Dá sa na Slovensku rodinne žiť?

andrej69
15. okt 2012

Ahojte,
nakolko sa dostavam do veku 30 rokov a vidim ako to okolo mna rodi vsetko (som chlap inac) tak aj mna obcas napadne myslienka na decko. Ako vsetci vieme, 90% veci v zivote je o peniazoch a preto taka moja uvaha kolko tak treba na rodinu aby nezila jak zobraci a vypocital som teda:

byt: (predpokladajme ze hypo, kto uz dnes ma len tak byt v okresnom meste kde je aj praca) – cca 400E (nebudu sa 3 tlacit v garzonke to je na nervy, otazka casu ponorkovej choroby)

internet: neda sa bez neho, cca 20E

telefonovanie: tu ak clovek nepodnika a dava viac ako 10E mesacne tak je chory podla mna, davam 2x10E pre dospelych teda 20

jedlo: nesom typ co bude zrat texco mucne parky premiesane s kozou prasata a zapijat to sofotescokolou za 0.45Eura 2.5L. Ak ste mali (ak nie tak budete mat) niekedy zdravotne problemy tak viete ze jedlo je ako tehla na dom – ked je lacna tak ten dom sa zruti alebo ho bude treba draho stale opravovat a teda – na jedle sa nesetri: davam 450E pre 3-4 ludi.

Kedze sa bavime o ZITI a nie o PREZITI tak – AUTO! Davam 200E mesacne kde je palivo+servis+poistky s tym ze uz rodina dajake za 4000E z bazaru kupila!
(vsimnite si ze nepisem o audi A6 ale o dajakej skodovke ako fobia alebo ochcavka, cize nic moc ale staci :(

Krasa: tak kto chce mat doma tucnu zenu a pupkateho chlapa? Takze tu mame:
wellness – aspon raz za 2 tyzdne masaz si pracujuci clovek zasluzi
solarko, posilka, aerobic pre zenu, kozmetika..
tu same viete ze tak 300E je asi minimum pre dvoch

Oblecenie: tak predsa chodit cely rok v jednom to niesme cigani, davam 200E mesacne na nove oblecko aj pre decko, cinak u mna nieje riesenie ale priznanie si stavu zobraka..

Hracky: 50E mesacne nech ma detstvo a ne jednu tragediu

Lieky: kto uz je dnes zdravy.. uz len zubarka stoji kilo dva zuby spravit ked je zle.. davam priemer 70E mesacne aj na vitaminy a tak..

SUMA SUMARUM:

cca 1700 eur! A tam este niesu: dovolenka, lyziarsky pre decko, tabory, kruzky pre decko, oslavy (mamka ma 60tku – treba dar a nie kvet za 20 eur..), sporenia, poistky, neocakavane vydavky, choroba, stres..

odhadom za 2200 sa uz na slovensku za mesiac da..

ako vsak citam uduseneho (modreho) konika tak tu su rodiny co maju 500e a prezitju – to CO robite? Co jete? Ponozkovy vyvar? Chodite MHD? Wellness vidite len v telke medzi farmou a inou super inteligentnou reality show pocas nalievania si domacej? To vam takto vyhovuje???

zo zeny sa stane frigidka bo je utahana po celom dni a z muza co ma 2 prace impotent?? to vam zato stoji??? to decko?? na 30 rokov zo seba spravit otrokov, starat sa len o neho (aj tak mu nic extra nedate cize spokojne nebude, trie biedu s dvoja neschopakmi),

sexovat raz za 4 mesiace (ako som cital temu: ako casto mame sex)?? to vam nacisto sibe?? ja vas NECHAPEM.. NACO je to dobre? Preco si ludia zakladaju rodiny ked zena ma 400E a muz 600E?? su normalni? Alebo je vacsina deti nechcenych? Alebo iq je nizsie a proste si to nevedia spocitat? Kazda tretia mlada rodina do 5 rokov skonci na krku s vymahacmi od nebankovky nakolko prace je stale menej a za este horsiu vyplatu, potraviny za rok isli v priemere o 30% (to vacsina z vas nech si predstavi ze za to co sa plato 1 euro tak sa bude platit 1.30eura, cize kde ste dali za nakup 100e tak date 130e za to iste!).

