Aký je mesačný rozpočet na miminko?

niki023
4. máj 2009

Ahojte mamičky! Spolu s manželom čakáme prvé dieťa a keďže v blízkej rodine nemáme momentálne malé deti, neviem presne zistiť čo, kedy, koľko dieťatko potrebuje a hlavne koľko to stojí. Napíšte mi prosím TOP 10 vecí z pohľadu financií, ktoré pre dieťatko pravidelne musíme zabezpečiť (plienky a podobne) ako aj to koľko mesačne na to miniete.

Ďakujem, veľmi mi to pomôže! Niki

vladkaz1
6. máj 2009

podla mna ohradka bola v mojom pripade zbytocna 😉 , a niektore starsie postiekly sa daju spravit uz aj na ohradku, ked nebudu mat problemi s pokoskou ani kozmetiku nepotrebuje , uz to tu niekto písal ,ze sa da kupat aj bez midielka to zalezi na kazdom z nas...
pepies aj ja sa poucim pri druhom a hlanve budem mat vsetko potebne doma 🙂

mamutka
6. máj 2009

niki, pokial budes kojit, 6 mesiacov ta strava na mimi nestoci nic 🙂
ak by bol s mlieckom problem, je tu annag, existuju laktacne poradk., po par tyzdnoch rozkojis.,
ak sa das na latkove plienocky, na zaciatok zainvestuje mozno aj 10 tis a mas vystarane, nie ako umele, to je fakt vyhadzovanie penazi ( neboj, dnesne latkovky sa nezehlia a nevyvaraju 😉 )
z oblecenia, body a pyzamka v tescu su za fajn ceny v baleni, ale ved to sa nekupuje kazdy mesiac.
kozmetika - menej je viac
vlhcene obrusky - tiez sama chemia, nam aj dr. doporucila len jemnu handricku a vodicku, po kakani ritku umyt dets.mydielkom
len nech je mimi zdrave, nech sa ma fajn a nemusis kupovat nejake drahe veci z lekarne
no a z vybavicky kocik, postielka, monitor dychu, hrazdicka...to uz poznas

vladkaz1
6. máj 2009

pardon mydielko 😀

kapulet
6. máj 2009

no, tak naších 10 top:
1.plenky (na látkování jsem si netroufla asi jsem moc pohodlná)
2.vlhčené ubrousky
3.krém na zadeček - my používali ze začátku Bepanthen i proto, že se dá použít mj. na bolavé bradavky, počínající exém atd. to ti už řeknou v lékárně
4.kosmetiku měsíčně olejíček, co 2 měsíce koupelovou pěnu pro mimi
5.vložky do podprsenky pro tebe
no a samo, že sem tam koupíš nějaké oblečení
lékárna - některé děti trpí kojeneckou kolikou
no a dál jak dítě poroste se výdaje budou měnit. První měsíc pro vás asi budou největší, nebudete vědět co a jak a tak toho zajisté koupíte víc než bude potřeba; měsíční výdaje se budou měnit v závislosti na potřebách dítěte, jak poroste, časem taky budete vědět víc a sama zvážíte co a jak,
asi jedna rada co se osvědčila u nás - nemá cenu nakupovat dopředu balíky a balíky plen, mimčo může na některé reagovat alergicky, jak to bylo v případě našich obou holčiček, to samé platí u vlhčených ubrousků (těch jsme měsíčně sdělali cca 6-8 balení) - nám se vyplatilo dát si korunky na stranu a až jsme našli vyhovující tak se kupovalo, samo se hlídají akce a slevy bez těch by to asi nebylo možné.

Jinak si z toho nedělejte velkou hlavu, užívejte si těhotenství a nabírejte síly. Pokud máte dobré vztahy v rodině jistě vám pomůžou, my je např. na první návštěvy zaúkolovali dary typu pleny té a té značky, to samé ubrousky a pokud chtěli nějaké oblečení tak to co nám chybělo ve výbavě, my jsme tak dokončili výbavu a bylo.

😀

soanpe
6. máj 2009

vladkaz
my pražáci máme výhodu, že tu je "přesecondhandováno" takže si fakt můžeme vybírat
koukni mi do alba. víc než 100,-Kč za kalhoty nedám

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
oboje dohromady 170,-

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
kombinéza cca 200,- a ještě s novými cenovkami,tzn. nepoužitá

vladkaz1
7. máj 2009

Soanpe: to vazne? tu nic nic nic a ked jeden sekac, tak mi to tam strasne smrdi ,handry fak akurat s tym mozes umyt zem, takze fakt mate vyhodu!!!!!!!!! 😉

pepies
7. máj 2009

Stara dobra Praha, tam sa vzdy super nakupovalo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Takze Soanpe, ticho Ti zavidime !!!!!!!!!!!!

