Čo s vytopeným susedom?

zuzka_puska
4. jún 2015

ahojte potrebujem surne radu prerabali sme bytove jadro, vytopili sme v noci susedov... 2 poschodia- jedny v pohode maju umakartove jadro, ti druhi maju murovane a znicilo im to trocha kupelnu, voda im kvapkala kdesi do elektriky... Chcem to nahlasit samozrejme poistovni, byt mame poisteny, aj spoluvinu... Ale co ak to poistovna zamietne, a nezaplati im skodu??? co by ste robili v tomto pripade??? Neurobili sme to umyselne, a nemame tolko penazi na opravu ich kupelne... viem, ze sa toto stava casto, ale neviem co budeme robit ak to nezaplati poistovna Fakt nemame penazi nazvys, zacinam byt zufala, vytopeny sused je velmi agresivny, nikto z baraku ho nema rad a prave nam sa toto stalo Ako ste riesili takuto situaciu vy??? Zaplatili ste susedom skodu, z vlastneho rozpoctu? alebo ako? Dakujem. Krizovu zmluvu barak nema. dakujem za kazdy nazor, prosim kritizovanie sa snazte pisat mierne, uz aj tak som dost nestastna. Byt mame poisteny v Generali, aj spoluvina tam je, teda aj pre 3 osobu

tahomi
4. jún 2015

Tak jednoznacne nahradit skodu. Sused nech je aky je, to neries. Ale pokial mate poistku, tak neviem preco by vam to nemali schvalit

petulda333
4. jún 2015

Mojej mamke sa raz podarilo vytopit susedu,zaplatili celu skodu (stierky,vymalovanie,podlahu atd) vsetko bolo vodou znicene...poistovna to neuznala...drzim palce nech vam to uznaju

rheia27
4. jún 2015

podotykam ze poistenie nehnutelnosti a poistenie domacnosti su dve veci, kazdopadne bud to zaplati poistovna alebo vy

bosoriak
4. jún 2015

@zuzka_puska No ak to mate poistene, tak to rieste cez poistovnu. Ak to poistene nie je, tak to budete musiet zaplatit. Ina moznost nie je, ste zodpovedni za skodu aj ked bola urobena neumyselne. Keby si ty bola na mieste vytopeneho suseda, tiez by si bola neprijemna ak by sa ten druhy snazil vyvliect. Co najrychlejsie to rieste s poistovnou, nech to co najskor vybavia.

maria1989
4. jún 2015

@zuzka_puska poisťovňa vám určite nejakú čiastku preplatí. keď to bude príliš málo, snažila by som sa so susedom nejako dohodnúť. viem, že ani ty, lenže ani on nemôže za to, že ste ho vytopili. držím palce. 🙂

maria_u
4. jún 2015

@zuzka_puska nám sa tiež podarilo vytopiť susedov, tiež sme vtedy prerábali... ale našťastie škoda nebola veľká, tak sme zaplatili len farby na omaľovanie - po dohode so susedmi. v každom prípade by som sa snažila so susedom dohodnúť po dobrom. Predsa len, aj keď neúmyselne, môžete za to vy, takže by som volila skôr cestu dohodnúť sa po dobrom...

maciatkolulu
4. jún 2015

@zuzka_puska dost dobre nerozumiem otazke, co by ste robili vy keby vam poistovna neuznala skodu.... No asi zaplatli, lebo ine neostava. Co znamena, znicilo im to trocha kupelnu? Poskodilo elektrinu. Ako fajn, ty sa rano zobudis a mas trochu znicenu kupelnu 😒 tiez by si asi bola dost nastvana a chcela to dat do poriadku. Takze ti neostava nic ine, len dufat, ze to preplati poistovna. Inak to budete hradit zo svojho.

adel222
4. jún 2015

pride na to ake poistenie mate ale podla mna preplatia. Neboj nic, len rychlo volaj nech si to pridu pofotit, nech to nebodaj nezmizne

leonie77
4. jún 2015

...no treba ihneď kontaktovať poisťovňu a celú vec nahlásiť, nech to prídu obhliadnuť - čím skôr, tým lepšie. Ak máte na zmluve dojednané aj poistenie zodpovednosti za spôsobené škody, tak by s plnením nemal byť problém...držím palce 😉

zuzka_puska
autor
4. jún 2015

baby, teraz mam taky problem... ok, ved stava sa v bytovkach, sused suseda vytopi, ano bola by som aj ja sklamana kebyze mam znicenu kupelnu. Ale riesenie sa vzdy najde, ak sa vedia susedia dohodnut. No nas sused priletel, krici , priam zjape na cely barak, ze on chce prachy hned a na ruku, ziadna poistovna, on do svojho bytu nikoho nepusti na ziadnu obhliadku ☹ On vidi aku skodu ma, on si to sam vycisli a tu sumu od nas do tyzdna chce ziadna poistovna ☹ Teraz neviem co robit, samozrejme som odmietla, kedze ja som to videla ale skodu odhadnut neviem a urcite mu nedam kolko si on zmysli... Fakt by som sa rada dohodla, ale ked sa s nim neda co mam robit ☹

maciatkolulu
4. jún 2015

@zuzka_puska zavolat do poistovna a s nimi to riesit

miku1
4. jún 2015

@zuzka_puska V prvom rade kontaktovať hneď poisťovňu. Až keď by prišlo vyjadrenie, že škodu z nejakého dôvodu neuhradia, tak potom jednať o odškodnení "na ruku". Mohol by kričať koľko chce, nič by som mu dopredu nedávala.

