Ako vyžiť z 900 eur mesačne?

radkanika
20. jún 2017

Ahojte, rada by som sa poradila. Ako vyžiť z 900€ mesačne sama s dvoma deťmi? Viem, že niekto má asi aj menej, ale my sme mali doteraz rozpočet cez 2000 €, a zrazu rozvod, ostane mi 600€ výplata a 300€ výživné. Čiže spolu 900€. Z toho 190€ byt (energie), zvyšné pravidelne výdavky sú cca 200€, plus nafta cca 150€ mesacne. Zvyšok co mi ostane, je akurát tak strava a bežné výdavky pre deti... Rozhodne nie štandard, na aký boli zvyknuté... Kino, dovolenky, darčeky, oblečenie...nestazujem si, len mam strach a rada by som prijala možno názory, rady, ako to zvládate iní, kde ako co najviac ušetríte. Lebo tých 200€ výdavky sú naozaj tie nutné ako poistky pre deti, škôlka, mobil... A naftu tiež neviem skresat, bez auta by som nestíhala deti rozviesť ráno a vyzdvihnúť po práci...poraďte...dakujem

natalienka12
21. jún 2017

@radkanika S témou ktorú si založila si.mohla čakať tieto reakcie. Je pravda že mnoho rodín nema 900 eur dokopy ale ja ťa veľmi dobre chápem o čom píšeš. Z 900 eur vyzijete bohate ale žiadny nadštandard to nebude a ty to dobre vieš.

zibi
21. jún 2017

@6mia6 treba to vyskusat.. minimalne aspon na to, ze clovek vidi, kolko veci vlastne nepotrebuje ...a odkladaj aj blocky, aby si zistila co kupujes, ked nieco vyhodis, skus teiz napisat na papier a po celom mesiaci , alebo od vyplaty do dalsej vyplaty to potom cele zhodnostis 🙂

sona222
21. jún 2017

Prosim vas kde je ten tolko ospevovany sarkasticky prispevok?

h2
21. jún 2017

@sona222 Na str. 6, s časom 13:30. Ale nebuď sklamaná, nie je to až taká bomba. Iba že nie je agresívny.

ebi88
21. jún 2017

@kikush1811 fuuuj ocot

marlenka222
21. jún 2017

@6mia6 a este ked ti za urcitu sumu penazi platenim kartou daju akoze bonus v ramci konra zadarmo.... Uuuuf potom aj cip strajkuje a transakcia zamietnuta

sona222
21. jún 2017

@h2 vyborny je 😉 akrat ze ta agresivita je dobre skryta🙂

h2
21. jún 2017

@sona222 Lebo to je "pasívna agresivita". Možno, keby bola aktívnejšia, mohla viac vytŕčať. 🙂

kikush1811
21. jún 2017

@ebi88 Keď uschne, vobec to necítiť 😉 Kludne prídi na návštevu si "počuchať" 😅 Inak fakt k téme je ten tvoj koment 😉 😀

emilia25
21. jún 2017

Ja osobne pouzivam zosit.mam tam kazdy mesiac na jednej strane prijmy tie si spocitam a podtym co vsetko treba zaplatit.na dalsej uz mam rozpisanu stravu co som uz uhradila a dalsiu kolonku ine platby.ja si vzdy na konci zosita pisem aj sny a plany na ten rok.no niekedy je sranda si taky zosit najst este z roku 2011 a zistit ze vsetky sny co tam boli pisane su uz realitou.aj tento rok sa mi uz zopar podarilo splnit na dalsich sa tvrdo pracuje.

jeennyv
21. jún 2017

@radkanika moj otec pracuje dlhe roky v auto sfere....luxusne auto-luxusne vydavky...luxusne zerie... servis a to vsetko platis hlavne za znacku...za mna predaj auto budes mat slusne peniaze a kupis nieco praktickejsie, co menej zerie a aj veci okolo toho nebudu tolko stat pripadne...
Po dalsie su retazce, potravinove, drogeriove, ktore su vseobecne drahe, pozri co kupujete co vam treba a kupuj kde je to za dobru cenu...napr. Lidl a kaufland a fresh maju dobre ceny, billa je draha, ale usetris, ked mas ich karticku na na nu su casto super zlavy...agro, carefur uz aj tesco pokial nieje akcia su drahe..z drogeriek ma dobre ceny teta..dm je vo vseobecnosti drahe a lekaren dr max ma v porovnani s inymi za niektore produkty cenu aj o 2e vyssie...vsetko sa da..najviac usetris na jedle..najdi si obchody s dobrymi cenami a system a nebudete sa musit mozno tak uskromnit..ked nemusis pozerat na peniaze tak je ti jedno ze to, za co niekde das 1e maju inde aj za 70 centov...a potom sa to zbiera a uz su vydavky...