Uz sa necudujem ze 9/10 zien na sLovensku ide po lovach – chcu bohatych podnikatelov – no da sa im cudovat? Niekedy som si z toho robil tazku hlavu ale dnes uz viem ze to vyjde len 1 z 10 a zvysnych 9 skusa do 30tky, potom im prepne a zufalo chcu rodinu uz aj s menej bohatym, ty ale v tom veku balia 20tky na bazarove bmw-cka a netreba im staru lumpu na krk.. 🙂

..kam to vlastne ale vsetko speje.. tam kde sa robi zivot..? :(

(text je vlastnictvo autora! Sirenie bez suhlasu zakazane, zverejnene pre forum modrykonik.sk)

amouramour
17. okt 2012

@elzu sa to nejak zvladne...to je inak strasna retorika🙂a andrej sa spravne zaujimal o peniaze, kedze muz je vacsinou po narodeni dietata zivitel a cela starost je na jeho pleciach a to je stres vcelku riadny...podal to zle ale myslienka je spravna, len skoda, ze buduci rodicia casto financne zodpovedni moc nie su a potom je vela nestastnych prispevkov...ved staci pozriet MK

simca06022011
17. okt 2012

@amouramour "ono financne materialisticke planovanie je vzdy lepsie ako pristup mame sa radi, narobme si deti a ved nejak bude, nejak sa to zvladne...." ... ano, ano.. a potom uvidime rodinu plakat v telke ako nemaju z coho zit... jujujuj 5 deti mam a strasne ich lubim, len im nemam co dat jest... a nemame kde zit. TO je obraz zodpovednost.
Sumy na zivot v tomto prispevku su nadhodnotene, ale aj sumy niektorych rodicov, co planuju bez penazi vychovavat rodinu ( a nie hned iba 3 clennu, ved je krasne mat aj 2-3-4... nekonecno deti) su podhodnotene... Kazdy clovek je iny, s inou hranicou zodpovednosti. Ani svedomie by mi nedovolilo mat dieta, keby som nemala kde byvat a nemala spocitane, ze aspon na to mlieko a jedlo a byvanie bude.

zabiatko11
17. okt 2012

@andrej69 andrej netuším v ktorej časti slovenska žiješ, ak v bratislave, tak asi polovica tvojích výpočtov bola správna, zhruba míňame tých 1800, ale dá sa povedať že preto, lebo na to máme, častokrát míňame aj na hlúpostiach, ktoré v reálnom živote nemajú žiadnu hodnotu, že moje deti chodia v oblečení zara a next? keby na to nemáme, tak aj po bazáre nakupujem deťom a rovnako ich budem ľúbim a rovnako budem šťastná že ich mám, je to prioritách, áno, ak máš peniaze, je to ľahšie a fajn si nejaké veci dopriať, ale žiadne peniaze ti nikdy nenahradia ten krásny pocit byť mamou či otcom
inak ja obdivujem tie ženy, ktoré sa dokážu natoľko obetovať a vychovávať deti v takých podmienkach a určite by som ich za to neurážala, teda ak majú tak jedno- dve deti, ak majú viac 4-5, tak už sú nezodpovedné a deti ľutujem, lebo rodič je tu na to, aby sa postaral o deti a ak niekto bezhlavo rodí a nevie sa o ne postarať, tak to je zas iný prípad

zabka7
17. okt 2012

@andrej69 máš v niektorých veciach pravdu, ak chceš založiť rodinu a nežiť od výplaty k výplate ten rozpočet by sa mal pohybovať okolo 2000 €. S manželom sme spolu zarábali cca 1600 € a to nám dvom tak tak stačilo (úver, auto, bývanie, strava, šetrenie, oblečenie, voľný čas...) Ale rozhodli sme sa mať bábätko, tým pádam rozpočet klesol na 1000 €. Otázky tipu a budem si to môcť dovoliť?, čo tento mesiac nekúpiť? stačí lacnejšia dovolenka? áno aj mne to preletelo hlavou, no zistila som, že mať dieťa je RADOSŤ a zrazu ti stačí aj menší rozpočet. Niektoré záľuby jednoducho musia ísť bokom. Nekupujeme si každý mesiac oblečenie, nechodíme do wellnes, ale sme šťastní, že máme krásne zdravé dievčatko, ktoré nám každý deň vyčarí úsmev na tvári.

dablik82
17. okt 2012

@andrej69 je mi ľúto že si bol nechcené dieťa a Tvoji rodičia Ťa nechceli a len si sa pošmykol. Je mi ľúto že Ti nič nekupovali a nestarali sa o Tvoje blaho, ale ako vidím, Ty sám si to dostatočne vynahrádzaš v nezmyselne vyhadzovaných peniazoch 😉 Ale ak ich máš tak veľa, rada Ti dám čísielko môjho účtu a môžeš si zadať trvalý príkaz 😀 😀 😀

dablik82
17. okt 2012

Vieš, na jednej strane máš pravdu a Tvoje obavy o prežitie v dnešnej dobe sú opodstatnené, ale (prepáč čo napíšem) to, ako si to podal si len vyznel ako chamtivý de.il 😕
Určite treba mať rozum pri zakladaní rodiny a nie si natrieskať 7 detí, keď ich nemáš ako uživiť. Ale keby si ubral z niektorých nákladov, napríklad welness, benzín, strava, oblečenie, hračky, lieky, tak kľudne vychováš aj dve deti. Myslím že si dal nadhodnotené sumy, alebo tak žuješ dnes a nebol si nútený žiť trošku skromnejšie. Nie vždy je to o "prežívaní". Dá sa žiť dôstojne aj z menej peňazí a nie je to na úkor zdravia. 😉

andrej69
autor
20. okt 2012

takze.. tie co pisu ze som to napisal ako DEBIL - mate pravdu..
precital som si to a fakt som to tak nemusel napisat -
nemal som urazat rodiny co ziju s ovela mensej sumy - moja zlost vsak
bola skor navonok - ako tak mozu zit a ze je to podla mna tazke (situacia vseobecbe) ale
napisal som to ako debil a urazil ich vlastne takze

OSPRAVEDLNUJEM SA RODINAM KTORYCH SOM SA DOTKOL! (myslim to uprimne, ved
internet je anonymny no aj tak sa Vam ospravedlnujem!) a obdivujem Vas ze to zvladate!

..musim nabuduce volit ine slova, moja chyba. dufam ze sa uz nehnevate 🙂

Viete, ja som sa zacal zamyslat nad temou penazi ked som mal ucitelku na doucovanie
jazyka co chodia ku mne domov - jedna 35 rocna s dietatom a manzelom.
raz ku mne prisla s dietatom ze
ci to nevadi - mne nevadilo vobec, mala bola pekne ticho 🙂
ale ked som sa jej spytal ci ma niekoho na strazenie
alebo ako to riesi tak sa zacala smiat "ja som rada ked ju mama postrazi, nemame peniaze
aby som ju niekde dala".. z reci do reci ze meskala lebo jej usiel bus - som sa jej spytal ze ked
uz maju dieta ci nerozmyslali nad autom ved dnes za 3000 eur mate fabiu zachovalu -
pozrela sa na mna jak keby som bol z marsu ze tolko penazi pokope asi ani nemali..
ta zena bola velmi unavena, stale bola viac menej chora a neviem,
bola mozno aj stastna ale - mna to prinutilo
zamysliet sa kolko tak treba na rodinu aby to takto nedopadlo -

vacsina z vas reagovala ako - "NEJDE O PENIAZE! NEVIES CO JE LASKA..! a podobne..
damy - ja VIEM.. ak si mam vybrat medzi rodinou kde mame 1000e ale sme stastny a
rodinou kde mame 5000e ale sa neznasame, samozrejme ze si vyberiem tu s 1000e - ale
mna to TEORETICKY zaujimalo KOLKO treba aby neboli ustupky (ktore budu, ale teoreticky
byt nemusia, papier totiz znesie vsetko).

takze VIEM ze nejde o peniaze ale uz ked ich riesim tak sa na ne pytam.. a ako som pisal:
veta "ved nejde o peniaze" a usmev maleho/malej vam nepomoze ked vam zaklope exekutor na dvere!
to je ZIVOT a kazdodenna realita na slovensku!

neviem ako ste prisli k tomu ze budem zly otec a nech dieta ani nemam - podla
1) ze sa pytam
na financie? aby sme nezivorili?!
2) ze som napisal "decko" a nie "dieta"? trosku povrchne sa mi to zda..

zhrniem to: najkrajsie odpovede som dostal cez sukromne spravy - damy mi pisali
ze moja suma je cca spravna, aj viac treba ale na slusny zivot sa uz da.
povedali mi aj preco tu velmi podporu nedostanem ale to uz tu nenapisem nakolko
zbytocne by to boli len hadky

nakolko ale viem ze co zelate inym dostanete nakoniec vy tak teda

"dakujem Vam za odpovete, zelam vam krasny a stastny zivot so zdravymi detmi,
aby Vam nic nechybalo!" 🙂

PS1. pre tie so zrakovou vadou - je vas viac - ja som NEPISAL ze JA mam 2200 eur ale ze som
vypocital ze RODINNY PRIJEM ma byt cca 2200 EUR! cize ked manzelka 800 tak ja 1400!
chapete to? lebo dost casto nato reagujete ze JA mam 2200 - nemam 🙂
a keby som mal tak po tejto detabe
odfotim vyplatnu pasku a nahram ju tu bo vacsina z vas by PUKLA! 🙂

PS2. KONKRETNE som neurazil na vyzor ZIADNU z vas!
(model korpulentnej damy ovesanej
5 detmi v omastenom tricku som prevzal skor z filmov - nebol adresovany priamo ziadnej
z vas! tak naco tie prispevky ze
mam pivne brucho a ostanem sam? trochu povrchne - ked aj by som mal pivne brucho -
to uz som odpad? nezasluzim si rodinu? no kde nato chodite..???

PS3. @mini2peto - k tebe len tolko ze - si sam so synom a registroval si sa
na modrykonik - sikovne ;) drzim palce nech najdes dalsiu partnerku aj ked
s dietatom ale uz ked jedno mas tak uz je to asi jedno. aspon bude mat maly surodenca.

PS4. pisete ze moje vyjadrovanie nepasuje k veku - no ked som na porade tak sa bavim
inako ako ked som v pneuservise a inak ako ked som na tomto fore ale uznavam ze
urazat som nikoho nemal, zaco sa este raz ospravedlnujem.

zuzana76
20. okt 2012

@andrej69 teraz si to napisal uplne inak a mas pravdu

mini2peto
20. okt 2012

@andrej69 sa ozvalo v tebe svedomie alebo sa snazis tu nieaku namotat 😉 neviem ake damy (bez komentara radsej 😀 ) ti pisali ze mas spravne vypocty ale urcite to normalna baba nebola lebo ta ma ine hodnoty v zivote ( a urcite mi daju za pravdu 😉 ) skor nieaka zlatokopka co potrebuje ten tvoj welnes 3x do tyzdna a masaze a neviem ake chujoviny si tam uz pisal no asi myslela ze ich mas 🙂 trosku ironicke s tou partnerkou ale je to moja vec ci si najdem bez alebo aj s tromi detmi partnerku a mozno si aj dalsie spravime nikdy nevies 🙂 a budem zit spokojne aj bez tych tvojich vypoctou pretoze vztah, rodina deti je o uplne niecom inom co mozno pochopis casom ked mozno raz niekedy sa stanes otcom co predpokladam ze asi tak skoro nebude ked nemas tych 2200 mesacne lebo zena na materskej 800e nedostane 🙂 a nie kazda zena vobec tolko zarobi alebo ma ist popri materskej niekde robit aby mala do tych 800e aby si bol spokojny? peniaze urcite nie su na prvom mieste tie su az na konci prvorade je zdravie to si nekupis.

lucka1987
20. okt 2012

@andrej69 fuuha 😅 si tu zatal do ziveho 😅 tu sa mamicky biju o centove zalezitosti... po precitani uvodneho prispevku muselo desiatky mamiciek o tom urcite silno premyslat celu noc, ze co si im to ty vlastne za sumy vypocital 😀 😀 😀

ak preskocim sposob, akym bol vypocet podany, tak to bolo ok... mne tam vsetko sedelo ..
az na kolonku oblecenie, welnes a hracky.. na oblecko nedavam 200 e mesacne.. a ani nechodim oblecena od cinaka, iba nemam natrieskane skrine.
welnes 2 krat za mesiac ? hmm to je sice fajn, ale mam muza ktory sa nas snazi slusne uzivit, tak tie korunky su casom zasluzene, cize nie je na to cas 😉 takze na welnes ideme tak max 2 krat za rok+ raz za rok nejaka dovolenka ( tento rok vysli dve ) + nehovoriac o vyletoch po republike aspon 1 X za mesiac ,
a na hracky 50 eur ? na to ti nepoviem nic, kedze nemas dieta , nevies ako na hracky reaguju.. je pekne dopriat dietati " detstvo" ale detstvo sa nezaklada na hrackach, ale na zazitkoch 😉 a investujeme radsej do nich.. kupim hracku. ano obcas.. ale od kedy sa mi maly narodil to bolo asi 3 krat co som mu nejaku blbosti za 20 eur kupila.. kedze stale nieco dostava. a aj tak sa s nicim nehra.... najradsej ma dialkovy ovladac a mobilne telefony.. 😀
+ mesacne sporenie so ziv. poistkou 150 eur
a tot vsjo.. neprezivame, ale zijeme....
a posledna vec co vy som chela k teme dodat je, ze aj napriek vyssiemu prijimu , sme stale pripravení , na to , ze nie vzdy takto bude.. moze prist aj finnacne tazsie obdobie ... a tu uz je to otazka niecoho ineho ako len financii, ale sudrznosti rodiny a schopnosti korunu otocit tri krat, kym ju minies v obchode.... 😉 a ver, ze tazko a skromne, ale da sato.. kedze tí ludia, ktorí ziju s 500 eru ( 4 clenna rodina) nic ine nepoznaju, tak su stastní .. trosku horsie je to s tymi, ktorí poznaju, ake je to mat 2500 eur, a zrazu z mesiaca na mesiac ich stratia...

lucka1987
20. okt 2012

oprava sato * sa to 😀

vianocnystromcek
20. okt 2012

:D

petkahaa
20. okt 2012

@andrej69 juj,mlady chalan,neotecko,a na MK! hm hm hm 🙂 to je,akoby som ja isla rozdavat rady motorkarom,ze ojazdena,burana motorka s obsahom 125 za cenu 15tisic nieje dobra kupa... Myslim,teda som presvedcena o tom,ze kazda mamicka vie velmi dobre kolko peniazkov je treba. ale mojho manzela si pobavil,vraj ti poradi zaujimavejsie stranky na nete 😉

baklik
20. okt 2012

a tu sa este stale diskutuje? 😕
mna by len zaujimalo, ci autor diskusie mysli tu potrebu 2200 eur pocas rodicovskej dovolenky, ci vtedy sa da uskromnit? alebo ked obaja zarabaju (po RD)? zas ja si myslim, ze tych 2200 eur - spolocny rozpocet (zarabajuca zena aj muz) nie je az taky nerealny, ked obaja maju povedzme VS vzdelanie a k tomu adekvatnu pracu (ale nie je to podmienka). ale nikdy som nepotrebovala 2200 eur/mes. na prezitie. ide o to, ci niekto potrebuje rozhadzovat alebo nema tu potrebu. ked ju nema, tak z tych 2200 eur este aj slusnu sumu odlozi... ale ano, casom pridu kruzky apod. ved len baby plavanie stoji 70 eur/mes. plus vselijake cvicenia s detickami a sme aj na stovke mesacne. ale zas netreba z toho robit paniku, ked na to nemam. nie je to nevyhnutne. skor je to take na prebavenie sa dietata aj mamy, zahnanie nudy a stereotypu. so mnou nikto nechodil na baby plavanie a plavam velmi dobre, prvy plavecky na ZS a takisto kruzky zacali az na v stvrtej triede ZS, jazyky som sa zacala ucit az v piatej triede a nic mi neuslo, hovorim plynulo AJ a dohovorim sa aj v NJ. takze si myslim, ze 2200 eur nie je nevyhnutnost, skor je to o tom, ako je kto nastaveny a co k svojmu zivotu potrebuje. niekto nebude vediet, co s tym a inemu este aj to moze byt malo.....

baklik
20. okt 2012

a napadla mi dalsia vec - napr. niekto potrebuje mat deti v znackovom od hlavy po paty a preukazovat tym svoj status, inemu, aj ked by na to mal, to je smiesne a stacia mu aj veci z tesca. je to presne o tom ako piseme - ako je kto nastaveny. takze tvoja otazka, ci sa da na SK rodinne zit, je, ano, da sa. rodinny zivot nie je len o peniazoch...... aj ked to znie ako klise, ale je to tak.

martini
20. okt 2012

...a kedy založíme tému, kde si budeme posielať fotky svojich naskenovaných výplatných pások? 😀 😀 😀
Túto tému, ani celú diskusiu a ani zakladateľa nechápem (pochopiť by sa dalo jeho rozhorčenie a chvíľková beznádej, ale že mal potrebu toto a tu písať?). A nerozumiem prečo sama prispievam, asi je už fakt čas ísť spať 😉
A názov témy nie je vystižný - Dá sa na SVK rodinne žiť? - no dá, lebo niektorí zarábajú aj 2200 € a viac 😉 😉
Dá sa žiť spokojne od asi tak 1000 € nahor, záleží len na tebe aký si svoj život urobíš.

miskax2
21. okt 2012

rodinny predladovy slovnik
kino - sledovanie tv na gauci rozpravky ako shrek a doba ladova 100x dookola
masaz- ked po tebe dieta pobeha drobnymi nozkami a pocapka ta malymi ruckami
fitness - nahananie s detmi blaznenie sa s nimi
diskoteka - tancovanie na cd pohradska-canaky
aupair- babicka postazi a mame cas na upratovanie
dovolenka- 12h cesty autom do chorvatska

miskax2
21. okt 2012

@baklik hej niektore mamicky musia mat aj na hajzlaku napisane next nike alebo adidas inak si snim ani rit nevytru 😀 😀 😀 😀 😀

stardust
21. okt 2012

@miskax2 nike a adidas? Ved to je oblecenie pre socky....kto chce byt in, musi mat na hajzliaku mena dizajnerov!

