Americká hypotéka

vikinkasa25
30. okt 2023

Ahojte žienky😊chcela by som sa opýtať priateľ by chcel zobrať americkú hypotéku. Má 21rokov sme slobodný a jedno dieťa. Čistý príjem má 1100€. Nemáme nijaké uvery nič len paušál ktorý platíme mesačne 105€ (už aj z wifi). Chceli by sme domček za 40tis. ktorý by sme si museli prerobiť. Čítali sme, že dávajú americkú hypotéku. Ako to funguje prosím? Za každú radu budeme radi. Nemáme ešte nijaké skúsenosti s úvermi a hypotekmi tak poradte mi prosim.

h2
30. okt 2023

Priateľ má vlastnú nehnuteľnosť?

vikinkasa25
autor
30. okt 2023

@h2 nie

belllinka
30. okt 2023

@vikinkasa25 tych 40 tisic by mu mohli schvalit. A peniaze na prerabku mate?

h2
30. okt 2023

@vikinkasa25 A vieš, čo je to americká hypotéka? 🤔

vikinkasa25
autor
30. okt 2023

@h2 čítali sme že to je bezúčelová hypotéka

mclissa
30. okt 2023

Vsak sa porade s bankou od kt. tu hypoteku chcete vziat. Na zaklade vasej osobnej situacie vam podaju blizsie info. Nie na MK. Tu budes mat tisic nazorov a tisic inych situacii.

katarinaba
30. okt 2023

americka hypoteka je v podstate bezucelovy uver, za ktory rucis nehnutelnostou
cize zakladna podmienka bude vlastna nehnutelnost, pripadne nehnutelnost, ktorou bude vlastnik ochotny rucit za vas uver
druha vec je, ze asi 100% hodnoty nehnutelnosti uz banka neda, cize zakladana nehnitelnost musi mat vacsiu hodnotu ako suma, ktoru by ste od banky chceli
tretia vec - urok - ten je podstatne vyssi ako u klasickej hypoteky a tiez doba splacania nie je az taka dlha

kazdopadne si najdite financneho poradcu / uveroveho poradcu, ten vam najde najlepsie riesenie (nie nechodte do banky, to je o nicom)

melanta
30. okt 2023

@vikinkasa25 áno, bezúčelová. Ale zabezpečená nehnuteľnosťou. Takže najprv musí mať nehnuteľnosť, ktorú založí, až potom môže žiadať o americkú hypotéku. Môže žiadať o normálnu hypotéku, môže žiadať na účel kúpy a rekonštrukcie. Dostane 80% z hodnoty nehnuteľnosti. Ak ide o nie dobrú nehnuteľnosť, tak to môže byť aj menej ako 80%.

pe_mi
30. okt 2023

@melanta otázka ženy,keď tomu rozumiete.ak mám darovanu nehnuteľnosť.nejedna s ako môj prípad.
Cena nehnuteľnosti cca 110.000 €
Treba vyplatiť súrodencov.prijem má iba muž v čistom 1200, jedno dieťa ,žena poberá len prídavok na dieťa .
Chcú si zobrať Max 50.000€na vyplatenie.zvysok majú hotovosť.
Ak budú ručiť darovanou nehnuteľnosťou.mali by im dať, však?
Bude problém ak nehnuteľnosť bude darovaná iba žene ,nie aj manželovi ,ale hypotéka bude hlavný dlžník manžel?keďže žena nemá príjem.

melanta
30. okt 2023

@pe_mi nemyslím, že to bude problém. Ale to je môj názor, odborník nie som. Otázne pre mňa je , že muž si zoberie úver na nehnuteľnosť, ktorej vlastníkom nebude. Prečo by to mal robiť? Z morálneho hľadiska. Ak žena nechce dať podiel mužovi, nech si zúži na danú hypotéku BSM a hypotéku vyrieši vtedy, keď si ju bude môcť zobrať sama. Nie je od ženy fér, aby od muža chcela, že si on zoberie úver na jej nehnuteľnosť a on to aj bude platiť.

pe_mi
30. okt 2023

@melanta môj názor je taký ,aký tvoj.no nájdu sa aj takí blbci muži a taka pani využívačna.

suzitok
30. okt 2023

@vikinkasa25 ako si chceš vziať americkú hypotéku, keď nič nevlastníš? môžete si vziať jedine klasickú hypotéku na kúpu nehnuteľnosti

zmrzlinka2021
30. okt 2023

@vikinkasa25 a vlastníci budete obaja?

h2
30. okt 2023

@vikinkasa25 Tak vidím, že vôbec nevieš, o čo sa jedná. Takzvaná americká hypotéka je úver, ktorý nemusíš použiť na kúpu nehnuteľnosti, ale na čo len chceš. Podmienkou je, že vlastníš nehnuteľnosť bez akejkoľvek ťarchy, ktorú touto hypotékou zaťažíš, čiže v prípade nesplácania úveru ti na ňu banka môže siahnuť. Nemám podrobnejšie informácie, ale mám dojem, že americká hypotéka je nevýhodnejšia, než normálna hypotéka za účelom nadobudnutia nehnuteľnosti. Keďže ju aj tak chcete na kúpu domu, tak nevidím dôvod nebrať normálnu hypotéku. Navyše, americkú si ani zobrať nemôžete, keďže nemáte tú nehnuteľnosť, ktorú by ste mohli založiť.

la_dolce_vita
30. okt 2023

@pe_mi moze sa ručiť hocijakou nehnutelnostou, ak s tym majitel bude suhlasit.

michal711
30. okt 2023

@vikinkasa25 na americkú hypotéku už musíš vlastniť nehnuteľnost bez ťarchy.