Dá sa vyžiť z 500 eur mesačne?

sisinka88888
15. dec 2014

Prosím vase nazory ci sa dá vyzit z 500 euro 4 clenná rodina???po zaplatení uctov na byvanie hypo,seky,telefony,internet ale bez stravy!!!

katrin21
16. dec 2014

no, podla toho, na aky standard je kto zvyknuty.. 500e mesacne je pre 4 ludi LTT, zalezi kolko maju deti konickov, ako rastu / oblecenie / nie kazdy rad nakupuje v sekacoch, ja napr. tam nenakupujem, radsej nakupim v NY, GATE alebo TESCO 🙂 ked uz lacno, tam sa da....
na stravu je to LTT, ak niekto nefunguje len na muke a zemiakoch , ale jedava viacej masa a zeleniny, ovocia...
Vyzit sa z toho da, vyskakovať vobec nie.... hlavne ak treba este zaplatit nejaku naftu, cestovne, kruzky a pod....
hospodarim na domacnost cca. z rovnakej sumy a vychadza mi to LTT.. ak su nejake sviatky, alebo viac vydavkou, alebo viac oblecenia treba kupit viac clenom domacnosti, tak uz to nestaci.... tyzden pred vyplatou je to uz fakt len na stravu ...
Ine potreby ma male dieta, ale 14r dieta uz kadeco potrebuje ine, fakt male dieta stoji menej som zistila.... tu je uz tych zaujmov , vydavkov viacej....

veverina
16. dec 2014

Fuha,no pre mna je to malo...ako pozeram vacsina pise ze da,ale ja si to neviem predstavit,to by sme sa museli riadne uskromnovat 😒

sorciera24
16. dec 2014

ja z toho nielen vyzijem, ale este polku aj usetrim... a potom si mozeme dopriat co chceme..... u nas napr. neexistuje prazdna chladnicka....ako by povedala nasa matkarka, kto ma aspon 2 matematicke bunky a stipku ekonom. zymslania, nema problem..... treba len system.....a vsetko sa da...

nasta55
16. dec 2014

Chora otazka to mas na den 16,66 eura uz tvoja vec ako s nimi narabas. Nabuduce sa opytaj ci sa da vyzit z 2000 alebo 3000 euro, potom si to rozrataj na dni a vies na co mas kolko minut a ci chces aj usetrit, fakt kde to zijem chore otazky 😠

dilino
16. dec 2014

takže moja situacia je taka postihnuta slepa ležiaca ochrnuta dcerka ja som s ňou doma dostavam 330 eur a ja už mam v sume svoj prispevok v sume 49,55 za to že sa o ňu doma staram to už je zaratane v sume tych 330 takže leži potrebuje veľa liekov, celiaticku stravu, plienky,rôzne katetre, ja potrebujem lieky a za takuto sumu musim s ňou aj byvať a jesť samozrejme pre mňa och keby že mam všetko zaplatene a iba tak na jedlo 500 eur och to by som bola štastna ako blcha ale žiaľ moja situacia je ina bože všetko sa da len treba chcieť a asi nemaš čo robiť ked tu sa sťažuješ koľko by si chcela aby ti ostalo 2000 eur či čo bože taketo vyplakavajuce mam najradšej ja ti dam mojich 330 eur a dcerku choru a porad si či by si to dokazala asi ťažko.

18emily8
18. sep 2015

Hovno sa da z 500 eur vyzit vi tam davate len stravu a seky a ked sa vam daco pokazi alebo co 100eur je ako 1000sk 50 eur je ako 500sk 20eur je ako 200sk a 10 eur je ako sto sk tak trosku porozmyslajte ak sa vam oplaticestovat 20km do prace a spat a preratajte ach jaj dobra koruna

barny
18. sep 2015

da sa, @18emily8 ak ti zostane taka suma po zaplateni vydavkov na byvanie, net, telefony ako pise zakladatelka da sa urcite, mesacne neprejes 500 eur

moni244
18. sep 2015

ale dá, keď ostane 500 eur, tak sa dá, na stravu 200 - 250 eur, 100 eur bokom a bude aj na nejakú zábavu aj rezerva @18emily8

ale slováci vedia len nadávať, namiesto toho, aby zapojili rozum, my máme na stravu mesačne 180 eur a bohato to stačí

lenocka84
18. sep 2015

fuu nat 500na stravu a zitie tak som kraaaaaalovna 🙂

mirareisenauer
19. okt 2015

Myslím si, že na jedlo to bohato stačí. My sme 3- členná rodina a na jedlo minieme okolo 300 e. A to sa aj varí aj sa občas ide jesť von a aj malý má všelijaké maškrty, jogurty, ovocie...My, ale nie sme veľký jedáci, a ani výberaví. O to zase viac minieme na oblečenie, hračky a výlety...

panegade
17. okt 2022

Nie 400 z výplaty si nechávam len ja aj to mám len tak tak...v dnesnej dobe to nieje mozne