bosoriak
4. jún 2015

@zuzka_puska No tak v tomto pripade treba panu susedovi vysvetlit, ze ak chce nejake peniaze, bude musiet pustat poistovnu na obhliadku, inak nedostane nic. A mimochodom, nepochodi ani na sude. Proste pri rieseni poistnej udalosti musi aj vinnik aj poskodeny spolupracovat.

leonie77
4. jún 2015

...presne tak, ako píše @bosoriak, pokiaľ sused žiada náhradu škody, je jeho povinnosťou spolupracovať a pustiť si človeka z poisťovne za účelom vykonania obhliadky. Netreba mu dať ani cent dopredu....mimochodom akosi mi to celé pôsobí dojmom, že sused chce na svojej škode ešte aj zarobiť...čo už, aj takí sú bohužiaľ medzi nami ☹

eeffka
4. jún 2015

@zuzka_puska vôbec by som to neriesila... nahlasila by som to svojej poistovni a finito, nech si krici kolko chce. Ak by bol agresivny volala by som policiu.
Tiez som vytopila susedu, dosla ze cela kupelka zaplavena, tecie jej to po strope... uz som videla milionove skody, ze OK je mi luto, ale mam poistku tak to doriesime.
O 3hodky po opravenom kolienku pod vanou som tam zaklopala, ci mozem pozriet, v podstate som sa jej tam vtrela, kukam.... baby 2cm flak okolo stropu sadrokartónového a kedze jej daky fuser ( vdakabohu zan) tak spravil spoje sadrokartonu a bokov stien ze nedoliehali tak cela moja potopa jej stiekla po obkladackach priamo do sprchového odtoku, cize skoda = nula. o 2 dni som za nou zasla ci mam hlasit poistnu udalost, uz netrebalo

adulla2
4. jún 2015

@zuzka_puska aj nás susedovci už pár krát vytopili, dva krát to šlo cez ich poistku a v pohode uznali to a peniažky nám prišli z poistky. Určite to závisí aj od toho akú máte poistku.

adulla2
4. jún 2015

u nás to bolo tak, že keď nás vytopili, tak sme si škodu nafotili (pre istotu), suseda doniesla papiere z poisťovne, vypísali sme škody a to bolo všetko, nikto z poisťovne na obhliadku neprišiel..... možno to závisí aj od toho, v akej výške je škoda a ako radia kočky, určite mu nedávať žiadne peniaze vopred, nech si kričí koľko chce

leonie77
4. jún 2015

@zuzka_puska ...ozaj, ak máš od Generali poistenie "DOMino", tak tam máš v rámci asistenčných služieb zahrnuté zdarma aj právne poradenstvo, tak ak si s tým Tvojim "úžasným" susedom nevieš rady, skús si tam zavolať, oni Ti poradia čo a ako v tejto veci ďalej postupovať... 😉

zuzka_puska
autor
4. jún 2015

dakujem baby, za kazdy nazor. Samozrejme chceme to riesit, ale ak sused odmietne spolupracovat asi ho necham nech si to plati sam. Odo mna neuvidi ani jeden cent, pokial si to neda pozriet a zhodnotit clovekom z poistovne. je to na nom, my zodpovednost niest chceme, vsak co uz ked sa stalo. Ale nie tak ze on si zapyta tisicku a my ju navalime, to v ziadnom pripade.... bud pusti poistovakov dnu pozriet, alebo nic....

frapper
4. jún 2015

@zuzka_puska Ale veď ty si platíš poistenie zodpovednosti za škodu,aby si nedávala zo svojho,keď sa nebodaj niečo stane a sused ked nepustí na obhliadku tak bohužiaľ,nezaplať mu nič,nech sa aj súdi,myslím,že to nevyhrá,len ty okamžite nahlás na infolinku poist.udalosť,keď prídu na obhliadku,uvidíš čo sused urobí.Lebo bez obhliadky to nejde,tam musí byť pri zodpovednosti.Tak keď nikoho nepustí,asi si to vymyslel,že je vytopený,lebo ak by mal škodu,ja si myslím,že by spolupracoval.Myslím,že sa nemusíš báť,pretože zodpovednosť tieto veci kryje-robím pre ALLIANZ.Len treba konať rýchlo,aby to všetko bolo ešte v stave ako je to poškodené.Najlepšie by aj bolo hneď to pofotiť,aby bol dôkaz,ale tak či tak prídu na obhliadku.Na obhliadku prídu aj k tebe nie len susedovi.

lilimoni
4. jún 2015

Segra robi v poistovni sice inej ale mi povedala, ze ako prve je zavolat a skodu nahlasit. Potom k susedovi do 24 hodin prode likvidator spisat skodu. Do popisu o skode sa vypisuje ci chce preplatit vycislenu skodu podla poistovne alebo na faktoru, teda podla toho, kolko za kupelnu zaplatil. Tak volaj a nestresuj 🙂

zuzka_puska
autor
4. jún 2015

baby, tak zasli sme za susedom vecer aj s manzelom. Ze co a ako, ci bude spolupracovat ci nie... Prekvapivo, bol mily, povedal ze uz mu to schne pomaly, ze svetlo mu svieti, ze to bude v pohode. Dnu nas opat nepustil pozriet, ale tvrdil ze to uschne a bude dobre. Tak poistovnu ani volat nejdeme. Som prekvapena, celkom inak s nami jednal ako ked som bola sama. Mozno bol nahnevany, alebo co ked stretol mna, vykrical sa na mna a vecer uz bol spokojny. povedali sme si, ze teda ak by prisiel pytat, par eur by sme mu prispeli na farby alebo co. Ale tak verim ze to bude v pohode.