Daňový bonus v ročnom zúčtovaní

28. jan 2024

Ahojte, predtým som poberala daňový bonus raz ročne, v tej žiadosti,aby mi urobil daňové priznanie zamestnávateľ som teda písala aj meno,priezvisko a mesiace 1-12.

Tento rok ho mám vyplácaný mesačne. Jeden mesiac mi nebol vyplatený,lebo som bola PN. Účtovníčka mi povedala,ze sa to v ročnom zúčtovaní preráta a bude mi automaticky doplatený,ak naň mám nárok. Zabudla som sa opýtať,či aj v tomto prípade tam mám písať meno dieťaťa a ten mesiac,keď som ho nemala vyplatený,alebo to netreba písať?

Vie mi niekto poradiť? Dakujem

lilianka28
28. jan 2024

Áno, treba ten mesiac za ktorý nebol DB vyplatený napísať do žiadosti o RZ.

autor
28. jan 2024

@lilianka28 prosím ta aj keď bola vyplatená iba časť? Teraz to pozerám na páske s bolo mi vyplatené cca polovicu

autor
28. jan 2024

@lilianka28 za ten mesiac mi bola vyplatená polovica bonusu,lebo som odrobila polovicu mesiaca.

slavkadi
28. jan 2024

Áno napísať do žiadosti ten mesiac, a ak vám nevyjde na doplatenie v ročnom zúčtovaní, môžte si potom podať dodatočné daňové priznanie a spočítať na ten účel svoje príjmy s príjmami manžela/otca deti.

lilianka28
28. jan 2024

Tak vtedy nie, neodpisuješ nič.
Automaticky sa ti výška DB prepočíta na ročný príjem.

autor
28. jan 2024

@slavkadi manžela nemám
@lilianka28 veď pýtala som sa účtovníčky,či mám niečo dopisovať alebo žiadať,povedala že nemusím nič,že sa to preráta automaticky. Len nepýtala som sa čo tam nám písať meno. Tak snáď je to ako aj ty hovoríš,keď som dostala časť bonusu za ten mesiac,zvyšok sa prepočíta a nemusím písať nič. Dúfam,že to bude ok.

mamina7070
28. jan 2024

nedopisujes nic v tomto pripade

lilianka28
28. jan 2024

Bude to ok, účtovníčka ti dobre povedala.

autor
28. jan 2024

@mamina7070
@lilianka28 ďakujem baby,ste ma upokojili. Dnes večer mi napadlo,či sme sa dobre pochopili🤣🤣🤣

mattio
30. jan 2024

Ak môžem otázočku.. ak poberám daňový bonus každý mesiac, škrtám aj to žiadosti o ročné zúčtovanie??? Ďakujem

oliver000
30. jan 2024

Ako je to s rocnym danovym bonusom ked si robim u niekoho ineho ako u zamestnavatela a bol som viac krat pn ocr

lilianka28
30. jan 2024

@mattio Nie, pokiaľ sa uplatnuje mesačne.
V žiadosti o RZ sa píše iba DODATOČNE uplatnenie DB.

tinuska182
1. feb 2024

Dobrý deň keď niektoré mesiace nebol mužovi vyplatený plný daňový bonus keďže toľko nezarobil tak ako postupovať. Ďakujem

simca06022011
1. feb 2024

ludia pocuvajte uctovnicky.. ;) ked povedala ze netreba, netreba.. meno dietata a rc ona uz davno ma, kezde sa niektore mesiace uplatnoval DB.
@tinuska182 uplne rovnaky postup ako autorka

moulin20
3. feb 2024

@tinuska182 ked nemal dostatočny prijem na uplatnenie plnej vyšky DB možete manžel podať daňove priznanie kde sa vezme do uvahy aj vaš prijem. Podotykam ze danove priznanie nie je rocne zuctovanie u zamestnavatela.