Vladkaz1 citala som, ze mas super muza 😉 😉 😉 , aj ja by som brala Adidasy z novej kolekcie ... 😉 😉 😉 raz za cas nieco trendy a znackove to ano, ale pri druhom dietati - teda ak este nejake bude 😉 , si uz dam pozor, aby som neprepukla Snoopy manii a pod ..... 🙂
Inac my sme ohradku velmi vyuzili, cca od 2. mesiaca, malemu som striedala miesta a cca hodinu vydrzal v lehatku, hodinu v ohradke, potom isiel spinkat a potom hodinu pod hrazdickou, hodinu v ohradke a tak dookola ........ Kedze este nelozi, je tam rad doteraz 🙂
Ja som ako tehotna nakupovala dopredu veci a mala som nakupene az po velkost 80 - taku blbost uz nikdy viac neurobim !!! Polovicu z nich nemal ani raz na sebe, druhu polovicu nachadzam kde-tu teraz a pytam sa - boze, bola som normalna????

Inac suhlasim s Kapulet, ze si netreba robit velke starosti a treba si uzivat tehotenstvo !!!!!

vladkaz1
7. máj 2009

Jasne aj ja suhlasim s tym nazorom do predu kupovat veci, co sa tyka oblecka uz nebudem kupovat ,ked raz bude druhe 😀 , tolo handier dupiek sme pokupili, podostavali , ze som nemala sancu to vyuzit a este k tomu vela veci bolo total neprakt. najlepsie veci tesko overaliky super lahko obleces vyzlecies 😀

Pepies ,no moj muz to je kategoria sama o sebe 😀 , na co su malej tenisky za 1500sk ? na paradu? a to boli v akcii dna!!! 😅 takze tak ,ja co som jej kupila za 10 euro spravia aj osoh aj paradu a ma ich aj k satom...
To je este nic keby som vam popisala co pokupoval ked sa mala mala narodit by ste si pomysleli napr, kupil dres barcelona aj so stuckami , chapes? za 1800 sibe mu ..... mala ho tak asi 5x na sebe a kazdy sa ma pital aky krasny chlapcek.. 😀 😀 😀
No ja som asi najviac vyuzila lehatko , doteraz tam mala spi , postielka je iba na okrasu ,sice mame strarsiu 30 rocnu, ale super sme ju spravili dali sme ju do noveho satu a baldachyn take blbosticky a je nadherna, skoda ze tam nespi 😝 , mne by bolo luto dat za positielku 5 tis ,alebo tak to je kazdeho vec... 😉
A u mna je top stolicka na jedenie .... 😉 , lehatko, choditko, ale to uz neskor sa kupuje...

pepies
7. máj 2009

Vladkaz1 tak to bud rada, ze Tvoj muz je taky stedry !!!!!!!!!!!
My mame setriaci rezim, tak uz vsetko s mierou ............
Ale pokial si to mozete dovolit, preco nie Adidasy za 1.800? je to podla mna v pohode, pokial si to niekto moze naozaj dovolit. Ja som tiez neodolala a mam Adidasy pre maleho sice "iba" za 600,- 😉
Inac tak ako u Teba prepukla Kitty mania, u mna je to v chlapcenskej verzii - cize Snoopy............. A to som tak velmi chcela dievca a mam chalana ... 🙂 Takze bud len rada, ze muzovi takto "sibka" a malej dopraje .......

Aj u mna bolo lehatko No. 1. Od malicka tam maly lezkal, aj driemkal, neskor sa hral s tou hrazdickou s hrackami.... Chystam sa ho predat a bude mi za nim smutno. Aj prve prikrmy sme davali v lehatku, kedze som prikrmovala uz od 5.mesiaca zeleninkou a maly este nemohol sedkat..........
Stolicka je samozrejmost, ale az neskor a choditko u mna urcite nie, je to nebezpecne pre dieta ..... Teda aspon my to nebudeme kupovat ............
My sme postielku nemali, mali sme taky ratanovy kos s baldachynom na kolieskach, kraaasny, tiez sa ho chystam predat, vyuzivali sme ho doteraz ............ Postielku sme tiez nekupovali, aj ked som chcela novu, ale svagrinka nam darovala peknu ............. Este nam posluzi ....... Zato mame cestovnu postielku, tu tiez velmi vyuzivame, kedze sme casto u nas na chate alebo vikendy mimo. Vyuzivame ju aj ako ohradku, maly sa tam pekne hra.

