Aký typ daňového priznania, keď som SZČO a zároveň aj zamestnanec?

21. mar 2024

Dobry den, prosim poradite mi, idem si sama robit danove priznanie za 2023. Som SZČO ale od zaciatku septembra som aj zamestnanec na plny uvazok. Aky typ danoveho priznania mam vyplnat, A plus B? Dakujem za radu. Ak robim typ B je to danove priznanie len zo zivnosti? Nemam brat do uvahy prijem zo zamestnania? Vdaka

dzulli1980
21. mar 2024

Len typ B ... dáš tam aj príjem zo závislej činnosti, aj zo živnosti.

negymama
21. mar 2024

Bčko, v tom Bcku, su uvedene aj prijmy zo zamestnania a v osobitej casti aj prijmy zo zivnosti.

negymama
21. mar 2024

ale teda nic v zlom, ale mate odvahu si to vyplnit sama

elenka74
21. mar 2024

Radšej by som volila účtovníčku, keď máš aj s týmto problém.

surama
21. mar 2024

B, ale urcite sa do toho nepustaj sama. Moj manzel bol taky frajer a sam si ho urobil a vysla mu 10x vyssia dan ako uctovnicke 😃 Ona mu potom vysvetlovala, ze to sa tam tak vselijak rata...ze napr. ak ti faktura za december pride zaplatena v januari, tak sa nerata do prijmu za 2023 a taketo veci, ktore nemas sancu vediet, ak si doteraz DP nerobila.

negymama
21. mar 2024

@surama kamarat tak dosiel nech mu skontrolujem dp, co si sam vyplni. zabudol len na taky "detail" zapocitat si zaplatene preddavky, cca 2500+ eur, takze mu vysiel miesto preplatku mastny nedoplatok 😲

surama
21. mar 2024

@negymama 🙈 Presne o tychto situaciach pisem 😃

simca06022011
21. mar 2024

@negymama to je este ten lepsi pripad... :D lebo to si spravkyna vsimne skor ci neskor :DDD

nivea777
21. mar 2024

No hlavne to B musíš poslať elektronicky. Vyplniť si to zvládneš aj sam/a keďže na financnej správe je komplet postup čo kam vpisat