6mia6
22. jún 2017

@marlenka222 no to sa mi stáva často. Aké mam SLSP. A zadarmo účet ma podmienky také ze fakt len všetko minut.

ema234
22. jún 2017

@jeennyv Auto nepreda sama to napisala, vies prisla by o imidz a niektori ludia si na nom nechaju zalezat aj keby nemali co zrat s prepacenim.

jeennyv
22. jún 2017

@ema234 ach jaaaj...musi sa rozhodnut ci su prednejsie deti ci pseudo luxus...potom som citala jej prispevky, ze aj nieco pre seba atd...ked clovek chce o vlasy, telo, nechty sa vies do parady postarat aj doma...len to musis chciet....este je asi kratko bez muza, aby si zrovnala priority

katka253111
22. jún 2017

@6mia6 no to veru... ja uz vytahujem vsetky prachy a necham si na ucte par eur ak nieco z konika malemu na oblecenie... ale je to fakt, ze ked clovek plati kartou, tak sa to mina omnoho rychlejsie

svetkaadamko
22. jún 2017

Inak, milujem také témy, kde sa diskutuje a autorka to má v paži 🙂

marlenka222
23. jún 2017

@svetkaadamko uz radsej nrdiskutuje lebo nenasla to co hladala. Rady typu usetri na niecom a chod na manikuru a auto si nechaj. Teda zachovaj vsetko na oko a doma bud ako zebrak so suchym chlebom.

svetkaadamko
23. jún 2017

@marlenka222 no vyzerá to tak. Mala by trošku prehodnotiť svoje životné hodnoty.

ivulda32
20. nov 2017

Ja sa prave budem rozvádzať. Som momentálne u rodičov s dcérou. Rozpočet budem mať na mesiac asi okolo 800. Pokiaľ máš vlastné bývanie, tak to máš super. Ja si chcem zobrať malý byt na úver. Nemôžem ostať stále u rodičov. Už som si urobila zhruba rozpočet na mesiac. Hádam to všetko bude vychádzať, ale myslím si, že sa to bude dať zvládnuť. Urob si rozpočet, zapisuj si všetky výdaje a skús skresať niektoré výdavky na auto, mobil, stravu, poistky, rôzne poplatky. Ja tiež ako ti tu jedna kočka radila mám peniaze v hotovosti. Tie si potom rozrátam na čo všetko potrebujem a zvyšok odložím. Idem po malej popredávať veci a nechodievaj s deťmi do obchodu ak sa ti dá. Ja to tak praktizujem dlho, lebo dcéra by tiež kadečo chcela a síce sa jej to dá vysvetliť, ale radšej chodím bez nej. Deťom radšej niečo dobré upeč - ušetríš a budú mať niečo zdravšie pod zub🙂. Drž sa. Určite to zvládnete.

avanka
7. apr 2021

@radkanika neviem,ale teda ak na to nemám,nejdem ku kadernícke..ja som zažila situáciu po rozvode,keď som s 8 tisíc korunami mesačné ostala sama v 3 izbovom byte,síce mojom,ale platiť ho bolo treba..chodila do prace a platila si vysokú školu..veru som bola rada,že som mala na zaplatenie nájomného,energii..stravy a nejakého oblečenia..chodila som na nadstavbu vysokej školy,kde som si platila 18 tisíc rocne ,5 krát do roka týždeň na ubytovni,cestovné,strava,knihy a veru som ani nepomyslela na kaderníčku..
Teraz s manželom núdzu netrpime,máme 2 deti,slušný príjem,ale stále dokážem ušetriť..akosi to vo mne ostalo..tá šetrnosť..a to som doma vyrastala v rodine,kde boli nadpriemerne príjmy na tú dobu,obaja rodičia mali vysoké funkcie a mohli sme si dovoliť kúpiť čokoľvek,čo sme chceli..
Ale je to asi vo mne..aj počas vysokej školy som chodila na brigády, ten pocit vlastných peňazí bol na nezaplatenie
Skresať výdavky na minimum,deťom je jedno,či majú oblecko značkové..a ver,že aj v sekacie kúpiš pekné kúsky aj nové..nakupovať vo výpredajoch ,reserved,hm...a stravu kupovať v akciách..a rozmýšľať..ja som deťom nikdy nedovolila bezmyslienkovite hádzať do košíka v obchode dobroty a pol košíka,ako tu napísala jedna maminka..mali sme a máme na to,ale aj takto deti učis...výlety do prírody okrem nafty tiež nič nestoja...deti nepotrebujú detské kútiky a večere v reštauráciách...máš pekný zostatok...časom si určite nájdeš nového partnera a finančné sa vám uľaví..držím palce

didi2102
7. apr 2021

@radkanika tak my máme peňazí dosť ale som na materskej a manžel všetko platí tak nechcem vyskakovať,pozeraj výpredaje , ja kupujem stále HM napr ale výpredaj dá sa aj v Lidli niečo pekné,KiK,pepco neviem aké staré máš deti ... Ak sú v škôlke v škole na prvom stupni naučíš ich , povieš proste v obchode nie ... Strava akostné naučení,buď uvaris na dva dni varené alebo chlebík šunka,cez víkend navariť aj na dva dni ... V mesiaci keď budú potrebovať deti kúpiš im,nie každý mesiac potrebujú každý tretí napr si doprajes ty ... Snaž sa hneď od prvej chvíle šetriť a potom ušetrené v prípade nutnosti minút,plus ako píšeš si pomaličky postupne keď prídeš na to čo a ako si rob rezervu

didi2102
7. apr 2021

@radkanika plus kozmetika dá sa aj v drogérii,kúpiť lacnejšia napr balea krémy,masky atď atď nepôjdeš do drahého salónu ale nájdeš si niečo prijateľné pre teba, návnad sa pozitívne že to zvládneš , nájdeš si cestu ku všetkému

didi2102
7. apr 2021

@radkanika a ešte ma napadlo,môj muž je veľa na sluzobkach,vtedy hrozné ušetrím na strave,nepotrebujem mať nonstop narvatu chladničku,mať salámu sukňu syr parky 20jogurtov a to hento ... Kupuj s rozumom a nové až keď dojete to čo mate

viera77
7. apr 2021

Toto je diskusia ešte z roku 2017, autorku príspevku označujete zbytočne, už je neaktívna.

danim
7. apr 2021

@radkanika tak najvyšší čas, aby si začala na sebe makat a vypracovala sa na prácu, kde zarobíš viac ako 600€ súčasných.... keď si chceš žiť ako panička. Alebo rýchlo sa na bohatého zavesiť, vy zlatokopky máte dnes len tento životný cieľ evidentne.... nech vidia všetci auto, luxusne dovolenky, handry... Omg kde ten svet speje 🙈

zuzana2248
22. nov 2021

@radkanika ahoj, moja sestra má dve deti obidve násť ročné jedna dcéra a chlapec.Jej výplata je 300€ a alimenty za oby dve deti 400€(300+400=700).
1. Dosť záleží aký máte dom oni majú 3izbový
a za to platia CCA 110€.
2. Nemajú luxus ale sú v štandarde(raz ročne dovolenka pri mory alebo v horách večinou v *** hviezdovom hoteli.A to ešte jej dcére platí súkromného zubára lebo má strojček.
No neviem podľa mňa je to iba o zvyku, aké obchody navštevuješ, koľko a ako často jazdíš autom,a či všetko čo si kúpiš si si istá že budeš potrebovať. A zmiernite si cenu za potraviny kupuj "obchodové značky" (Jessa, dentodent,...)

vanda323
22. nov 2021

@radkanika Ja by som asi deti nebrala do sebou na nákup aby si nehádali do košíka hlúposti. Ja osobne dosť šetrím aj na sladkostiach. Napríklad upečiem bublaninku, veď to majú veľký plech....pridám tam ovocie...alebo puding s ovocím....

lucynka21
25. feb 2022

@radkanika veci pre deti môžeš kľudne tu 😊 dajú sa nájsť naozaj krásne a veľakrát to stojí minimum peňazí. A oplatí sa to pretože ak sú vo veku kedy ešte rastu a potrebuješ často kupovať väčšie toto je ideálne miesto. A dokonca aj pre seba tu nájdeš. Je tu veľa milých predávajúcich ktoré sa rady dohodnú keď máš vážny záujem. A čo sa týka ostatných výdavkov naozaj je to len o zvyku. Nekupovať hlúposti, stravovať sa viac doma. A uvidis ako ti to pôjde. Držím palce 🤗

veroonikadan
25. feb 2022

naucis sa setrit, podla mna teraz prides na to, ze vlastne vela veci ani nepotrebujes k zivotu, ze mnohe veci su len rozmar alebo akoby som to povedala, deti si zvyknu, dozaista im nekupuj vsetko ked na to nebudes mat, aby si sa nezadlzila kvoli tomu alebo nieco take 🙂

griska11
1. máj 2022

@radkanika
Chápem že deti mali určitý štandard ale bol ten štandard pre nich prínosný... Deti potrebujú kľudnú a vyrovnanú mamu. Urob si jeden mesiac tabuľku kde budeš dávať všetky bločky, za všetko čo si doprajete bez toho aby si sa.musela ty či tvoje deti nejako ombedzovat. Na konci urob čiaru spočítajte a uvidíš koľko toho je. A ak toho bude viac na ďalší mesiac okreseš somariny a bude. My máme 4 deti môžme si dovoliť rozmaznávať ale nerobím to, hlavne pre nich. Strávený čas, spoločne zážitky to je do čoho investujeme. To je podľa mňa vec kde nikdy nebudem banovat ani jedno euro, aj keď momentálne je to je naozaj masaker len výlet celodenný niekde na SK nás vyjde majland, ale doma v obývačke to nezažijeme😉 všetko sa chce ako sa dá. Hlavne nezdá sa mi žeby exmanžel neplatil či nepomáhal, myslím že môžeš byť rada že sa stará toľko .... Iné také štátne nemajú. Drž sa