Aký máte názor na pôžičku od Tesca - home credit?

juana21
4. nov 2012

uvazujeme nad malou ciastkou od tesca.myslite ze sa to oplati?

liz_lemon
4. nov 2012

@juana21 kazdu pozicku preplatis, takze moj nazor, ze neoplati, a hlavne ked ide malu ciastku, tak je to asi zbytocne, ak mas na splatky, skus radsej setrit

katkakovac
4. nov 2012

tieto rýchle pôžičky na malé sumy sú vždy veľmi drahé. treba sa orientovať podľa RPMN, čo sú tvoje reálne náklady na pôžičku. vtip je v tom, že ti môžu dať úrok 10-12%, ale dajú ti tam poplatok za spracovanie pôžičky, za vedenie úverového účtu a podobné kraviny. v konečnom dôsledku môžeš preplatiť aj viac ako 20% ročne (viem o prípadoch kde je to 35-70% ročne). potom namiesto požičaných 400 € vrátiš 550 a podstatne viac. choď sa popýtať, nech ti dajú informatívny prepočet na papieri a doma si to všetko prečítaj a prepočítaj. moja dobrá rada je, nepúšťať sa do takýchto dobrodružstiev a radšej hľadať spôsob ako ušetriť. robila som 5 rokov v takejto oblasti a kopec ľudí sa do toho časom tak zamotajú, že nevedia ako z toho von. tam stačí jeden mesiac vynechať a máš problém. radšej si prejdite výdavky a pokiaľ to neponáhľa hľadajte iné riešenia. 😉

malinkaaninka
4. nov 2012

tak tri štyri roky som čítala na blog.sme článok o tejto pôžičke.písal ho chlap,ktorý chcel túto pôžičku.aké trampoty s tým boli.už ten článok neviem nájsť.za mňa poviem,že určite nie.ak na darčeky,to už vôbec.radšej pri skromnosti,ako ježiška splácať pár rokov..

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barcelona94901
4. nov 2012

neoplatí ,ved si to prerátaj ,aku výslednu sumu im zaplatíš

juana21
autor
4. nov 2012

@katkakovac
@barcelona94901
@malinkaaninka ale my to nechceme na darceky ale na opravu auta s tym ze by sme tm
Vyplatili skor.len neviem ci su nejake poplatky za vcasne vyplatenie.

katkakovac
4. nov 2012

treba si všetko zistiť priamo na pobočke. kľudne si napíš všetky otázky na papier a spýtaj sa. oni používajú rôzne triky, aby ťa nalákali na niečo, čo v konečnom dôsledku preplatíš. treba dať pozor na tie úroky a hlavne vety typu, keď si to vezmete hneď máte zľavu. to je blbosť, len nechcú aby ste si to rozmysleli. pokiaľ nemáte inú možnosť a nevyhnutne to potrebujete, tak to riešte cez to tesco. pokiaľ to mesiac - dva počká, tak hľadajte iné riešenia. záleží aj o akú sumu sa jedná a či by sa nenašiel niekto v okolí, kto by vám požičal na krátky čas. je to vaša vec, ja len radím čoho sa vyvarovať 😉

malinkaaninka
4. nov 2012

no pokial vám nechcú požičať v banke,tak viem,že u providentu sa dá splatiť hocikedy skôr a daju aj nejejakú zlavu.otazne je ako velmi to je surne.ale to už nie je moja starosť 🙂
každopadne myslím že urokova sadzba v tescu bude porovnatelna s providentom.nevidim to ružovo..

monyccka
4. nov 2012

@juana21 malu pozicku preplatite vsade. Ak je to pozicka do vysky 2 mesacnych platov, urcite nie je vyhodna. Radsej nieco predat alebo zaplatit opravu auta na splatky, dva mesiace chodit autobusom a dat to opravit az potom.. Je to bludny kruh - nemate peniaze, poziciate si a nasledne budete mat penazi omnoho menej a na dlho, pretoze to budete splacat. A nikde nie je napisane, ze v tej dobe sa Vam nepokazi nieco dalsie..

danuska4883
6. nov 2012

ahoj,no my sme s manželom tiez chceli,lebo nechceli sme si uz poziciavat od sestry a mojho ocka,ale dobre ze sme si to nevzali a ináč manzel zivnostník no strasne vela okolo toho na danový urad musel ist tam treba potvrdenie platit, zo sociálnej no proste vela toho zmluvu,ako som rada,ze nakoniec siel do zahranciia a nemuseli sme si to brat,lebo clovek afkt preplatí a okolo toho caviky ako keby slo o 50 000eur,takze enodporucam,fakt radsej skusit pozicat od rodinky,alebo sa uskromnit,lebo clovek preplatí!! No a este nemusia Ti to schválit a ani taku sumu,ako chces,ale oni Ti určia kolko Ti mozu poskytnut!!! Takze drzím palce i ked niekedy niet vychodiska a clovek musí aj toto zobrat!

janci27
20. nov 2012

Mimochodom vsade, kde by ste si vzali pozicku sa platia uroky, to znamena, ze sa nejaka ciastka preplati. Ziadna spolocnost vam nepozicia bez uroku. Niekto ale nema inu moznost, ako si vziat pozicku, aj je to vec potrebna a surna..nemyslim teraz darceky, dovolenka a podobne zalezitosti uz spominane..my sme s manzelom zistovali, kde su pozicky najvyhodnejsie a vyslo nam, ze prave tesco. A nie je to az take zlozite ju ziskat ako tu bolo spominane..ak uz nieco od homecreditu nesplacate, alebo nemate niekde inde ine splatky, pripadne hypoteku a pod. A je tam myslim aj moznost predcasneho splatenia bez poplatku, treba si to poriadne nastudovat, je to vsetko na ich webovej stranke, pripadne treba zajst osobne sa popytat. Nie je to az take tragicke ako sa zda..niekomu je napriklad lahsie splacat napr. 50eur mesacne ako dat napr. celu sumu, ktoru bud nema, alebo mu bude chybat v rozpocte a takto si to rozlozi na viac mesiacov..samozrejme sa tam nieco preplati, ale o tom bohuzial pozicky su..

lilly07
22. nov 2012

@juana21 ja nemám pôžičku z tesca, ale mám ich kreditnú kartu. Mám na nej kredit 500 EUR, vybavila som si to z dôvodu, že keby niečo a ešte ju využívam keď mi príde z tesca akcia, že ak nou budem platit tak mi vrátia 10-20% z ceny nákupu pri vyúčtovaní bodov. Málo kedy ju používam, niekedy aj pol roka vôbec, ked je akcia tak hej. A hlavne ak zaplatíš sumu do 52 dní tak nemáš žiadne úroky. Som spokojná. Mám takú železnú rezervu keby niečo a keď nakupujem cez ich akcie, tak mi príde k vyúčtovanie klubovej karty aj 50 eur, som toho názoru, že sa to opatí pokiaľ využívaš bezúročné obdobie. Poradila mi to kolegyna, lebo takto si znížila poplatky vo svojej banke. Asi niečo na tom bude. Nenakupujem všetko v tescu, iba to čo je akcii, alebo vo výpredaji... A ešte mi vrátia aj nejaké peniazky späť. Účet mi vedú zadarmo, nepatím žiadne poplatky, iba keby som vyberala peniaze z bankomatu, tak paltím poplatok 3 eur. Tak si treba vždy vybrať viac, aby ten poplatok stál za to. Mám ju už viac ako rok a nesťažujem sa. Toto ti poradím skôr ako pôžičku, myslím, že sa tá zmestiť do tých 52 dní aby si nemusela platiť úrok. Aj iné banky majú kreditné karty s bezúročným obdobím.

zufzufmeister
23. nov 2012

@lilly07 ako dlho trvalo kým si si to vybavila?

fiffinkaa
23. nov 2012

Ukážte mi pôžičku ktorá sa oplatí???
Jedine ak si od rodičov požičiate v dobrej vôli, inak je to všetko zderstvo!!!

lilly07
25. nov 2012

@zufzufmeister netrvalo to dlho, prišla som do toho finančného stánku v tescu, tam sme vypísali papiere, priniesla som potom papier z práce koľko zarábam a asi za dva týždne mi to prišlo, možno aj skôr, aktivovala som si kartu cez telefón, aj som si tam sama zadala pin a používala som ju odvtedy. Bolo to v celku rýchlo. Ak to chceš urýchliť, tak si tam rovno zober potvrdenie o príjme. Nechceli po mne nejaké špeciálne potvrdenie o príjme, normálne mi ho urobili na finančnom v práci. Fakt to to využijem v tom bezúročnom tak sa to oplatí.

janci27
9. jan 2013

@lilly07 aj ja mam tu kreditku, kvoli nej chodime nakupovat zvycajne len do tesca, aby sa mi zdvojnasobovali body, ked nou platim. Ako to robis, ze ti vratia aj 50eur? mne tak na konci vyctovacieho obdobia vratili nanajvys 11eur tusim 🙂

lilly07
11. jan 2013

@janci27 bezne aj mne takto chodí, ale mne dosť často chodia rôzne iné akcie z tesca, typu aby som kupovala v urcitom obdobi v tescu platila tou kartou a vrátia mi z ceny nakupu 10% a podobne. Dosť často mi to chodí. Preto tak veľa mi posielajú na vyúčtovaní.

janci27
11. jan 2013

@lilly07 a tieto akcie ti chodia emailom, ci postou? Mne take nieco vobec nechodi. My chodime do tesca na tyzdenny nakup kazdy tyzden, este aj tankujeme v tescu, lebo mame zlavu a tiez sa priratavaju body, ale aj tak mame na vyuctovani okolo 11eur a v tomto vyuct. obdobi to tiez inak nebude podla bodov co vidim na uctenke. Preto sme rozmyslali, ze ju zrusime, ci sa to vobec oplati. Lebo takto nas to "nuti" nakupovat len v tescu a mozno by sme v inych obchodoch nakupili trebars lacnejsie urcite veci nez v tescu.

lilly07
11. jan 2013

chodí mi to poštou a ešte mi chodia dosť často aj zľavné kúpony na tovar, ale rozmýšľam že niečo mi už prišlo aj emailom. Nenakupujem tam stále a všetko, mám to podelené čo sa oplatí v tescu a čo niekde inde, mám rada slovenské výrobky a uprednostňujem ich, tak podľa ceny sa aj rozhodujem.

janci27
13. jan 2013

@lilly07 nam nechodi vobec nic take postou, ani tie zlavne kupony na tovar, len s tym vyuctovanim raz za 3 mesiace..musim sa tam ist zbehnut popytat teda, lebo inak sa ta karta podla mna neoplati az tak velmi, ked je clovek nuteny nakupovat len v tescu..tiez radi nakupujeme napr. v Lidli urcite veci a ked sme si vybavili tu kartu, tak sme chodili len do tesca..

zdenka1984
14. feb 2013

@juana21 kolko ste vzali ak sa mozem spipat a po kolko platite ako ste to vibalili dakujem zdenka 😉

zdenka1984
14. feb 2013

@lilly07 dobraaaa karta ako si ju mozem vybavit musim byt zamesnana alebo staci ked som na materskej dovolenkej dikyyyy

janci27
23. feb 2013

@zdenka1984 musis byt zamestnana..u nas sme ju vybavili na manzela, kedze ja som na materskej..staci zajst do Tesca s oddelenim financne sluzby

gangstro
24. feb 2013

Tiež využívam kreditku od Tesca. Patrí medzi 2 najlepšie kreditky na Slovensku. Keď s ňou platíte v Tescu máte 2 % naspäť. V iných obchodoch získate 1%. Raz za 3 mesiace príde vyúčtovanie aj nejaké zľavové kupóny(väčšinu vyhodíme - keďže sú nám na nič). Sem tam majú v Tescu akciu, že za nejaký výrobok je viac bodov - majú to aj v letáku
Treba využívať ich bezzúročné obdobie.

stanush17
8. apr 2013

@janci27 kreditnou tesco kartou mozte kludne nakupovat aj v inych obchodoch ako je Tesco a aj tam sa Vám zbieraju body. Za 1 euro 1 bod v Tescu su 2.

jankamalajanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinko22
25. apr 2013
Používateľ martinko22 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od martinko22.

Našiel som túto kompletnú recenziu Tesco pôžičky, určite pomôže http://www.pozicka.sr/tesco-pozicka-recenzia-hodnotenie-vyhody/ - sú tam presne vypísané výhody a nevýhody pôžičky aj dosť veľa info. Preštuduj si to.

miskakochrdova
6. jún 2013

@juana21 ahoj neodporucam ti brat si od tesca nic ja som si zobrala 3000 tisic
€ a vratim im za 84 mesiacov 8000€ inak by mi to ani nedali uplna uzera ale bohuzial ked potrebujes tak sa inak neda :-////

gangstro
10. jún 2013

Vsak take uroky ti daju v hociktorej banke🙂

petruska89
11. jún 2013

@juana21 určite neolatí preplatíte vela penazí a zbytocne treba si to premysliet na co by ste to a ako chceli a rozmylseť si co bude najvýhodnejsie