Aký máte rozpočet na domácnosť pre trojčlennú rodinu + pes?

tuttifrutty
11. sep 2012

Aký máte rozpočet na chod domácnosti (jedlo,drogéria) pre 3-člennu rodinu+pes?

hrivushka
27. okt 2012

dvaja dospely, jedno dieta, traja velky psy, cca 800 eur.

fomarik
27. okt 2012

my sme traja ale bez psa. ja mám 190eur, manžel zarobí 550eur.

milka1978
27. okt 2012

cca 300 - 350 eur ..... máme psa (nemecký ovčiak) ale na dvore, jemu stačia raz mesačne 10 kg granule + asi 10 kg kostí v cene cca 2 eur

vefi89
27. okt 2012

nás to vyjde na 320€ ale komplet. El, voda, tel, internet za 220€ a za zvyšok žijeme. Neviem ako, ale sme tu 😀

snopkulka
27. okt 2012

cca 500 eur - odhad 😉 ale sú mesiace, kedy vpálim do drogérie, lebo potrebujem všetko a nechám tam tých 150-200 e

evina57
27. okt 2012

Malý ma výjde na cca 90eur mesačne- mlieko, utierky, plienky, čaj, voda- ale bez oblečenia..strava dvaja dospelý a dieťa cca 300eur, bývanie 125eur, telefony a internet 60eur..drogéria približne 10eur mesačne ale nekupujem každý mesiac-to len orientačne. takže okolo 600eur mesačne určite minieme.

stanislavao
27. okt 2012

drogeria 10e mesacne? jejda, ved len praci prasom stoji 12e - persil sensitiv najvacsie balenie v najvyhodnejsej drogerii. avivaze dalsich mozno 8e mesacne, sampony, mydla, cistiace prostriedky. tych 700e je tak asi aj pre nas. 2+2. nutrilon 65e mesacne, potraviny - to nekupujem nejake specialitky. maso nekupujem, mame svoje bravcove. obcas hydinu, hovadzie, ale to tak max 5e do mesiaca kupujem. neviem si predstavit, ked niekto zarobi 400, musi z toho platit ucty, ze ako mu to vychadza.

natalienka12
27. okt 2012

No tak ja psov neznášam, nechovala by som ho, môjho otca raz strašne škaredo pohrýzol pes, tak takú ešte nehrali, aby som na úkor môjho dieťaťa kupovala ešte granule a konzervy. A psíčkarky môžte sa do mňa obúvať koľko chcete. 😉

janaalzbeta
27. okt 2012

sme traja bez psa ja 190 + priateľ 550eur a to máme chorého synčeka Diagnostikovanú DMO diparéza(slabšia forma).
Beriem to tak,že sme mohli byť na tom horšie...................

bambina1009
27. okt 2012

sama s dvomi deťmi /16 r. a 4r.-DMO/, poberám rodičovský príspevok + 2 x prídavky na dieťa, musí stačiť ☹

tinushka13
27. okt 2012

Baby ja som zostala v šoku.. uvedomujem si to až teraz, že mi žiadny rozpočet nemáme a peniaze len tak rozhadzujeme.. 😠 😠 Zatiaľ sme len dvaja ... no o 4-5tt pribudne k nám drobček..ale toto musíme zmeniť.. ďakujem, že ste mi takto otvorili oči.. ĎAKUJEM 😉

ajkaslniecko
27. okt 2012

My sme 4 (2ja dospelý a 2 dievčatá) mám založený zošiť kde píšem výdaje, bločky poctivo odkladám a minieme na všetko dokopy 550€ (je v tom bývanie, kozmetika, oblečenie, ...) Jediné čo tam nieje započítané je účet za telefón ten si manžel aj s poistku platí sám a ja si účet za tel. platím tiež sama. U nás sa najviac minie za jedlo, na tom ušetriť teda neviem 😠

sachmetttt
27. okt 2012

my ak všetko poplatíme čo máme hypoteka,poistky,jedlo .oblečenie, nafta,nutrilon,plienky,2 psíkovia ,rybyčky,drogeria neviem možno som ešte niečo zabudla okolo 25000kč niekedy i viac .. 😒

mmeggie7721
7. nov 2012

My strašne vela míňame,strach a hrôza.Manžel zarobí 700-800 eur mesačne + materská vyše 200 eur,ale do dalšej výplaty len tak tak vyjdeme.Nebyť svokra,ktorý sem-tam pomože,tak neviem Sme 2 dospelí a 2 deti,pes(kríženec pitbul a niečo)+žijeme v spoločnej domácnosti zo svokrom.Chodíme raz za týžden na velký nakup,ktorý sa pohybuje okolo cca 100 eur-v tom su potraviny,drogéria,sem tam oblečenie pre deti.Dúfam,že sa čoskoro malá zbaví plienok,lebo aj ked kupujeme v akcii,je to dost.Drobnosti ako rožky,jogurty sa kupia aj cez týžden.Malej cvakám mesačne za UM 60 eur.Detské poistky su každý druhý mesiac 60 eur.Teraz bolo treba pokupit detom oblečko na zimu,to bola tiež riadna pálka.Manžel cvaká za mobil 50 eur mesačne.Auto si teraz na zimu pýta opravy čo vyjde tak do 200 eur +tankovanie ... Sem tam zájdeme s detmi do play centra,nech sa poriadne vybláznia,kde hodina za dieta je 3,50 a v zime to bude asi častejšie,ked sa nebude dat byt vonku dlhšie a stále byt doma sa nedá.Takže aj to sa nakopí. .Malého školka je do 50 eur mesačne.Na tých potravinách sa snažím ušetrit,len napr. malý nam normálne mlieko nevypije,má rád antivirá tých kupujeme tak 30 krabičiek týždenne,kedže malá ked ho vidí pit tak aj ona si prosí a pri cene 0,50 centov za krabičku sa to nakopí.Jogurty my zje pribáčiky alebo aj 4 kostíkov denne,varené jedlo zje len sem tam,tak mu dám jogurt,aby aspon niečo zjedol,aj ked mu hovoríme že kým nezje čo je navarené iné nedostane,ale zase hladného ho nenechame.Niekedy varím tak,aby bolo aj na dva dni,nech sa trochu ušetrí.S manželom si niekam vyrazíme len občas-aby sme tiež vela neminuli,ved aj obyčajný lístok do kina vyjde na jedného 6 eur! Ale občas si trochu oddýchnut bez detí,nezaškodí.Naštastie svokor platí sám šeky za plyn,el.Asi si tiež začnem zapisovat,kolko presne minieme a budem študovat letáky s akciami...

simca06022011
7. nov 2012

cca 700-1000eur, setrit by sa dalo, na kozmetike :P a inak asi na nicom inom... Ale to neratam, ked nam dospelym treba daco na oblecenie.

nati1978
17. jan 2021

400eur

nati1978
17. jan 2021

300