Ako vybaviť splnomocnenie na poštu

lulufa
2. júl 2018

žienky, vybavovali ste niekto splnomocnenie, aby ste mohli manželovi vyberať zásielku do vlastných rúk na pošte? Ja som bola v piatok na pošte a pani mi povedala, že to robia iba elektronicky, musí si to spraviť sám. Odkedy je to elektronicky, keďže som nedávnom takéto splnomocnenie spravila, aby som mohla vyberať firemnú poštu a riaditeľ mi to podpísal vo firme, a potom som to zaniesla na poštu.
ďakujem

janinah
2. júl 2018

Už vidí ako dáka babka bez pc vybavuje elektronicky.Idú sa pototo z elektronických možností a pritom je stále dosť ľudí,ktorí k tomu nemajú prístup.A funguje to ako chce,manžel lekár nadáva na el. kartu zdravotníkov,systém padá,preťažený,berie to lekárom čas,ktorý by mohli venovať pacientom...celé zle. Neverím,že na pošte neexistuje ešte tá modrá kartička na splnomocnenie,ktorú vybavíš za 3 minúty,dožaduj sa jej.

montemotherone
2. júl 2018

@lulufa blbosť. Na pošte ti dá tlačivo, ktoré si muž vypíše, napíše tam číslo svojho OP, podpíše a s týmto to vybavíš už aj ty. Na základe tohto ti dajú tú "modrú kartičku"

majka1014
2. júl 2018

@lulufa manžel musi ist osobne na poštu a splnomocniť ťa. Moze to urobit kdekolvek na Slovensku. Len mu treba občiansky.

lulufa
autor
2. júl 2018

Tiež si myslím, že sa to dá. Trapošky trápne. Stiahla som si tlačivo z netu a dnes tam idem "na istotu",

miriam439
2. júl 2018

@lulufa robila som to tento rok, vybrala tlačivo na pošte, manžel podpisal, zafajkol tam aj to, že to na pošte môžem vybaviť ja, zaniesla som to na poštu ja, cvakla dva eurá a bolo to, všetko bez neho, len podpis doma hodil

najinka
2. júl 2018

My sme splnomocnovali manzelovu mamu. Obidvaja sme sli na postu aj s nou, s obcianskymi, podpisali sme vsetci papiere a hotovo 😀

emmusska
2. júl 2018

ja som minule bola u nas na poste a akurat to pani predo mnou vybavovala a dostala normalne papier do ruky a hotovo. bola by to hlupost ked napriklad dochodcovia, ktori toto vyuzivaju hojne, nemaju vsetci internet

slapina
2. júl 2018

To ťa pekne oklamala, skús ísť k inému okienku alebo ak máte v meste viacero pôšt tak skús ísť na inú, neexistuje, že sa to nedá urobiť aj klasicky cez tlačený papier

lulufa
autor
2. júl 2018

@slapina idem skúsiť. Mám to podpísané manželom,snáď ma vybavia.

titla
2. júl 2018

Ja som to vybavovala asi pred 4 mesiacmi. Potrebovala som splnomocniť otca. Z internetu som si stiahla žiadosť, vypísala moje i otcove údaje a išla s tým na poštu, kde mi na počkanie vystavili tú kartičku.

verca888
2. júl 2018

nenechaj sa prosim ta odbit, ved je to normalne, ze sa to vybavuje na poste, tetuske sa asi moc nechcelo

kikuskkka
2. júl 2018

robila som na pošte, takže nie je vôbec pravda, že sa to dá len elektronicky...panicke sa asi veru veľmi nechcelo 😉 pýtaj si tlačivo na splnomocnenie, treba vypísať, no na poštu musí ísť ten, čo splnomocnuje...je blbosť, aby to vybavovala splnomocnená osoba, pretože takto by som mohla dôjsť aj ja s nejakým papierom "akože podpísaným splnomocnitelom" a hurá, môžem vyberať zásielky niekomu, veď aha, podpísal to 😀 pokiaľ niekomu spravili splnomocnenie bez toho, koho podpis tam je, koledujú si o riadny prúser...

sisina4144
2. júl 2018

Moze vybavovat aj splnomocnena osoba ... na tlacive je kolonka - osoba poverena na vybavenie sluzby na poste, cize nemusi byt na poste pritomny splnomocnitel
@kikuskkka
@kikuskkka

lulufa
autor
2. júl 2018

@sisina4144 ale už sa to vraj tak nedá. Odbili má aj na druhej pošte. Mala som aj ten vzor,kde sa spomína ťa splnomocnená osoba a že už sa to nedá.

kikuskkka
3. júl 2018

@lulufa tak to je dobre na houby! neviem, no ja som od marca neni na pošte ale že by to až takto pokašľali? celé zle 🙈

kikuskkka
3. júl 2018

@sisina4144 tak to je zaujímavé, pretože tak by mohol robiť splnomocnenie každý na každého... my sme bez pritomneho splnomocnitela žiadne splnomocnenie robiť nesmeli a kto by si to aj bral na triko, však? ;)

sisina4144
3. júl 2018

@kikuskkka mate nespravne informacie

kikuskkka
3. júl 2018

@sisina4144 tak, ja mám len také informácie a skúsenosti, podľa akých som sa pred 5 rokmi na pošte zaucala a fungovalo to takto a nie inak počas celej tej doby

ivkovamiska
12. feb 2020

@lulufa kolko sa za to plati?

sisina4144
12. feb 2020

3,5€