Daňové priznanie pri materskej a dorovnávacej dávke

monulienkamt
7. feb 2013

Baby viete mi niektora poradit ohladom danoveho priznania, hadam najdem niekohos rovnakym "problemom". Potrebujem vediet, ci musim podat danove priznanie (na SK) ak som mala nasledovne prijmy za minuly rok: mala som preplatenych 5dni dovolenky (od ceskeho zamestnavatela), 1 den som poberala Penaznu pomoc v materstve (z Ciech), rodicovsky prispevok zo Slovenska a dorovnavaciu davku k RP z Ciech. Dnes som sa dozvedela, ze mi nema kto spravit danove priznanie ako po minule roky ☹. A bolo by super, ak by mi vedel niekto poradit ci si mozem podat danove aj v CR (tam totizto nemusim, ale kym som pracovala, tak som si ho podavala, lebo sa mi to oplatilo ked som nerobila cely rok)

evita68
7. feb 2013

@monulienkamt ak tvoj zdanitelný príjem nepresiahol čiastku 1822,37, nemusí podávať daňové priznanie.. takže nemusíš..

monulienkamt
autor
7. feb 2013

@evita68 ja ako som v cechach zamestnana, tak som si vzdy podavala iba informativne DP, nic som tu neplatila, teraz som pomylena tou preplatenou dovolenkou, inak by som mala iba matersku a rodicak a to viem, ze sa ako prijem nepocita ☹

evita68
7. feb 2013

@monulienkamt nemusíš nikde podávať DP, máš malý zárobok

monulienkamt
autor
7. feb 2013

@evita68 dakujem, to si ma potesila, o starost menej 🙂