Dá sa skontrolovať pravdivosť daňového priznania?

baby2310
12. jan 2010

Máte niekto skúsenosť s partnerom, ktorý je živnostník a skrýva svoj príjem do falošných daňových priznaní, pričom sa hrá na chudobného chudáčika?
Dá sa nejakým spôsobom skontrolovať, aký má skutočný príjem, či niečo nepriznáva a tiež, či poberá daňový bonus na dieťa, na ktorý nemá nárok???

sue
12. jan 2010

Baby, stačí,aby dal niekto podnet na daňový úrad,aby sa na neho pozreli a ak to neskrýva naozaj precízne,tak mu to dokážu...

baby2310
autor
12. jan 2010

no to by bolo fajn, lebo určite nezarába len minimálnu mzdu, to by sa mu ozaj neoplatilo byť živnostníkom...takže asi niečo podnikneme veru...

janetty
15. jan 2010

neviem, či môžem do tejto témy (asi áno) ale potrebovala by som poradiť.
Ako je to s daňovým priznaním za minulý rok u matky na RP? Január-február som bola ešte na PN, február-august na MD a od augusta na RP? Mam požiadať zamestnavateľa, aby mi daň.prizn. spravil, ale ako to je? 😖

standa82
15. jan 2010

JAnetty, áno môžeš požiadať zamestnávateľa aby ti spravil daňové priznanie.

janetty
15. jan 2010

ďakujem standa 😉 v pondelok zavolam do práce.

baby2310
autor
6. feb 2010

a máte niektorá skúsenosť s preukázaním skutočného finančného stavu pána dokonalého živnostníka??? 😖 že či sa niektorej podarilo dokázať, že zatajuje príjem...pokiaľ predsa mám viac peňazí,je pre mňa prirodzené, že ich dám do dieťaťa.... prečo by sa tomu mal biologický otec vyhnúť a pritom sa tváriť, že je bohvieaký super ocinko???

bmmz
11. feb 2013

@baby2310 no mozes dat podnet na kontrolu na DU ak mu nieco zistia tak mu do dodatocne dorubia
narok na bonus ak nezije v spolocnej domacnosti nema

zalka
11. feb 2013

@baby2310 on oficiálne príjmy môže mať na úrovni minimálnej mzdy, ty nevieš či polovicu alebo väčšinu zákazok nerobí na faktúru. Tj. dostane prachy do ruky a vybavené ... a toto mu ani DU nedokáže, to skôr IP ak by ho prichytili pri čiernej práci. A bol by hlúpy ak by po kontrole nenafaktúroval zákazníkovi pár eur za práce ...