Ako za krátky čas ušetriť peniaze?

4. jan 2020

Ahojte chcem sa opýtať ako najlepšie ušetriť peniaze za krátky čas potrebujem našetriť dosť veľkú sumu kvôli jednej veci ktorá sa musí uhradiť mám nato 7 mesiacov najviac miname na strave poradíte mi prosím vás ako šetriť

autor
4. jan 2020

@nelca84 neviem ako dlho ešte idem o 2 týždne na kontrolu ako sa to hojí zistim už som bola na 3 operáciách a je možnosť že bude nutná ešte jedna

autor
4. jan 2020

@missdiva dakujem

heidy222
4. jan 2020

Robit si napr v nedelu jedalnicek na cely tyzden, podla toho nakupny zoznam. Jest sosovicu, aj cervenu, fazulu, cicer, z toho polievku, fasirky atd, lacny zdroj bielkovin. Kupit cele kura a vykostit si prsia na sote, kridla a stehna upiect, zvysok vyvarit do polievku, takto mas z jedneho kurata 3 jedla. Z ovocia jablka, zo zeleninu varit sezonnu napr kel, karfiol. Jogurt kupit 1 kg balenie a zamiesat si s dzemom

autor
4. jan 2020

@heidy222 dakujem

68atevi86
4. jan 2020

Aaqww

koniarova
4. jan 2020

Mrzí ma to, ale aj keď začneš radikálne šetriť, podľa mňa viac ako 1500 Max. 2000 neusetris.

marion09
4. jan 2020

7000e oprava komplet jednej steny nestojí....kde si nabrala tu sumu?

autor
4. jan 2020

@marion09 treba vystierkovat aj plesnivé izby material a robota murárom boli mi to tu vyrátať pýtala som sa na cenu 4 majstrov vybrali sme toho s dobrou cenou oproti ostatným ale dik že odpovedas k veci 😉

autor
4. jan 2020

@marion09 plus nevies ani metráž ani nič nášho domu 🤷🏻‍♂️

marion09
4. jan 2020

Inak zeny-toto "zaváňa"....i nedavno tu bola taká téma kde dotyčná "nenápadny" príbeh

marion09
4. jan 2020

No ja len či ta ošklbat nechcú🤫

bubuzu
4. jan 2020

Ahoj,len ta chcem upokojit.To, ze vam vlhne stena a plesnivie, ta urcite vydesilo, nam vlhli a plesniveli tiez. Neviem odkial mas sumu 7000 eur, ani ako ste k nej dosli, ale nemusi to byt tak zle,ani drahe ako to teraz vyzera.Mozno ide u vas o nieco ine,steny plesniveju v starych domoch z roznych pricin, najcastejsie ale bud nie su izolovane zaklady,takze steny nasavaju vlhost zo zeme,vtedy mas plesnive spodky stien,alebo ludia casto pri prerabke urobia dve zakladne chyby - vymenia stare drevene okna za plastove a vyberu staru podlahu,vyleju beton a na to daju plavacku,popripade,ak tam uz je nejaky beton,tak nan daju plavacku.A stane sa to,ze kedze pod betonom nie je nic (folia), co by branilo betonu aby nasaval vlhkost zo zeme,a zaroven plastove okna super tesnia,takze vlhkost nema kam ist,zacne za palzit po stenach a tie plesniveju.Vsetko sa to da vyriesit.My sme cast domu dali podrezat a vacsinu sme museli rucne vyburat,odizolovat foliou a zas zamurovat.trvalo to dlho,ale ani nahodou sme sa k sume 7000 eur nepriblizili.takze.ak mate problem len s jednou stenou,nemusi to vobec vyjst tak draho.Bude to dobre,chapem tvoju nemohucost,ak nemozes robit a ste zavisli na muzovom prijme,ja som mala akurat par mesacneho syna,museli sme byvat u svokrovcov kvoli prachu,ale zvladli sme to,date to tiez.

loginexistuje
4. jan 2020

no ja mam jeden tip, že kto to je .. ale teda ... toto mi pride divne ... lebo opravovat stenu a neriesit preco mi to vlhne ... vrazat peniaze do domu ktory sa stava nerentabilnym ... a pritom budes vo finale rada ak usetris za 7 mesiacov 700 eur pri tvojom rozpocte aj to bude uspech ... a v tvojej situacii tolko platit majstrom ked mate jeden prijem ... radsej sa poradte s niekym rozumnym nech nerobite chybu na chybu

sendy1977
4. jan 2020

nám za 7 000 e urobili fasádu na dome plus podhľady. Štvrté najväčšie mesto na východnom Slovensku.
Ked vlhne dom tak sa poradiť z odborníkom ako píše
@bubuzu , aby vaša oprava mala zmysel.

autor
4. jan 2020

@bubuzu dakujem

autor
4. jan 2020

@marion09 neviem načo narážaš ale ja chcem len typy ako ušetriť a tu sa to zvrhlo na niečo úplne iné

autor
4. jan 2020

@marion09 neviem načo narážaš ale ja chcem len typy ako ušetriť a tu sa to zvrhlo na niečo úplne iné

autor
4. jan 2020

@loginexistuje viem prečo lebo sú na ... základy treba ich obkopat a dať tam fólie a nwm čo setko

loginexistuje
4. jan 2020

no sak to som si aj myslela .. preco idete opravovat steny v izbe a fasadu (neviem aka je stara) ak ste si neporiesili zaklady ... a potom fakt platit za stary neprerobeny dom 500 ecok hypo je velmi vela ... vzhladom na jeho stav ... a vasa investicia do domu je bezodna studna ... a bez navratnosti

erickav
4. jan 2020

Akože cudzie ženy majú radiť ako ušetriť, ked každý ma úplne iné výdavky, iné obchody poruke a pod. A objavujú sa tu tieto otázky čoraz častejšie a zväčša su to ľudia, ktorí majú hypo na doraz. Ale mladych ide rozpučiť, ze NBS sprísňuje podmienky, práve kvôli takýmto možným situáciám, lebo samotní ľudia nemajú dostatok rozumu a nemajú záujem sa uskromnit a prikryt sa takou perinou, na akú majú.

autor
4. jan 2020

@erickav pýtala som sa ako ušetriť na strave lebo tam miname najviac ako variť to je celé normálna otázka zato nemusis poznať môj životný príbeh ... a ja nemôžem zato že už 5 rokov to platíme uplne ok ale veci sa nám začali kazit rovno vtedy keď som si dovolila mat zdravotné problémy ako fakt takéto odpovede sú absolútne od veci práve mame zle obdobie cjcem ho riešiť keď vyzdraviem budeme spat ... tu sa fakt človek nemôže opýtať už nic

autor
4. jan 2020

Dobre dakujem ženám ktoré mi poradili a ochotne odpovedali k veci veľké dakujem ... a už sa viac nejdem vyjadrovať ja som tu svoj život opisovať nemienila len som chcela typy vidím že viac je tu osôb ktoré budú riešiť môj život ako odpoved na otázku ... viac o sebe odhaľovať nechcem ani to nemám za potreby majte pekný zvyšok dňa

marion09
4. jan 2020

Ešte napíš c.uctu a Amen

loginexistuje
4. jan 2020

si laska201? teda pod novym uctom ?

sendy1977
4. jan 2020

nevyzvedzme, lem píšeme svoje skúsenosti. Nám napríklad najmenej necenili stavebné práce, veľké firmy ako majstri - živnostníci. Tak daj vyrátať cenu 5 krát.

thami
4. jan 2020

7000e je velmi vela, tvoj muz by si to mohol spravit svojpomocne a urcite by to vyslo podstatne lacnejsie...toto niesu take hrozne roboty, co by chlap nezvladol...nech si zavola kamaratov dakych, kupi flasu, ty navar gulas a za den mate vystierkovany cely dom ;) a nemusis setrit 7000€...

lenka2710
4. jan 2020

Mne dosť pomohlo napísať si jedálniček na celý týždeň, už to tu bolo spomenuté a kúpim len suroviny ktoré potrebujem a nič nevyhodim! Proste sa to je, pokiaľ sa to nezje, ostanú varené zemiaky, tak urobím na ďalší deň napríklad halušky alebo placky, ostane viac cestovín, dám zamrazit, nekupuj sladkosti ak máš deti ale napec koláč, a opäť keď sa nezje zamrazim a vytiahnem keď mám chuť na sladké! Jogurty a podobne kúp len pre dieťa, aj ovocie, pár ks tiež pre dieťa! Ja napríklad varím na dva dni väčšinou, pokiaľ ide o jedla z mäsa! Fuuu to ma len narýchlo napadlo, keď ideš do obchodu tak s lístočkom a kúp len to co máš na ňom, nič viac! Viem, strava je teraz fakt dosť drahá
Neviem ci bývaš na byte alebo na dome, ja síce na byte ale u mamy si pestujem zeleninu, zemiaky, ovocie na džemy,kompóty, z púpavy varím med, bylinky susim na čaj, takže tieto veci nekupujem

sendy1977
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. jan 2020

@lenka2710 dakujem

moniq123
4. jan 2020

Nikdy nenakupovat s prázdnym žalúdkom,vždy si napísať čo nutné potrebujem kúpiť,vziat peniaze len na to, používať pokrievku pri varení, ušetrí 60%energie..nikdy nemám preplnenu chladničku, človek potom nemá prehľad,veľa sa vyhadzuje,čo je v akcii nakupim väčšie množstvo,ak to dlhšie vydrží,nekupujem predražené veci a po jednom,napr.cukor,mlieko..