Čo sa stane, keď nezaplatím nájomné?

tslobik
25. sep 2014

Ahojte, môžte mi prosím povedať, čo sa stane ak nezaplatím nájomné 1 mesiac, prípadne 2-3? Ďakujem.

liebling98
25. sep 2014

@tslobik Ak je to Tvoj byt, tak neplatis najomne!!! Platis len poplatky. Precitaj si prosim moje komenty vyssie.

tslobik
autor
25. sep 2014

Mám na mysli nezaplatené nájomné (čiže voda, teplo, správa......). Elektrina sa platí zvlášť - tú mám ok, aj smeti, aj všetko ostatné v poriadku. Len ten nájom bytovému družstvu.

tslobik
autor
25. sep 2014

@avalionia ano, máš pravdu, nazývam to ešte zastaralým zabehnut. názvom nájomné, ale je to môj byt v OV. A jedná sa konkrétne o sumu 200€.

eeffka
25. sep 2014

@tslobik v nasom bytovom spolocenstve by ta kazdy omeskany den stal euro navyse na penaloch.

tslobik
autor
25. sep 2014

Tak teda mesačný poplatok bytovému družstvu, aby som to nezamotala 🙂 Podľa mňa by tých 200€ jednorázovo nemal byť veľmi vážny problém, však? Len toľko som chcela vedieť.

tslobik
autor
25. sep 2014

@eeffka Fúha, kruté......

matarka
25. sep 2014

Noo, tak to by nemusel byt velky problem - pri vyuctovani Ti to bud strhnu z preplatku, alebo budes mat nedoplatok, ktory potom vyrovnas. Pripadne zaplat aspon cast z tych 200 Eur (ak sa da) a nedoplatok bude potom nizsi.

eeffka
25. sep 2014

@tslobik nemyslim si ze je to krute... ja som si byt tvrdo musela odpracovat a preco by som mala doplacat na neplatica???
Potom sa ludia cuduju ze byty hoc aj osobne v sprave bytovych druzstiev chatraju... my sme spolocenstvo 27bytov a mame opraveny vchod, stupacky,vytah, zateplene, vymenenen okna, strechu, upratovacku ...vsetko fici ako ma ... a tak to ma byt

a na margo 200e, my sme 4ks rodina a platbu spolocenstvu mame 165e a kazdorocny preplatok ( nemrzneme, kupeme sa denne 🙂 )

yanni
25. sep 2014

@tslobik jaaaaj tak za 200 € na teba exekutora neposlu, neboj. Bud sa to vyrovna vo vyuctovani (nedoplatok-preplatok) alebo poukaz kazdy mesiac po par € viac a tyk to po case vyrovnas alebo chod za spravcom a nejak sa dohodnite. Len si fakt davaj pozor aby to nebolo viac. Dlhy sa robia velmi lahko. Viem o com hovorim. Robim v sudnictve.

tslobik
autor
25. sep 2014

@eeffka my sme 3-členná rodina, v zime kúrime málinko, vodu šetrím ako sa len dá a určite budeme mať nedoplatok.

libka1
25. sep 2014

@zuzanarichard no tak to je na maslu ked tam mate neplaticov tolko... 😝 tak aspon to mas ako prekvapenie, ked clovek uz ani necaka a zrazu pride preplatok 😀

avalionia
25. sep 2014

@tslobik Takéto veci sa bohužiaľ stanú. Tých 200€ nie je taká suma, za ktorú by ti zobrali byt, maximálne sa to objaví po vyúčtovaní, že budeš mať nedoplatok.

libka1
25. sep 2014

@tslobik teraz ma napadlo, ze mne raz neodisla platba za 1 mesiac, boli sme na dovolenke a ja tam mam trvaly prikaz a presuvam tam vzdy peniaze zo sporiaceho uctu a vtedy som na to nejak zabudla a to ze som nezaplatila som naozaj zistila az ked mi prislo vyuctovanie a videla som tam nedoplatok. patrala som ako vznikol a zistila som ze jeden mesiac mi neodisla platba. bytove druzstvo ma absolutne nekontaktovalo, vykaslali sa na to, ziadna upomienka, nic, asi im tie peniaze nechybali, alebo to proste neriesia... ja neviem...

viera27
25. sep 2014

@tslobik urcite sa s tym nezahravaj. Najhorsie co na chudobe moze byt je, ked schovavaju ludia hlavu do piesku a ukryvaju sa pred problemami. To neplatenie ta jednoducho dobehne, chces, nechces, to neoserinkas. V normalnom pripade by sa nemalo nic stat, pri jednom mesiaci teda. ALE Staci, ze niekto bude mat na byt zalusk, pripadne na vas tazke srdce a uz sa to hned da vyuzit, uz ma paku. Nevraviac o tom, ze ak nemate v kratkej dobe nejaky planovany prisun penazi, lepsie uz nebude, bude sa to len nabalovat. V niektorych prispevkoch uz zacinas spominat dokonca viac ako jeden mesiac. V ramci splacania dlhu budes musiet predsa platit este viac, ako uz teraz nevladzes. A tam sa dostanes do vyvrtky, ktoru uz jednoducho nedas.
Aj keby som len chlieb mala "zrat", neohrozim strechu nad hlavou.

ultra
3. okt 2014

najviac sa mi pacila reakcia ze pridu policajti a vyhodia ju ---ja dodavam ze pride aj Harry Potter a zacaruje ju.

Ked nebudes platit v ten mesiac /dva - nebudes sa ani kupat /sprchovat ?? Všetok odpad zo zachoda a umyvadiel si osobne zanesies do ČOV-ky ??? Ani chodit vytahom ?? Ani sa nebude na chodbe svietit ? ani upratovat ? nebude sa kurit ?? a ani sa nebude platit poistka za bytovy dom ??
Pokial je odpoved na vsetky otazky NIE - super - nic sa s tvojim neplatenim nedeje.!!!!!!

Ale pokial je odpoved aspon na 1 otazku ANO tak by bolo rozumne o tom upovedomit spravcu a dohodnut sa pretoze TEBA budu v do vasom bytovom dome dotovat (platit za teba) tvoji susedia pretoze vsetky tieto platby idu na spolocny ucet bytoveho domu s ktoreho sa uhradzaju MESACNE vsetky platby.

myska_lili
3. okt 2014

Ako moze niekto kto pracuje v sudnictve napisat ze za 200e na nu exekutora neposlu??? Ano neposlu ho hned na druhy den ale v dnesnej dobe posielaju exekutora aj za dlh 5e.

little_miracle
3. okt 2014

@tslobik možno to na prvý pohľad vyzerá jednoducho.....mám finančné problémy, tak proste nezaplatím za byt 😒
Ale realita je iná....k jednej vynechanej platbe sa časom nabalí druhá (lebo veď po prvej sa nič nestalo)....a tak to pojde ďalej....Stop! Toto nie je tá správna cesta - z toho sa nevymotáš.
Spôsob vymáhania nedoplatkov je v každom spoločenstve iný, takže môže sa stať aj to že exekútora na teba nepošlú - ale aj to, že ho pošlú. Čo sa však každopádne stane, je zverejnenie neplatičov. Síce kvôli ochrane osobných údajov nemôže byť zverejnené meno neplatiča - ale číslo bytu hej. A ľudia si to ľahko dajú dokopy. Stojí ti to za tú hanbu???? Naozaj si treba uvedomiť, že nemáš právo užívať služby na úkor tých, čo za ne riadne platia. Lenže v paneláku ťa nemôžu odpojiť tak ľahko ako v rodinnom dome a to veľa ľudí zneužíva.
Ak by si bývala v rodinnom dome, a nezaplatíš napr. za vodu, dostaneš upomienku.......ak do 2 týždňov nezaplatíš, ďalší deň prídeš domov a voda netečie. A za znovuzapojenie si zaplatíš ďalší poplatok navyše (známemu sa to stalo keď bol dlhšie odcestovaný v zahraničí - prišiel domov, no v ten deň si už sprchu nedal)....

jessicai
29. jan 2020

@tslobik podľa toho ako to máte v zmluve. Zmluva môže obsahovať penále z omeškania platby.