Dajú mi hypotéku, keď zarábam 500 eur?

lealei
23. apr 2015

Som na materskej dovolenke,ale popri nej som na Tpp a v cistom zarabam 500eur...daju mi uver 25000?

janka1989ya
29. apr 2015

Pokiaľ viem tak sa RP zaratáva ako vedľajší príjem k tomu hlavnému (výplate)
Ak berieš takúto malú sumu na hypo tak by Ti to mali dať si myslím , držím palce ! 🙂

jolly84
29. apr 2015

@lealei no čo, dali?

jolly84
29. apr 2015

@andromeda_ja rodičovský žiadna banka neberie ako príjem,,,,,,,

skoricaxx
29. apr 2015

No, podla mna sa rodičák ako príjem berie, lebo sa predpokladá že potom budeš mať vyšší príjem, vybavovali sme hypo - v januári.

gabrielaslivkova
29. apr 2015

@jolly84 hm, asi som mnohým klientom veľmi, ale veľmi uškodila, keďže som v dvoch bankách akceptovala a schvaľovala úvery aj s týmto typom príjmu (samozrejme, bol to vedľajší príjem k hlavnému, nie samostatne). 😉

jolly84
29. apr 2015

@gabrielaslivkova presne,sama s rodicakom asi nie....

jolly84
29. apr 2015

@skoricaxx predpokladá? 😀

gabrielaslivkova
29. apr 2015

@jolly84 ale to zakladateľka témy nie je - popri rodičovskom má aj pracovný pomer. A @skoricaxx to presne vystihla, banka predpokladá, že po skončení rodičovskej matka nastúpi do práce, kde bude mať vyšší príjem ako rodičovský. rovnako ako keď klient pracuje na dobu určitú, banka predpokladá, že príjem bude mať aj po ukončení zmluvy. tak isto ako banka predpokladá, že ak úver schváli s určitým príjmom, ten príjem klient bude mať. a teraz to neznamená, že klient sa okrem zaviazania k hypotéke zaviaže, že počas splácania nedá výpoveď a nezmení prácu, príp. nepôjde na materskú. banka poskytuje úver/hypotéku s predpokladom, že klient ju tých 30 rokov bude splácať. teda je to všetko o predpokladoch. a niekedy sa splnia, niekedy nie. 😉

marta1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz