Dá sa vyžiť z 500 eur mesačne?

sisinka88888
15. dec 2014

Prosím vase nazory ci sa dá vyzit z 500 euro 4 clenná rodina???po zaplatení uctov na byvanie hypo,seky,telefony,internet ale bez stravy!!!

mamulienka30
15. dec 2014

Akoze strava a satstvo, kultura, benzin a podobne? 500e? Da celkom normalne.

cowboy1986
15. dec 2014

Je to len a len na Vas... kazdy ma v sebe instinkt prezitia...

jerryjanka
15. dec 2014

bodaj by nam zostavalo tolko 🤐

natalym
15. dec 2014

Dá.

oskvarka
15. dec 2014

mi to mame aj s uctami.. aj menej ... ale hypo nemame... a este j odlozime posetrime... ziadny problem podla mna..

madeleine55555
15. dec 2014

Tiež si myslím, že dá...

vulka
15. dec 2014

Jasné že dá a vcelku pohodlne a luxusne. Mať tak 500€ na stravu, tak hádam ani neviem ako to minúť.

petrowna
15. dec 2014

jasne ze da

monika11m
15. dec 2014

no da ale clovek si nic dovolit nemoze! myslim ze dnesnej dobe je este aj 1000 malo , ked platis uver najom a neaky telefon telka+internet no tak ti toho uz vela nezostane !

sabina1975
15. dec 2014

@sisinka88888 Ak si denne objednavas pizzu alebo nieco pod .chodis von kupujes si tony satstva tak urcite nie my sme tiez 4 ja manzel 18 rocny sym a rocna dcera ostava nam cca 300 € ked je lepsi mesiac a v pohode varim 3x do tyzdna plus nedela a vtedy pride aj druhy syn s priatelkou na obed ked sa chce cesta sa najde a ak sa clovek uskromi tak je vsetko lahsie

radina
15. dec 2014

Da sa, aj z mensej sumy, ale je to smutne, ze slovac musi zit takto biedne :( ... z tejto sumy by ktorykolvek zapadoeuropan asi fical na antidepresivach. 😅

zaza218
15. dec 2014

jasne ze da...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tvorivachalupka
15. dec 2014

samozrejme, že sa dá - šatstvo kupujem na burzách alebo tu na Mk, často už ani neviem čo s ním - veľa ľudí mi posúva po svojich deťoch - , stravu mám väčšinou svoju zo záhradky - v lete varím takmer z toho, čo máme vonku - viem, nie každý má tu výhodu - a to platíme 3 deťom cestovné do školy, dvom deťom škôlku a s polročným synom chodíme plávať. Raz za tri mesiace ideme do bábkového divadla celá rodina. Mne sa osvedčilo jedno - nenaletieť na všetky ponuky čo sa ponúkajú ale rozumne hospodáriť - čiže deti nechodia na div. predstavenia, nefotia sa každý mesiac,
aha a ešte trom platíme hudobnú. Každý rok v lete našetríme na týždennú dovolenku na slovensku. O nič nie sú ukrátené - poznajú chuť mandarínok, banánov a precestovali takmer celé Slovensko.
aha a ešte dodám - výrazne ušetríme tým, že pol roka nekupujem mlieko - máme vlastné kozičky, tým pádom aj mäsko.
Ale je jasné, že život na dedine je lacnejší - napr, aj vodu máme zo studne a plyn nemáme vôbec. všetko áčkové spotrebiče - takže celková suma za el. mesačne pre 8 ľudí je 43e.

mawka
15. dec 2014

hm, som sa pousmiala. mavala som 500, sama s dvomi detmi a musela som z toho zaplatit najom, skolku, obedy v skole a stravu na mesiac a este chodit aj busom do prace. a vyzili sme.

nikuska744
15. dec 2014

my máme po zaplatení všetkého, menej ako 200 e

jana_eyre
15. dec 2014

akoze ked zaplatis vsetky ucty a potom ti ostane 500e? preco by sa nedalo? nam ostava po zaplateni vsetkeho menej a mam pocit, ze sme na tom celkom dobre..

btus
15. dec 2014

da sa. Co poznam rodiny, tak maju 700 e celkovy rozpocet. a tiez 4-clenne rodina. To sa mate este kralovsky

ludka140281
15. dec 2014

nemám ani tolko,ale dá sa,,preto tu kadečo predávam 😉 .....manžel má iba dohodu a ja na východe uf,,klasika ako všade

bambibam
15. dec 2014

u nás ešte žijeme všetci piati ,tak asi sa dá... prežiť....

cica869
15. dec 2014

Nechapem...to 500 eur vam ostane po zaplateni vydajkov ci to je vas celkovy prijem? My len hypo platime 600 eur

sunshineka
15. dec 2014

Pravdaze da,mohi ludia ziju aj z menej.Z 500€ sa da celkom slusne prestravovat.Casom si najdes system a dokazes aj pekne usetrit

mima4
15. dec 2014

jasne, ze sa da vyzit 🙂

@vulka ak by bol problem, ze raz by ti tolko ostavalo a nevedela co s nimi, daj vediet..poslem cislo uctu 😉
Mne by nestacili ani tri litre 😀

wieruska1
16. dec 2014

my sme 3 clenna rodina a mame na tyzden na stravu cca. 80€ tj +- 320 € mesacne a to kupujem aj parmezan aj kacicu a hovadzie aj jahody po tri eura pre malu. Varime viac menej kazdy den.

sunflower87
16. dec 2014

ak som to správne pochopila, tak 500€ ti ostane iba na stravu, kozmetiku...poprípade výlety, oblečko....tak to je luxus 😉 keby nám tak zostávalo, tak som happy....jasné, že sa dá vyžiť...len netreba míňať na blbosti 🙂 takže neboj, isto sa dá 😉 Ale toto je blbý štát, je smutné, že rodinám zostáva takto málo peniažkov v porovnaní so zahraničím je to smiešne....a hlavne brutál smutné....ale čo narobíme....

piacere
16. dec 2014

@radina nemusíš ísť ani za hranice. Stačí si zájsť do parlamentu a to by bolo politikov na antidepresívach, ak by mali na mesiac k dispozícii sumu, čo väčšina Slovákov....

pacna
16. dec 2014

Jasné ze sa da,mat tolko len na stravu tak som boháč. Niekedy je to 500 na vsetko.... ☹

andrejka1974
16. dec 2014

tak ak by mne zostalo 500 eur tak to som na tom super, ale ja si nestazujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bubinko1506
16. dec 2014

500e na stravu a satstvo je celkom dost, a da sa z toho vyzit. mne sa osvedcilo napisat si listok, co potrebujem kupit, a podla toho sa riadit. z krasy nam neubudlo, stravujeme sa pestro, a neminame na zbytocne hluposti 😉

katusik19
16. dec 2014

my sme styria...z toho je jedno 8 mesacne dieta...plienky, nutrilon...vyzijeme z 300e aj to som mozno prehnala