Buď sa zruší daňový bonus alebo okresajú prídavky

veklipo
17. apr 2024

Bez budenia politických vášní a bez akéhokoľvek urážania sa , verím, že sa vsetkym pomaly otvárajú oči -
- Zvysene poplatky na všetkých uradoch
- Zrušené benefity v zdravotných poisťovniach
- Znížené príspevky do 2.piliera
- Zastavenie dotácii na obnovu domu
- Zastavenie dotácii ma zelene riešenia
- Stopnute nové investície na Slovensku

A teraz zrušenie prorodinneho balíka
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/706969...

Toto všetko postihne strednú vrstvu, nielen najchudobnejsich.
Ešte prídu drahé energie a ďalšie prekvapenia.

Zato vláda si výrazne zvýšila svoje nezdanené príjmy (nezdvihli si plat, ktorý by museli danit, ale náhrady).
A prezident lieta súkromným lietadlom z Ba do Kráľovského Chlmca.
Naozaj nepripúšťate ani v kútiku srdca, ze vás oklamali?

veklipo
autor
17. apr 2024

@portret7 ja pána dobre Odora poznam, ale PS sa nikdy šetrením s reformami nikdy netajilo.
Zvýšiť poplatky na úrade a zrušiť daňový bonus ale nie sú sociálne kroky. Tie sľubovala súčasná vláda. Preto môj post. Veď je to čisté klamstvo, čo prezentovali pred voľbami.

natalka13
17. apr 2024

@nivea777 to mozes brat aj tak keby zrusili rodicaky za 2 roky, nechali polroka matersku a polroka rodicak, bolo by penez jak zelez.
Vo svete vacsinou ziadne rodicovske dovolenky niesu a deti sa rodia.

lienka.7
17. apr 2024

@veklipo zial, ich hlavni voliči sú dôchodcovia, cize budu škrtať kde sa len ich si budú obchádzať ako "chránený druh". Ja tvrdím, ze keby volebné právo bolo "od perinky" boli by aj 13 pridavky, rodicaky a pod.
Danovy bonus bol nastavený spravodlivo, lebo je to danovy bonus, teda vypočítava sa podľa zaplatenej dane, nie je plošné vyplácaný všetkým ako pridavky na deti. A toto najmä tí slabšie zarabajuci jednoducho nechcu pochopiť. Lebo vsak kto by nechcel mať 140€ plus za jedno dieta, nie?

veklipo
autor
17. apr 2024

Pridám len, ak prídeme o eurofondy, zabudnime na nové cesty a moderne nemocnice.
Budeme tu 10r pozadu v porovnaní s Českom

negymama
17. apr 2024

@tilly no to je ta "socialna demokracia". Demokraticky sme si zvolili, ze z nas budu socialne pripady 😝

gribka1
17. apr 2024

@natalka13 A kde by boli deti, keď je nedostatok jaslí a škôlok? Na opatrovateľky rodičia nemajú financie ani na súkromné jasle, škôlky.

lenadka
17. apr 2024

@guiseppinka presne ako píšeš, teraz pochamcú čo sa dá, akože šetríme a rok pred voľbami rýchlo zvýšia alebo vrátia to čo vzali aby boli ľudia happy ako dva grepy! A pridajú 13ty dôchodok. A ich voliči na vseeetko zabudnú. A nezabudnime ako chcú prepustiť 30%štátnych úradníkov, ale u nich vzniklo 11 nových a zbytočné ministerstvo.

lenadka
17. apr 2024

@veklipo obávam sa že 10 je málo, že padneme hlbšie. Minule som videla príspevok, že všetko čo sa obnovuje, buduje sú európske peniaze, ani cent našich.

jakubrianka
17. apr 2024

Čakám kedy MK vymaže diskusiu. V každom prípade, nič dobré nás nečaká s touto vládou na čele s Peleficom. Raz darmo, Slováci sú nepoučiteľní. Tak kásna krajina... Škoda nás. Keby aspoň neboli prorusky orientovaní.