miskax2
21. okt 2012

@stardust jasne DOLCE a doGABANA

zuzanockamt
21. okt 2012

@andrej69 zase jeden super pripad 😀 ... admini, kde ste? ... zase sa detiska bavia 😀

zuzanockamt
21. okt 2012

inak baby, nedavno tu bol tiez jeden cerstvy nick - chlap, ktory riesil, ze kolko stoji dieta ... tiez len rypal a urazal ... bol bloknuty po par dnoch ... iste bude aj tento "typek" nieco podobne

baklik
21. okt 2012

@zuzanockamt sak to podla mna ani nie je chlap, ale nejaka baba.... neviem ktory bezny chlap by si klikol na MK a nebodaj rozvadzal tu temu 😀 to skratka nie je chlapsky pristup, ale zensky... jednoznacne 😉
ale jednoduchsie je napisat taketo vylevy pod muzskym nickom ako pod zenskym, to je jasne

euka210
21. okt 2012

...no máš pravdu v tom, že na SR, ale aj v celej EU sa už pomaly rodinne nadá žiť, lebo politici, filozofia dnešného sveta...nie sveta nie, to len Európa blbne...je v podstate proti rodine, proti zdravému manželstvu :( A peniaze, na ktorých si Ty tak staviaš, sú len časťou problému. A mi napadá, že svojim názorom si Ty tiež taká obeť súčasného materializmu a jeho ukážka; a preto pomaly Európa a aj SR vymiera :( O 20r na SR bude 1/3 Rómov a v EU moslimov :(
Ešte nikdy nebolo, aby peniaze urobili niekoho šťastného...skôr naopak :( Nájdeš viac nešťastných bohatých ako nešťastných chudobných, lebo peniaze si berú svoju daň :(
...k Tvojim výpočtom, ktoré sú v podstate len omáčkou, lebo "kto chce, nájde si spôsob, kto nie, nájde si dôvod" 🙂 ....dala som to prečítať mojmu MM a on: "To aké auto by som musel mať, aby som dal zanho 200e mesačne" ...všetko okrem netu, mobilu a cca jedla máš nadsadené 🙂 ...načo dieťaťu hračky za MESIAC za 50e...najradsej sa aj tak hrá s nami a neveril by si ako sa vie zabaviť s obyčajnou varechou od mamky...a to mu teda rada kupujem hračky, ale hračka rodiča nenahradí :(
...posilku máme predsa doma pri 12kg drobcovi (Tebe to nič nehovorí, ale maminy vedia čo to je ročné 12kg dieťa 🙂)
...a teda masaz by som si dala aj kazdy tyzden, ale nie welnes, postaci klasicka co tu mame za 5e 🙂
...vecsinu výdavkov máš aj tak na seba či manželku a s dieťaťom to nemá súvis :(
...keď nechceme vymrieť, tak jedno dieťa je sebecké, lebo nemá prepotrebných súrodencov

...tak potom keď vie rodina vyžiť s 500-600e na mesiac a nie pri jednom, ale pri 3-4 deťoch, tak je to zázrak veru, že? Či?
materializmu zdar! 🙂

tehulka2011
22. okt 2012

@euka210 ... ja len, ze ked uz v Europe sa neda rodinne zit, tak potom kde? V Cine? Afrike?

blackcat8885
26. okt 2012

Fúha kde ten chlapec chodí na tie štatistiky a sumy.My sme boli traja súrodenci a nikdy sme netrpeli hladom,mali sme aj hračky aj dovolenku aj ked len v Tatrách a sme tu.

czechzuzanaba
26. okt 2012

@stardust toz patek vecer, vyjimecne nejsme ve wellness, jdu si pro fixku a jdu si pokreslit ten hajzlak..... 😀

stardust
26. okt 2012

@czechzuzanaba tak sup sup do toho pisania, aby ste v hanbe nezostali pred navstevou, ze si nevytierate zadok hajzliakom od dizajnera 😝 😝 😀

indiankaindi
22. nov 2012

Ahojte, chcem vás poprosiť o vyplnenie jedného dotazníka, ktorý by veľmi pomohol jednej študentke.
Link pre maminy zo Slovenska: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

Link pre maminy z Čiech: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

Ďakujem a ak by sa dalo, prepošlite to prosím aj každej mamine, ktorú poznáte