Brigáda pre 12 ročné dievča

laurapotter
16. sep 2019

Dobrý večer!!!Potrebovala by som poradiť ohľadom brigády.Potrebovala by som aspoň 100€Kedže mám dvanásť tak asi nieje veľa mozností😕Veľmi by som potrebovala aspoň jeden typ .Ďakujeeeem za všetky rady😊

simona2802
16. sep 2019

A načo ti toľko € ? 🙂

0silvia0
16. sep 2019

@laurapotter roznášanie letákov...

laurapotter
autor
16. sep 2019

@simona2802 idem do londýna

laurapotter
autor
16. sep 2019

@0silvia0 Ďakujem

simona2802
16. sep 2019

@laurapotter tak ako pani napísala letáky 🙂 alebo skúsiť rodicov 🙂 ale asi nemajú toľko keď sa pýtaš 🙂 skús roznášania letákov určite 🙂 držím palce

laurapotter
autor
16. sep 2019

@simona2802 Ďakujem🙂

janinah
16. sep 2019

12r. by som nezamestnala ani náhodou,ak by sa niečo stalo,tak by bol riadny prúser....hádam ťa rodičia nepustia na výlet bez vreckového...

klejkaez
16. sep 2019

@laurapotter Presne tak roznos novín, letákov.
Alebo výpomoc u susedov v záhrade, pomocné práce ( hlavne ak bývaš na dedine)

janickacrazy
16. sep 2019

@laurapotter no detská práca je trestná , na letáky berú až od 15 alebo 16 rokov, takže ťa nikto nezamestná oficiálne

cickamon
16. sep 2019

brigadovat je legalne od 16-tich...dovtedy skus poprosit rodicov, babky, tety, susedov a pod. o odmenu za vypomoc-spravis nakup, pokosis travnik, umyjes okna, postrazis deti ....

cickamon
16. sep 2019

inak este by sa dalo aby si sa s mamkou dohodla nech niektore tvoje hracky a nepotrebne veci nahodi na bazar a skusila to predat tak aby zisk isiel tebe...

laurapotter
autor
16. sep 2019

@cickamon to môžem skúsiť ďakujem 😊

happy31
16. sep 2019

@laurapotter urcite bazar daj tam co nepotrebujes z coho si vyrastla.
Aj niektore sekace beru veci popytaj sa na podmienky.
Ja som ako 12 rocna chodila hrabat sen, ci na cucoriedky, brusnice a dat na vykup v lete sa dalo na dedine takto vylepsit vreckove. Inak len ak s mamou nech sa oba prihlasi na letaky a bidete chodit spolu alebo s tatom. Hm
Drzim palce

laurapotter
autor
16. sep 2019

@happy31 Poskúšam ďakujeem

eliska13
16. sep 2019

@laurapotter U nás kde bývam máme na FB dedinskú stránku a tam 12r chlapec písal oznam, že vyvenči psíkov, čokoľvek pomôže nakúpi a pod...lebo si chce šetriť na klavír😉strašne veľa ľudí mu napisalo, že môže prísť pokosiť, obrat ovocie a pod...odvtedy venčiť veľa ľuďom pravidelne stretávam ho

laurapotter
autor
16. sep 2019

@eliska13 Keby že bývam na dedine tak to skúsim

laurapotter
autor
16. sep 2019

@laurapotter
@eliska13 ale ďakujem☺️

dadka36
16. sep 2019

@laurapotter venčenie psíkov. Skus si napísať a nalepiť na vchody

janinah
16. sep 2019

@cickamon 12r dieťaťu by si dala strážiť dieťa? ja nie....

eliska13
16. sep 2019

@laurapotter Aj v meste by sa ľudia potešili nie?koľko žien musí deti obliekať, aby so psom vybehli von

arcticcode
16. sep 2019

Moznosti je vela. Ja som v tomto veku zacal hrat na organe, za omsu som mal 50 korun a za svadbu/pohreb aj viac. Som bol riadny kapo v skole. Kazdy den som zahral a na konci mesiaca 1500 korun. Za tri mesiace som kupoval bicykel. No radost zit 😀
Oficialne ale asi ziaden job nenajdes, 12 rokov je naozaj malo. Paci sa mi ten napad s popredanim veci. No a so sluzbami to nemusi byt take jednoduche, ludia mozu cakat, ze to robis z dobrej vole zadarmo..

lucka12399
16. sep 2019

Ja ked som bola mala.. asi tak 12 13 som mala som chodila vencit psov 😀 moc som nezarobila ale vtedy to boli pre mna miliony 😀 a potom som si urobila taky plagatik este ze jednoduche lacne upratovanie 😀 a to som mala tiez taky maly biznis 😀

pieksamaki
16. sep 2019

@laurapotter
Londyn je dost nebezpecny....

cickamon
16. sep 2019

@janinah tak na cely den nie ale na 1-2 hodiny ked potrebujes odbehnut na urad ci do obchodu a nemyslim tym babatko co treba krmit, prebalovat a pod. ale tak 5-10 rokov co uz ma trochu rozum a rozmysla (napr namiesto druziny po skole robit ulohy a "doucovat" ...ja som vzdy tak strazila sesternicu a bratranca, aj vyzdvihovala ich kazdodenne zo skoly a boli u nas kym ich rodicia nevyzdvihli, ci obcas susedove deti ked trebalo.... a dokonca aj mladsia ako 12 a moja sestra ci kamaratky tiez strazili mna ked som bola mala a oni boli o 2-3 roky starsie....nikto sa nad tym nikdy nepozastavoval ze deti bez dozoru dospeleho pomahali sme si v susedstve navzajom...

cickamon
16. sep 2019

@janinah mimochodom teraz som vypisovala papiere zo skolky a tam tiez je mozne uviest do osob ktore mozu vyzdvihnut dieta zo skolky hocikoho od 10 rokov vyssie, takze 12 by bolo vpohode aj zo strany skolky a nemali by problem dieta vydat do opatery...

ibrunova
16. sep 2019

@laurapotter oficiálne až po ukončení povinnej školskej dochádzky..

rainbow82
24. sep 2019

Londýn je krásny,na čo tam chces ísť?Zila som tam 15 rokov.

sabca99
25. sep 2019

Kamoška tá má dcérku v podobnom veku a tiež si na niečo chcela zarobiť tak chodila starším susedkám do obchodu nákupy také menšie robiť, že chlebík, šunku, no proste čo potrebovali a oni nemohli 🙂 Tak zakaždým jej nechali nejakú korunku a postupne si zarobila 🙂

janne318
25. sep 2019

@cickamon no.., veru. My sme so segrou dvojičky a starší brácho nás už ako 9-ročný varoval. 😁 Keď chcel ísť von s kamošmi a mama chcela mať istotu, že sa nebude poflakovať po staveniskách - šup ho do kočiara 2 bejby - a mohol ísť. 😂😂😂

kiwi3
25. sep 2019

nahodou si dostala celkom dobre tipy s tym predajom nepotrebnych veci a drobnymi pracami pre rodinu/ znamych. skus este sama porozmyslat, coho mate doma nazvys alebo co vies robit a porad sa s rodicmi. vzdy sa da nieco vymysliet. ja som napriklad v taktom veku pred vianocami cistila oriesky a babka ich potom predavala znamym. vzdy som si celkom dobre zarobila na darceky 🙂 a este ma napada napriklad komparz (do filmov, tv), to mozu aj deti, ale tiez na tom samozrejme nezarobis majland.