Inac v Polsku maju kraasne postielky, mala som vyhliadnutu jednu v Enikibeniki za 4.600,- Sk a v Polsku som ju videla za 2.400.
Takze asi tak .... 😎

soanpe
7. máj 2009

pepies, praha není, to co bývala ☹

obchody-předražený a samé uniformy 😠

takže my to řešíme nákupy v Drážďanech, HM tak o 1/4 levnější, CA to samé a hlavně jiný sortiment.
Mám ráda Real a Netto, ta jejich výrobky jsou taky slušný za pár €

už se těším na další nákup,to už malý nakoupíme příkrmy-ach ten výběr, nesrovnatelný a ty krásný obaly, v jakých to je 🙂

tannawe
7. máj 2009

soanpe a kam v praze razis do sekáčů pro mimi? 🙂 díky

vladkaz1
7. máj 2009

😀 Pepies vies ,ale niekedy potrebuje dat peniaze aj niekam inam ako na handry 😀 , preto rospravam ze mu sibe ,on fakt nekupi ani znackove ked to neni tip top podla jeho predstav , aj ja by som sla pokukat po sekacoch ale po poradnych ,ale tu nic fakt neni.
😝
lehatko, tak mi sme papkali do 8 mes, v nom stolicku nam kupili nasi na meniny , takze tak... postielku si odlozim pre druhe mimi,kocik predavam to uz si vyberiem aj iny kym raz budeme mat, ked budeme mat... 😀
A behak? no to je vec nazoru ,aj moja segra ma nazor taky isty ako ty, ale mne velmi pomohol aby som sa aspon hnut mohla a nieco porobit a malej to neuskodilo 😉
Podla mna predajcovia by sa mali zamysliet nad dets. obchodmi , mi tu v TT mame fakt na hovo s prepacenim detske obchody a strasne drahe a kvalita nikde....

soanpe
7. máj 2009

tannawe
můj region je praha 8, 9
ale je fakt, že na děti nad 1 rok to je už docela bída.děti už tak rychle nerostou a už se dokážou pěkně zřídit,tak ten výběr je pak hodně omezený

Spoustu lídí,co znám, tak hodně jezdí do Německa a Rakouska a prej fakt rozdíl

v ČR je situace taková: dětské=předražené 😠

pepies
7. máj 2009

vladkaz1 u nas v MT je to to iste s tymi detskymi obchodmi, vsetko polsky tovar za nekrestanske ceny, pancusky za 200,- Sk a pod............. Teplakova supravicka za 560,- Sk, kombineza z Polska za 1.000 !!!!!!!!!!!! to je fakt chore !!!!!!!!!!!! a kvalita nic moc, po jednom prani zmolky, vytahane, no katastrofa ...........
ja objednavam vsetko cez Mimibazar, aj nove a mam uz niektore babenky, ktore maju o cosi starsie bejby ako ja a beriem aj z druhej ruky od nich, lebo viem, ze tie veci budu ako nove ...........
uz takmer nic okrem potravin nekupujem v obchode !!!!!!!!!!!!!!!!!!
nejaku vybavicku pre maleho som bola pokupit vo Viedni v HM-ku, super sa to tam vsetko oplatilo.............
Objednavam aj Next, tie ceny su teraz super, ako je libra nizsia ..............

Inac Ty si z TT? tam som mala bar 😉 bejvavalo ................ v TT je pekne 😉

vladkaz1
7. máj 2009

A kde si mala v TT bar???? 😕 ano som. 😅
No fakt ja ties nenakupujem v obchodoch, vela veci ako novych sme dostali od segre a ked som kupovala tak len v nike alebo tak.. Teraz mala neskutocne rychlo rastie tak som zaniesla, len tak zadara susede 4 plne tasky veci, niektore len na doma niektore lepsie sa potesila , ked vynosia mi vrati...
Take co mam fakt pekne veci nechavam pre druhe ,ale som popredala co sa mi uz nesikne.
Ties mam tu v TT jednu kocku, co nakupuje v Rakusku HM a nosi mi fakt dobre hello Kitty veci , pre mojho muza to neni znacka takze frfle, ze jake handre kupujem malej 😀
Ale mam zasa dalsiu kamosku v anglicku ,tak tam nakupovat je radost, veci ticka rozne znacky sale po 1 libru pre decka tak sa tesim ma dojst v juni ,dala som si pre malu pokupit do predu veci ... nechala som to na nu ona ma chlapceka tak sa bude vytesovat kupovat na dievca...
NO som zvedava ze za 2 tisicky ju oblecem na cely rok.... tesim sa tesim chichi ja mam stoho az taku pasiu ked je mala pekne oblecena, potom len vyberam so skrine co spolu ladi a ruzova malej strasne sekne je tmavsej pokosky tak je uplne bohova... zasa som sa rozkecala chichi o nicom no to som proste ja..
Pepies ty mas Jakubka ze? musim ti mrknut do albumu mozno ze ta aj poznam idem nakuknut... 😀

pepies
8. máj 2009

vladka IP 😉

viera27
12. jún 2011

@sarzan - pokracovanie k tvojej otazke o nakladoch na novorodenca.
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/kolko-peniazkov-na-novorodenca/
no pockaj, je rozdiel ak pod tym myslis vyzivne, alebo ak si zaroven v domacnosti aj ty. Trosku tu zavadzas. Pokial myslis vyzivne, tak nechapem preco nezaratat aj vybavicku + vsetky ostatne naklady (pranie, voda atd atd) na polovicu. A zda sa ti ze za 160E (80 tvojich + 80 jej) sa da uplne vyzit, byvat, vsetko poplatit pre dietatko?
Vsak ja viem ako napriklad stupnu naklady na teplu vodu, elektrika atd atd. Vsak viac ti na dieta da stat, ako ty vlastny otec!

sarzan
12. jún 2011

@viera27 stat da jej nie mne,materska isla hore,prispevky tiež a ona sa chcela rozist tak jej mam navrhnut neviem kolko?

maznacik007
12. jún 2011

rodicovsky prispevok je urceny na vykrytie nakladov rodica pocas starostlivosti o dieta do 3 rokov... a nie na naklady potrieb dietata na to je urcene cca 21 EUR mesacne..
otazka vyzivneho sa bude v prvom rade odvijat od tvojho prijmu nakolko dieta zo zakona ma pravo sa podielat na zivotnej urovni oboch rodicov...

viera27
12. jún 2011

@sarzan nie neviem kolko. Mas jej navrhnut sumu podla svojho prijmu a podla vydavkov ktore dokaze zdokladovat. ANo, stat jej da, ale to je nahrada jej mzdy.
No a co ked sa chcela rozist? To s tvojim dietatom nijako nesuvisi. Neznasam zeny co maju vyzivne ako "job". Ale este viac na zaplakanie su chlapi, ktori hodia par korun na dieta a na, staraj sa. Vsak ked sa ti nepaci, poziadaj o striedavu starostlivost a vyzivne budes mat 0.

danulka3
12. jún 2011

@sarzan normálne oči otváram,čo tu píšeš:"materská išla hore,príspevky tiež" a bol si teraz niekedy v obchode,ako išli ceny hore???To má akože vyžiť z materskej+prídavky=210eur?? Buď rád,že nepýta výživné aj na seba,keďže je na materskej. Mal by si v prvom rade vychádzať z výšky tvojho príjmu a nie aké náklady má ona mesačne na dieťa.(tak by to bolo na súde,keby dala žiadosť o výživné)

sarzan
12. jún 2011

@viera27 striedavku ti nedaju na novorodenca-bud trochu realistka

sarzan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sarzan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sarzan
12. jún 2011

@viera27 a to zdokladovanie je strasna fraska...

danulka3
12. jún 2011

@sarzan a koľko má to dieťa? Materská je 34 týždňov,potom je rodičovská,tá je tých 200 eur

sarzan
12. jún 2011

v juli sa ma narodit,neviem presne kedy lebo ex sa neunuva oznamit mi termin..

sarzan
12. jún 2011

@danulka3 20 40 odkaz pre teba

maznacik007
12. jún 2011

este raz lebo zjavne to nedopina... materske / ak ma matka odpracovane min. 270 dni pred porodom/ alebo RP co je 190 EUR su nahradou prijmu rodica... a nie su urcene na vyzivu dietata.. ako davka...

a potom dieta okrem tych klasickych potrieb ako je plienky, kozmetika, oblecenie lieky atd.. a samozrejme vybavicku potrebuje predsa aj byvanie / cast nakladov za najom/ spotrebuva vodu.. prasky na pranie ... matka berie vitaminy, spotreba elektriny, platba za odpad .. atd atd..
matka moze v pohode poziadat aj o vyzivne na seba.. mozno aj poziada resp. jej to odporuci kolizna opatrovnicka dietata..

ako davas uplne rozporuplne informacie.. najprv ta nechce ako otca teraz riesis naklady na dieta... a vsetko mozne namiesto toho aby si to cele riesil s tym koho sa to realne tyka... z mojho pohladu je to cele bud vymysel alebo si totalny zufalec.. a ak je to nahodou cele pravda tak potom sa jej necudujem ze ta odmieta

sarzan
12. jún 2011

@maznacik007 ty si sa tu zjavila ako na zavolanie,berieme obe moznosti ktore pripadaju v uvahu-vidim to tak,že sa s nou nedohodnem ako by som sa nedohodol ani s tebou