Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Daňové priznanie počas rodičovskej - uplatnenie si manžela

mili768
27. mar 2014

Dobry den, chcem sa opytat, od januara do novembra som bola na RD, potom som mala 10 dni dovolenku a do konca decembra PN. Danove priznanie som si dala spravit, ale som zaskocena lebo mi vyslo ze mi vracaju 0 eur.....je to spravne?
Moje podklady si dal aj manzel k spracovaniu, aby si uplatnil na mna nejake "odpisy" ale tiez mu vyslo ze mu nevracaju skoro nic....len 22 eur. Moze to tak vyjst? Sa mi to akosi nezda, lebo viem ked je zena na DM alebo na RD tak pocuvam ze sa im vrati aj okolo 300 eur?
Skuste poradit, dakujem pekne.

majusqa77
27. mar 2014

Moze to byt spravne. Ty si ziadnu dan nezaplatila, nemaju ti co vratit. V pripade manzela zase zavisi od jeho vysky prijmu a zaplatenej dane za rok 2013. Ak ma nizku mzdu, nic neplati, nieje co vratit..

mili768
autor
27. mar 2014

a potrebujem podavat ja danove priznanie? alebo ani nie, ked mi tam nic nevychadza?

stefka33
27. mar 2014

@mili768 Nie nepotrebuješ. Je to od určitej sumy. Neviem koľko, ale asi cez 1000 eur.

eeffka
27. mar 2014

@mili768 ty si mala poziadat do 14.2 svojho zamestnavatela aby to spravil vyuctovanie a tym to pre teba skoncilo.manzel ma zrejme maly prijem=male Dane=maly preplatok aj ked si uplatnil teba.

mili768
autor
27. mar 2014

dakujem pekne.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli