Debetná karta

5. okt 2021

V ktorej banke poslytuju bezucelovu pozicku nic velke? Alebo debetnu kartu? Okrem slsp a csob. Ako to funguje? Rozmyslam nad unicredit tam este nemam kartu. Na ucet mi nechodi vyplata iba na ruku. Ale mam prac. Zmluvu.

alenka551
5. okt 2021

poriadne si hlavne zvaz, ci nieco take potrebujes.

ailiba
5. okt 2021

Myslím, že v každej banke, ale treba doložiť pracovnú zmluvu... Vub, unicredit... Občas v mbank dávajú aj bezúročné pôžičky. Co tak skúsiť finančného poradcu? Ci po novom je to finančný agent.

katkaseiner
5. okt 2021

Debetna karta ti berie peniazky z tvojho vlastneho uctu... nemas na mysli kreditku?

nelca84
5. okt 2021

najskor si treba ujasnit rozdiel medzi debetnou a kreditnou kartou...

patka06
5. okt 2021

možno by tvoj problém vyriešilo povolené prečerpanie účtu ... tam záleží na kladných obratoch na účte, tzn. že ak ti tam nechodí výplata priamo, mala by si ju vkladať v hotovosti
Ja má kreditnú kartu od VUB, / bežný účet tam mám 25 rokov/ ako "rezervu" keby niečo

nafka0483
5. okt 2021

Debetnu kartu poskytuje kazda banka k uctu, ktory v nej mas vedeny. To neznamena, ze ides "do debetu", ze ti banka poziciava, to znamena, ze si vyberas peniaze zo svojho uctu. Aj ked na nej moze byt nastavene precerpanie.

Pravdepodobne ale chces nieco ako pozicku, cize ta zaujima kreditna karta.

ivkazba
5. okt 2021

Čo znamená "tam ešte nemám kartu"? Znamená to, že v spomínanej ČSOB a SLSP už máš úverovú kartu resp. úver? Ak áno, neodporúčam ďalšiu kreditnú kartu, ale odporúčam riešiť finančný život iným spôsobom a nie ďalšou a ďalšou úverovou kartou.

stary_ujco
5. okt 2021

@nafka0483 ju hlavne zaujima, kde dostane úver. Ale niekde tam, kde kartu ešte nemá... Lebo inde uz asi nieco čerpala.
@ivkazba tiež to tak vidím. Ze beriem karty vsade kde dávajú

ivkazba
5. okt 2021

@stary_ujco no to sú klienti, ktorí čerpajú ďalší úver lebo nevedia splácať tie pôvodné a zároveň vyžiť a preto berú úver na úver, až je z toho po pár rokoch prúser a exekúcie. Autorke: týmto komentom netvrdím, že je to prípad autorky otázky.

caroline_
5. okt 2021

Ja mám účet v Unicredit, občas využívam povolené prečerpanie do 99€.

jankapepe
7. okt 2021

Debetna karta je karta k tvojmu bežnému účtu. Kreditná karta = úverová.
Pozri úroky a rýchlo ťa to prejde. Áno, ako rezerva vo vrecku ok. Aj to v prípade že viem, že peniaze tam do mesiaca všetky vrátim. Inak nie.