lienka.7
17. apr 2024

@sheila121 dôchodcovia sa "riesia" preto, lebo na 13 dochodky nie sú peniaze, keďže odvody sa platia len z 12tich platov, ktore ma drvivá väčšina pracujúcich. Cize na tie 13te si musi SP požičať takmer miliardu eur. Vieš koľko to je? Ekonómovia to vysvetľujú stále dookola...
Pokial ma niekto nízky dôchodok, v pohode, nech sa mu nejakou dávkou prispeje, ale nie paušálne všetkým rovnako, či majú dôchodok 400€ alebo 1000€. Resp.nech je to odstupnovane, ako bolo doteraz. Lebo dôchodca s dôchodkom vyšším ako min.mzda nie je chudák, prepáč!

sheila121
17. apr 2024

@lienka.7 to je samozrejme, ale ja v robote čo rozdávam dôchodky, tak 90 % nie je ani zďaleka minimálna mzda. Málokto má nad 700 eur.

lenadka
17. apr 2024

@paradajkova presne tak, keď chceli vládnuť mali mať aj program a plán ako štát zarobí peniaze, máme predsa otvorený trh, oni majú byť manažéri štátu, nie babička čo pchá do ponožky. Úplný NESCHOPÁCI! Fica hnala hlave vidina pomsty alebo nôž na krku od ľudí z podsvetia, prečo by inak prvé riešili trestný zákon a nie ako zlacniť potraviny a naftu ako sľubovali 🙃 ale však vieme, že aj oni vedia, že tie sľuby nikdy neplánoval plniť

nivea777
17. apr 2024

@natalka13 pokiaľ by bol dostatok škôlok a jaslí tak prečo nie? Ja som išla od dieťaťa keď nemal ani 2 a žiaľ nebyť babky tak do prace ísť nemôžem. Do škôlky mi ho zobrali až o rok a pol. Cele to je jeden veľký kruh

larinka552
17. apr 2024

Ano najprv si treba zýšiť o 100% nezdanenych!! platy a potom škrtať a šetriť na ľuďoch 👍😉
Tak sa to robí do psej matere!!!! 🤑🤮

A najomieľanejšia pesnička teraz bude, že za to môže Matovič, mimovladky a media. To si zapamätajte, ze toto budu ti uhlavni nepriatelia, ktori budu za vsetko na vine! Určite nie skorumpovany a hranaty mafian a jeho nenazrati kumpani.
Potom zas o 4 roky strasenie vojnou, migrantmi, EU a lgbty a naslubovane hory doly.

nivea777
17. apr 2024

@lienka.7 ja napríklad neberiem nastavenie DB tak ako je momentalne, ako spravodlivé. Samozrejme hneď na začiatku chcem pripomenúť, že nezávidím, doprajem ALE
Ten co zarobí 810 dostane 140€ a daň ma 45€ necelých ( po odrátani DB)
Ten co zarobí 1400 dostane 140€ a daň má 145€..Dá štátu o 100€ viac,ale zoberie rovnako. Dobre dajme strop hore,dajme strop aj dole nech je teda výhodnejší ako to bolo predtým ,ale nejak to odstupnujme.

lienka.7
17. apr 2024

@sheila121 pozri, každý má taký dôchodok ako mal odvody. Nízke dochodly majú najčastejšie podnikatelia a živnostníci, ktorí celý život sa riadili heslom, co by som ja tomuto štátu daco platil. Viem o com hovorím, mame presne tento prípad v rodine a rozdiel medzi dôchodcami živnostníka a klasického zamestnanca cca. 300€! A samozrejme pindy na stat, ako má vyzit. No jednoducho, mal teda predvídať a šetriť si. Nie všetko do koruny vtedy rozhadzat a teraz vykrikovať ze stat staraj sa... proste šetriť si na dôchodok tak, ako to robíme teraz my. Chudáci dôchodcovia budeme my, nie títo co su v dôchodkoch teraz, to si zapamätaj.
A vieš čo, normalne som za, aby tento stat zbankrotoval tak, ako tomu bolo v Grécku. Lebo inak sa ľudia nikdy neprebudia a stále im bude malo...

