Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo potrebuje priateľ na uplatnenie daňového bonusu na dieťa?

zuzkarobko
15. jan 2013

kde mam vybavovat danovy bonus na dieta ake potrebujem tlacivo a kde sa to uplatnuje

hadassah
15. jan 2013

odnesie rodný list do mzdovej účtárne a tam už vyplní a podpíše príslušný papier (nejaké vyhlásenie k zdaneniu príjmov) Podmienkou na uplatnenie daňového bonusu je, že otec musí mať rovnaký trvalý pobyt ako dieťa.

Ak sa mýlim, opravte ma. 😉

hajajanka
15. jan 2013

Danovy bonus si uplatni pri podavani danoveho priznania (ak si ho doteraz neuplatnil kazdy mesiac pocas roka) a potrebuje svojmu zamestnavatelovi odovzdat len kopiu rodneho listu dietata (aj ked si sam podava danove priznanie, priklada kopiu rodneho listu dietata). Nic viac netreba.

Zmen si to na diskusiu, lebo ked sa budes chciet este nieco opytat, tak nebudes mat inak sancu 😉

xenicka13
15. jan 2013

ja vzdy idem na urad pre potvrdenie, ze som poberala rodicovsky v danom roku a muz to odovzda zamestnavatelovi

sympa1
15. jan 2013

ja tak isto ako @xenicka13 ..len odovzdam papier ktory mi vystavili na urade o poberani davky na dieta a on to odovzda v praci

evita68
15. jan 2013

nemusí mať trvalý pobyt, ale musí s ním bývať v spoločnej domácnosti

ak je priateľ zamestnaný, tak postup je taký, ako píše hadassah

ak podniká, tak DB si uplatní len pri podaní daňového priznania, kde treba priložiť kopiu RL dieťaťa

žiadne iné doklady netreba, xenicka, sympa, zbytočne mzdové preháňajú

milka1978
15. jan 2013

ahojte ...... tohto roku sa to asi zmenilo .... manžel poberá daňový bonus každý mesiac ..... on si odpisuje z dane len mňa keďže som na materskej .... kázala som mu nech sa pýta aké mi treba potvrdenia z úradov, keďže minulý rok som poberala aj RP a aj MD ..... a ekonómka v práci mu povedala, že tohto roku sa to menilo a nebude potrebné vybavovať žiadne papiere, vraj sa to nejako inak už vypisuje .... ja len dúfam, že tá ekonómka vie čo robí, lebo doteraz som stále vybavovala papiere a tento rok nič? tiež mije to divné .... ak máte niekto iné info dajte vedieť nech som aj ja v obraze a keďže je toto otázka tak mi prosím Vás píšte IP ďakujem 🙂

anjelicekk
22. jan 2013

ahojky, vedeli by ste mi poradiť, keď som s dieťatom sama bez otca a som zamestnaná len na 4 hodiny, či mám nárok dostávať aj ja daňový bonus na dieťa ? ďakujem za info 🙂

kaja01
22. jan 2013

Ak tvoj mesačný príjem je vo výške aspoň 50% minimálnej mzdy (t.j. 168,85) tak áno.

milota164
21. apr 2015

Ak si bola minuly rok na RD a poberala si rodicovsky prispevok tak netreba dokladat potvrdenie o Tvojom prijme kedze je to statna davka a ta sa na tento ucel nepovazuje za prijem.(materska ano),
Na DB ma narok kazdy kto ma aspon 50 percent z min. mzdy a ma podpisane vyhlasenie v zamestnani.

dodonorma
6. sep 2015

Zdravym vsetkych, mam otazku pracujem skoro 5 rokov v anglicku a neviem co potrebujem ake doklady na vybavenie danoveho bonusu na slovensku, mam 2 deti, vopred dakujem

dzukipapaja
13. sep 2015

Zdravym vsetkych, mam otazku pracujem skoro 4 roky vo francuzsku a neviem ake doklady potrebujem na vybavenie danoveho bonusu na slovensku, mam 1dieta, vopred dakujem

loginexistuje
13. sep 2015

Zienky
@dzukipapaja
@dodonorma
Nárok na daňový bonus má otec alebo matka, dieťaťa, ak sa považuje za daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou, t.j. ak na území SR podáva daňové priznanie z dosiahnutých celosvetových príjmov.

V opačnom prípade ak sa považuje za daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou (je „iným“ daňovým rezidentom) mu nárok na daňový bonus vznikne, ak jeho úhrn zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území SR v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90% zo všetkých príjmov, ktoré mu plynuli zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.

Takze najprv treba riesit ci vobec vam narok vznika ... a teda musite podavat danove priznanie na SVK a musite mat prijem v istej vyske resp. tak ako je popisane vyssie...

pri danych udajoch vam asi pravdepodobne narok na danovy bonus nevznikne..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli