriť z výplaty v týchto nie moc dobrých časoch.
Dokopy máme s priateľom príjem okolo 1800€ plus mínus.
Samozrejme máme hypotéku, auto a ďalšie výdavky.
Spravili sme si aj rozpis príjmu a výdavkov, potraviny kupujeme v akcii, nemíňame na zbytočnosti no aj tak ledva ,,vyžijeme” do ďalšej výplaty. Do prace chodím pesi, jedlo si nosím z domu takže nikde nejak nemíňame no aj tak si už nedokážeme skoro nič odložiť. Preto by som sa vas rada spýtala ci máte nejaké rady alebo tipy ako ušetriť ešte viac.
Ďakujem

liljana
2. aug 2022

Daj ake mate vydavky, bez vydavkov tazko najdes "diery", kde sa peniaze stracaju.

ms_green
2. aug 2022

U mňa osobne bolo dosť výdajov paušálne služby, ktoré som aj tak moc nepouźívala typu Netflix, Spotify, Youtube Premium atď. To si človek povie, že "To je len 5 eur mesačne" ale zrazu je z toho 50.

barbi28
autor
2. aug 2022

@liljana vyše 1000€

salamistka
2. aug 2022

lepšie ako ušetriť je rovno si odložiť na začiatku bokom na sporiaci účet povedzme 100 eur a už ich teda nebudeš míňať...

zojazoja
2. aug 2022

@barbi28 musíš rozpísať po položkách výdavky.kolko nájom.pripadne hypotéka.kolko mobily.koľko poistky.kolko to,koľko hento..inak to nejde ti poradit

falbala132
2. aug 2022

@barbi28 cize Vam ostane 800 €, a to je to "nic"? nechapem uplne.

barbi28
autor
2. aug 2022

@ms_green presne toto som už zrušila. Lebo to mi tiež robilo veľkú položku

lopka1313
2. aug 2022

@falbala132 podla mna to mysli tak, ze tych 800 je na nie fixne veci. Cize to, co sa nestrhne samo trvalym prikazom. Tj.strava, drogeria, oblecenie, vybehnutie von, odide pracka, zubar, nejaka poistka raz za cas, ak fajcia tak napr. cigy, konicky a tak...

danulicek
2. aug 2022

Rady a tipy úplne nemám, sama sa teraz snažím si robiť poriadky v príjmoch a výdavkoch. Ale najviac peňazí, ktoré sa ani nezdajú, idu v malých nákupoch - veď len tu zmrzka 5 eur (dokopy), veď len tu voda, časopis… a takto za mesiac odíde tých “5” eur viackrát a máš za mesiac riadnu sumu. Mne pomaha robiť si zoznam, čo uvarim v týždni, a na to si nakúpim. Idem väčšinou podľa letáku, čo je v akcii. Takto minam oveľa menej na potraviny, ako keď som chodila do obchodu častejšie a varila, čo mi akurát napadlo. Veľkou položkou sú aj služby spotify…, ktoré tu už boli spomenute.

kluska
2. aug 2022

@barbi28 no ste len dvaja alebo mate aj deti? co ja viem, najviac penazi ide do jedla a na fungovanie za ten mesiac + cigarety ak nejake + pivo, kava, zmrzlina a podobne. Skus sa popozerat na tieto vydavky

barbi28
autor
2. aug 2022

@lopka1313 áno presne si to vystihla. Neviem naozaj kde robím chybu. Odkladáme si vločky, nemíňame ale je treba aj tu drogériu kúpiť aj sa niečo pokazí a zrazu nič neostane

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kluska
2. aug 2022

@barbi28 takze 1000 su fixne vydavky a 800 mate na jedlo, drogeriu a tak na ten jeden mesiac?

barbi28
autor
2. aug 2022

@kluska iba dvaja sme. Von nechodíme, pivko si dáme doma, kávu takisto.
@mamula20 Nie deti nemáme. Varíme na viac dni aby sme mali aj do prace. A v tomto máš pravdu so zoznamom nechodíme do obchodu. Dakujem

barbi28
autor
2. aug 2022

@kluska cca okolo 1000€ a ostáva nám tak 750€-800

kluska
2. aug 2022

tak potom treba usetrit z tych 800 eura, 800 eura na 2 osoby na mesiac je az az

barbi28
autor
2. aug 2022

@kluska budem asi hneď odkladať bokom pretože to nerobím 😏 čo je očividne veľká chyba

kluska
2. aug 2022

aj tak mi z toho vychadza, ze bud kupujete kvalitne drahsie jedlo alebo vela jedla, kotr vyhadzujete alebo davate aj na cigarety + nejake ine somarinky

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbi28
autor
2. aug 2022

@kluska áno cigarety kupujeme. Kvalitne jedlo by som dnes nenazvala ničím. Jeme obycajne jedla.

barbi28
autor
2. aug 2022

@mamula20 odložím. Ďakujem za radu

tanisha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbi28
autor
2. aug 2022

@danulicek snažím sa aj ja ísť podľa letákov a akcii. Nič si pomaly nekupujeme a jednoducho nemáme. Budem musieť ešte na niečom šetriť očividne

kluska
2. aug 2022

@barbi28 tak mozno tam bude pes zakopany, tie cigarety myslim, proste z niecoho musite polavit

barbi28
autor
2. aug 2022

@tanisha farbim sa doma, na drogeriu minam asi každý druhý mesiac cca 50€. A teda prach na pranie kapsule do umyvacke samozrejme v akcii len

barbi28
autor
2. aug 2022

@kluska asi máš pravdu. Krabička skoro 4€😏😏

barbi28
autor
2. aug 2022

@mamula20 my fajčím iqos. Krabička 4€ takže očividne to mi žerie veľa peňazí. No takže musím prestať úplne

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka13
2. aug 2022

Hneď odložiť po výplate na "sporiaci účet "