Dá sa použiť Štedrá karta od Slovenskej sporiteľne na internetbanking?

son1cka
11. okt 2014

Ahojte, môžem platiť formou IB z kartového účtu? Lebo nevidím takú možnosť, keď sa prihlásim cez net. Neviem, či to nejde alebo mám len niečo zle nastavené. 😒 Ďakujem.

liz_lemon
11. okt 2014

nemyslis nahodou platenie kartou cez internet? lebo na pouzivanie IB nepotrebujes ziadnu kartu, staci grid
ak ma karta na zadnej strane trojcislie, tak by sa mohla dat pouzit na platenie cez net, ale mozno si treba nieco aktivovat, tak si zavolaj na infolinku banky

mawka
11. okt 2014

ved IB mas normalne k uctu. a potom mas debetnu kartu plus tuto asi kreditku. kartami vacsinou sa da platit uz na nete, ale musis mat kartu, ktorou sa to da. ak mas, tak nie je problem. ak nemas, platobna brana ta nepusti. ako pise Liz_lemon, pozri na zadnu stranu karty, ci je tam cvv trojcislie. ak je, platit nou na nete vies. IB s kartami nema de facto nic spolocne. ty ked ides na nete platit, tak bud ta vyzvu na sporopay, ktory ta presmeruje do IB alebo na platbu kartou /visa, maestro a pod./ a tam potom zadas meno na karte, cislo karty, datum platnosti a cvv kod /to trojcislie/ a platbu odosles. ale ak ti niekto posle cislo uctu, kam mas nieco uhradit, tak si musis vojst normalne do svojho IB a zaplatit to prevodom. bez platobnej brany, online platieb kartou nezaplatis. alebo potom uz jedine do pobocky.

liebling98
11. okt 2014

A máš k svojmu účtu aktivovaný internet banking? V SLSP musíš ísť požiadať o aktiváciu na pobočke (aspoň ja som musela, ale to bol starší typ účtu). Dostaneš prihlasovacie číslo, zvolíš si heslo. Doma sa potom prihlásiš, príde Ti sms notifikácia a normálne pokračuješ. Pokiaľ nemá Tvoja banka čítačku kariet (ako napr Tatrabanka), kartu k internet bankingu nepotrebuješ (SLSP čítačku nepoužíva).
Ak myslíš platby cez internet - za tovar, dobíjanie kreditu, kupovanie leteniek a pod., vyberieš, či použiješ kreditnú alebo debetnú kartu a postupuješ ako Ti popísala @mawka a @liz_lemon

babls5
17. nov 2014

Ta karta je nevyhodna mojmu ju natlačili no ked sme zistili že je to požička s 20% urokom hned sme to zrusili...lebo moj muz to pochopil ze mu davaju kartu a nanu mu prevedu čiastku s jeho karty

mimina00
21. apr 2016

Neviete ci sa da zrusit stedra karta cez telefon?