jakubrianka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monichetta
17. apr 2024

presne ako pise @ailiba , slovensko sa za posledne 4 roky extremne zadlzilo, vyhodili sa miliardy na pandemiu, ukrajinu, testy, pofiderne zakazky (kolikova, remisova, sulik, olajno..) v celej europe sa zvysuju energie, ceny .. a ako sa ma stat ozdravit? zneme to co zasiali matovicovci + EU, a to si malo ludi uvedomuje. toto je dosledok. lenze o com media nepisali, to pre vacsinu neexistovalo , a teraz prekvapko ako je na tom slovensko zle.

liv1
17. apr 2024

@lienka.7 dochodca s dochodkom vyssim ako minimalna mzda nie je chudak? To vazne? 🤦‍♀️ minimalna mzda je v sucasnosti 614 eur! Byt na dochodku je ciste zivorenie, ak si clovek sam nenasetril. Zaplatit z toho byt/dom, telefon, tv, internet, stravu, drogeriu, doktorov, lieky, sem tam nejaky vylet, oblecenie, nebodaj dovolenku? Pripadne auto? Ze sa maju nasi dochodci dobre? Toto ked niekto vypusti z ust, nemoze byt v poriadku. A co opravy v dome/byte? Ak ma niekto zahradu atd. Ci myslime si ze ten dochodca ma byt na suchom chlebe a byt ticho a suchat nohami?

Hlavne ze tu neviem ake dlhe OCR, PN, predlzene rodicovske do aleluja. Mladi maju sancu robit. Ti stari uz nie, oni si to uz odmakali mnohi cely zivot. A stale im niekto zavidi..

lienka.7
17. apr 2024

@nivea777 súhlasím s tebou, nic nie je fér. Ale stále je to lepšie ako predtým, keď poberali DB aj tí, čo nezaplatili ani euro. Mas to ako s tehotenskym príspevkom, či máš minimalku alebo 1400€ (ci aka je teraz hranica), dostaneš rovnako minimum.

nivea777
17. apr 2024

@lienka.7 nemám problém s ničím ak bude odobraté vsetkym a nie len jednej skupine.Presne na toto som tiež chcela poukázať,prečo teda je tehotenské minimálne keď minimálna materska neexistuje 🤷‍♀️ Taktiež odstupnovat dôchodky ( neviem,či ty si o tom písala alebo niekto iný) dajme 13. ale nedajme všetkých rovnako.Moja babka ma povedzme 350€ tak dajme jej 600 ale dedovi,ktorý má 700 dajme len 100€ napr.

zalka
17. apr 2024

@jakubrianka prosím ťa nefabuluj... Fico neni z košiara Mečiara, stačí si pozrieť wikipediu až nemáš vek na to aby si pamätala, že Fico bol v KSC a potom v SDĽ, a až tak založil SMER.

lienka.7
17. apr 2024

@liv1 ale prosím ta, mal moznost si tak isto šetriť ako teraz my. Akýze byt/dom chceš platit? Jaj, zabudla som, dôchodca sam pre seba potrebuje 4izbak, lebo tak bol doteraz zvyknutý čo? No keď na neho nema, tak holt musí sa uskromniť a ist do menšieho. Mne tiež nikto neplati 10 izbovu vilu, ale žijem v tom, na co mam. To je podstatné, vies?
A moja zlata, taka matka, co je samozivitelka, z tých 614€ musí uživiť nielen seba, ale aj to svoje dieťa. Z toho si taktiež platí aj dopravu do tej práce, dôchodca ju ma so zľavou, pripadne zadarmo. Cize sa fakt prebud. Dôchodca ich ma sám pre seba.
A plus, pokial ma nejaké majetky (a väčšina má, zase si tu nebudeme klamat, ze tomu tak nie je), tak nech ich preda a z toho žije. Jaj, ale však zabudla som na to naše slovenske, že po ňom predsa niečo musia dediť ich deti. A najlepšie ešte kým žijú, ze? Tak nech im pomáhajú oni. Sorry.

larinka552
17. apr 2024

A uz je to tu, co som predchvilou pisala 😃@monichetta ano na vine je a este dalsich minimalne 15 rokov bude kolikova, remisova, sulik, olajno, ukrajina, matovicovci + EU. Ved na niekoho to treba zvalit 😉 Lebo predtym ked 12 rokov bol Fico (a nebol covid ani vojna) tak tu bol raj na zemi a ekonomika Slovenska len tak prekvitala 😊

A len taky dodatok, za 100% zvysenie platov ministrov, nove zbytocne ministerstvo a znizenie trestov a premlcacich dob, otrasnu novelu trestneho zakona, nespravodlive prepustanie ludi z verejnych funkcii a dosadzovanie si svojich a planovane prepustanie 30% zamestnancov staznej spravy, neriesenie zakona o medvedoch a planovane zvysenie dani mozu tiez matovicovci + EU?

zalka
17. apr 2024

@nivea777 citujem ťa ... "Samozrejme hneď na začiatku chcem pripomenúť, že nezávidím, doprajem ALE
Ten co zarobí 810 dostane 140€ a daň ma 45€ necelých ( po odrátani DB)
Ten co zarobí 1400 dostane 140€ a daň má 145€..Dá štátu o 100€ viac,ale zoberie rovnako."
a doplním ťa.
Matka s jedným dieťaťom zarobí 810 a dostane 140e
matka s dvoma deťmi zarobí 810e a dostane 189e tj. 94,5e na jedno dieťa
odvedú rovnako, a tá s dvoma deťmi je znevýhodnená,
a čo matka s troma deťmi ak zarobí 810e dostane 239e tj. 80e na jedno dieťa
Toto poniektoré považujú za spravodlivé.

sigma510
17. apr 2024

@monichetta konečne rozumný názor. To co sa tu 4 roky dialo, kam sa liali prachy, na testy, kovid, Ukrajinu, to asi nikto nevidí, to bolo všetko v poriadku... Slováci maju strašne krátku pamäť. Koľko tu sa nakradlo z našich daní, na to sa málokto pozrie, lebo to sa asi nestalo.

liv1
17. apr 2024

@nivea777 ak ma niekto vyssi dochodok znamena, ze za zivot tomuto statu odviedol viac. Preco by mal teda pri bonuse dostat menej?

@lienka.7 Tak matka samozivitelka ma radsej privriet nohy a skor nez si to dieta urobi by mala mat na neho nejake financie. Tiez sa moze dovzdelat, alebo prestahovat za lepsou pracou. Dieta ma hadam niekde aj otca ci? Dochodci su malokedy sami v 4izbovych bytoch, ale keby aj, to sa maju na sklonku svojho zivota stahovat? Ked tam zili cely zivot, deti tam vychovali a tam ich rodina pride pozriet ci maju kam dat vnucata ked ich strazia? Najradsej by ste ich niektori pichli na okraj spolocnosti. Predat byt/dom, ist do garzonky najlepsie, jest suchy chleba. Takto si poniektore tych dochodcov predstavujete. My sme uz ina generacia, my sa uz lepsie na dochodok zabezpecime, ak vobec nejake dochodky budeme mat..

lienka.7
17. apr 2024

@sigma510 mnohým to tu nevysvetlis, co fakt matovic dorobil s týmto statom... žiaľ tým stačí, keď sa povie Fico, a je to ako keby im zamával pred očami červenou šatkou ako bykovi.
Mimochodom, aby bolo jasne, nesúhlasím s tým, ze si zvýšili platy, súhlasím ale s tým, ze je smiešne aby mali clenovia z vlády - a nech je tam ktokoľvek nižšie platy ako napr. taký primitiv procko, co v parlamente nema absolútne žiadnu zodpovednost. Ale to by si pani poslanci museli chcieť znížiť svoje platy, ze? Mimochodom, plat prezidenta im nevadí? Ci teraz keď nim bude pelle, už bude aj to vadiť?

liv1
17. apr 2024

@monichetta tak ruku na srdce, podiel na tom maju jedni aj druhi, v akej rici sa tento stat nachadza. Ale ja ai myslim ze ktokolvek je pri moci, len hrabat a hrabat

apolka77
17. apr 2024

@veklipo však my už sme TERAZ 10 rokov pozadu za Českom a bez eurofondov budeme 25 rokov za nimi..môžeme konkurovať takému Moldavsku.