Československá obchodná banka a hypotéka

mattuliatko30
14. máj 2014

ahojte kočky, chcem sa spýtať, či má niekto hypoteku branú z ČSOB a či ste s ňou spokojné. ideme brať úver v nej...tak som zvedavá, či je to dobrá banka a či ste boli s vybavovaním úveru a podmienok spokojné. vďaka.

stefka33
14. máj 2014

Ja mám hypo pre mladých z ČSOB. S vybavovaním som bola spokojná, ale veľa záleží od konkrétneho zamestnanca s ktorým spolupracuješ. V jednej pobočke som mala pocit, že o hypotékach viem viac ako ten zamestnanec, tak sme išli do inej pobočky. Tam sa nám venoval mladý ing. a ten sypal z rukáva všetko a to som nestihla ani otázku dopovedať.

ada510
14. máj 2014

@mattuliatko30 my máme ked sa omeskas zavolajú tí ale dajú tí zaplatiť dvojnásobok...inak v pohode máme štátny príspevok vracajú nám 90 eur

shania31
14. máj 2014

Ahoj, u nas v pohode, len u nich iste veci dost dlho trvaju, treba s tym pocitat.

denya
14. máj 2014

Ja pridam nespokojnost ☹, podla, mna ceskoslovenska banka im sedi este by si do nazvu mali zakomponovat federativna.za vsetko platis neskutocne vela napr. Len zmena denneho limitu stoji 5eur, ak si pozries stav penazi na ucte v bankomate, platis, za sms platis, co v inych bankach nie je a x dalsich negativ by som vedela napisat.ano lakaju podmienkami, ale potom je to des, takze mi cakame na ukoncenie fixacie a hned od nich prec

eeffka
14. máj 2014

@mattuliatko30 mame a tato banka mi pripada akoby zaspala niekde v stredoveku, procesy neskutocne dlhe, zamestnanci pribrzdeni... informacie nekompletne, sme tam lebo mame maly urok a refinancujeme nimi staru hypo z VUB.
Cele vybavovanie trvalo vyse 2m, stihli to doslova o hodinu skor nez sa muselo a keby som tam nevolala , nechodila a nevrieskala na celu pobocku tak skoncim s nevyplatenou hypotékou z VUB a ziadnou novou z CSOB. Cize vsetky terminy x2 a kontrolovat dennodenne.
Chodte na normalnu pobocku , nie na hypermarketovu lebo tam ked pridelia spis tak sa ho nikto iny nedotkne a ked bude mat "vas pracovnik" zrovna 3dni volna lebo robia kolotoc ani pes po vas nestekne

shania31
14. máj 2014

@eeffka
Tak to u nas az tak dlho nie. Do 2 tyzdnov od podania ziadosti boli peniaze z uveru cerpane

shania31
14. máj 2014

@denya
Hlavne s tymi SMS to pravda nie je, mnohe banky ich maju spoplatnene.

piacere
14. máj 2014

tak.... aj my máme hypo z čsob a sme "spokojní". Bola to banka, ktorá nám dala najlepšie podmienky v čase, keď sme hypo žiadali. V našej vtedajšej domovskej banke (Tatra) nám vychádzal taký úrok, že by sme sa z neho dodnes nespamätali.... pritom si dovolím tvrdiť, že manžel zarába nadštandardne na slovenské pomery....
Pracovníci sú všade rôzni.... u nás v meste v čsobčke sú doslova sliepky 😅 hlúpe (čo sa týka bankových vedomostí) a neochotné.... Ak niečo potrebujeme, voláme pani do iného mesta, kde nám bola hypo vybavovaná a tá vie všetko, vždy ochotná a pripravená pomôcť 😉
A čo sa týka času vybavovania/naťahovania... my keď sme kupovali byt, tak si pôvodní majitelia "prenášali" hypo z tohto bytu na dom... hypo mali vo VÚB a naťahovalo sa to cez pol roka... VÚBka bola totálne neschopná....
Takže záleží od toho, na akých ľudí natrafíš na konkrétnej pobočke.... všetko ostatné (úrok, podmienky všeobecne) sa odvíja od toho, čo požadujete a čo vám ktorá banka dokáže ponúknuť. A ak nemáte na výber a idete tam, kde sú najlepšie podmienky pre hypotéku, tak potom (žiaľ) musíte znášať následky (poplatky za účet, smsky atď. ...) 🙂

eeffka
14. máj 2014

@shania31 u nas 2mesiace, vec co trva 2dni
refinanc: dolozit znalecky, mali sme, dolozit potvrdenia o mzdách, mali sme ( muz je ich klient dokonca), dolozit potvrdenie z VUB o zostatku hypo, mala som za 5min ( VUB je 5m od nich v obchodaku), odovzdala som, poziadala vo VUB o vypoveda ze pohodaaaaaaaaa sak mam skoro 2m casu

ako vravim, raz este toto ( sak to mate), jaaaaaaaj, tak potom este tamto, ( aj to mate), ahaaaa, no ale % nebude 3,5 ale 5,5??? COOOO ved tu mam od vas podpisanu ponuku na 3,5, hej mate??? a od koho? od VAS no a v takomto duchu sa niesla nasa konverzacia, po tom ako som tam na nich zufala navrieslala, co to maju za organizaciu prace, neschopných pracovnikov a aky debil vedie tuto pobocku sa nam laskavo zacala venovat riaditelka a zrazu sak vsetko mate kde je problem, no skoro som ju do... z kade prisla poslala. Peniaze mi prisli v utorok poobede, o 24,00 by mi padol termin a musela by som vyplatit VUB z neviem coho

piacere
14. máj 2014

@eeffka my sme mali takéto problémy s VUBkou. Už sme mali schválenú hypo v čsob-čke, len sa čakalo na to, aby sa mohla čerpať... a hrozilo nám (vďaka neschopnosti VUBky), že nám proste hypo prepadne 😅 Došlo to do takého štádia (lebo už aj predávajúci boli totálne zúfalí), že s nami spísali v realitke dohodu, že ak nám hypo prepadne a nestihneme ju čerpať, berú na seba zaplatenie fin. pokuty v čsob za nečerpanie....
Toto podľa mňa nie je o konkrétnej banke (či vub, tatra, čsob), to je o ľuďoch, ktorí tam sedia na zadkoch a niektorí sú viac, niektorí menej schopní, niektorí vôbec a mali by opustiť miesto a zasadnúť v nejakej fabrike za pás...

shania31
14. máj 2014

@eeffka
Zrejme si natrafila na neschopných ludi z pobocky- lebo u nas naozaj do 2 tyzdnov boli dokonca peniaze nacerpane a to tiez bolo, ze nehnutelnost bola uz zalozena- cize banka v 1. poradi musela dat suhlas a vysku zostatku pohladavky, ale vsetci makali. Ja totiz slova neda sa a pod. v istých veciach nepoznam. Zvlast ked sa hybem v bankach 13 rokov 😀 😀 Nejaky "zasran" z pobocky ma nebude poucovat co a jak 😎

eeffka
14. máj 2014

@shania31 iste tuto pobocku "vychvalujem" do nebies, ale vies co ja som aj firemny klient v CSOB a za 14rokov mame 4klientskeho pracovnika a z toho 3boli des a s 1 sa dalo, taktiez sme klient v TTB a tam to fici, v COBke zaspal cas, zavolam do ochoch bank ( teraz ako firma, to len ako info) ze daco treba:
z TTB to mam do 20min v mejly, v CSOB napiste si ziadost a poslite podpisat statutara WFT, keby sme tam nemali naviazaných klientov uz tam nie sme
takých zazitkov mam za tch 14r pozehnane takze to nebude len ludmi ale aj instituciou, ze tam proste toleruju nekompetentných pracovnikov, vseobecne mam pocit ze si COBka nevsimla ze od 99 keby boli jedina nňbanka pre podnikatelov uz narastlo dalsich 10dravsich a flexibilnejsich

shania31
14. máj 2014

@eeffka
V TB sa zobudili, ale tiez mali obdobie 2003-2007, ze zaspali/prespali tuto dobu a potom sa to akosi rozhybalo ale v tych rokoch to bolo to iste, ak nie horsie ako ty spominas v CSOB a to som tam mnohe veci riesila ako ich vlastny zamestnanec a vlasy sa mi inak dupkom stavali.

denya
14. máj 2014

@shania31 je to mozne, ale isto nie takou sumou, my sme mali predtym tatrabanku a slov.spor., a ak by som to mala porovnat, tak to sa ani neda.ja si presuniem svoje nasetrene peniaze, zo setriaceho uctu a musim na ne cakat tyzden, ak to chcem mat bez poplatku.v tatrabanke som to mohla realizovat aj sto krat za den hore dole a zadarmo a hlavne okamzites.

mattuliatko30
autor
14. máj 2014

@piacere
@shania31
@denya
@ada510
@eeffka
no baby to ste ma moc nepotešili...ja čakám na schválenie..v CSOB..ale tak vyšiel dobrý úrok..a aj platba...a je tam dosť výhod..tak neviem... :( to spoplatnenie...je nanič...teda..lebo ja chcem aby mi chodili aj sms..ked niekde platím kartou..všetky výdaje...čo robím...a ako je to z internetbankingom???? je to v pohode?...

piacere
14. máj 2014

@mattuliatko30 no sms sú spoplatnené, práve preto si to muž nastavoval tak, že mu príde sms, len ak sa uskutoční transakcia za 10€ a vyššie, ináč by sme sa nedoplatili. IB je v pohode 🙂

piacere
14. máj 2014

@mattuliatko30 ale zase ak splníš určité podmienky, tak máš vedenie účtu zadarmo 🙂

shania31
14. máj 2014

@mattuliatko30
Ja som taka ista, ze potrebujem SMS o pohybe na ucte.
Ale to su u mna jedine mesacne poplatky, ktore im platim. Da sa tak nastavit, len treba trosku chciet 🙂

mattuliatko30
autor
14. máj 2014

@piacere a to sú aké podmienky nevieš?ja budem musieť mať účet k úveru..takže si tam musím založiť kvôli tomu

shania31
14. máj 2014

@mattuliatko30
Vsetko maju uvedene na webe - v cenniku, kedy je zlava z poplatku za ucet.

https://www.csob.sk/dolezite-dokumenty/sadzobni...

denya
14. máj 2014

@mattuliatko30 ved uroky mali aj pred rokom najlepsie, preto sme to aj my riesili tam.este co ma dost hneva je, ze vypisy nechodia hned, platbu ti zuctuju tak najskor za tri dni, cize nemas kolkokrat predstavu o stave svojho uctu ☹

shania31
17. máj 2014

@denya
Nevyuzivas IB? To je vo vsetkych bankach tak, ze platba je zuctovana tak za 2-3 dni, z disponibilného zostatku je odratana.....Rozdiel je uctovny zostatok v banke.
Problem je v tom, ze oni maju velmi divne nastavene SMS-ky a tam nie je vidno realny disponibilny zostatok.

denya
18. máj 2014

Pouzivam ib, ale tam tiez nevidis zuctovanie, resp.vidis to ako blokovane a rezervovane polozky.ked som mala slsp este mi z bankomatu peniaze nevysli a sms uz v mobile a zdarma.to su sluzby konkretnej banky, jedna vec je dobry urok a druha su sluzby tykajuce sa vedenia uctu ☹

shania31
19. máj 2014

@denya
aj v inych bankach je to tak, ze je to vidiet pod rezervovanymi/blokovanymi polozkami- teda myslim vybery z bankomatov, platby kartou a az ked to zuctuju je to vidno medzi pohybmi na ucte. Obdobne ako SLSP aj v CSOB ti pride SMS pri vybere z bankomatu- sice ako som spominala ten disponibilny zostatok maju naprt nastaveny. A to si nechcem obhajovat CSOB,tiez ma vedia vytacat. A preto vyuzivam sluzby aj inych bank.