Debetná karta

5. júl 2023

Dobrý deň založila som si ešte vo februári studentsky účet cez tatrabankovu aplikáciu nevedela som ze mi ma postov prísť debetna karta fakze som to brala tak ze uz účet skratka mam a môžem platiť cez mobil. No teraz keď som chcela platiť alrbo niekomu poslať peniaze nedá sa mi to akoby môj účet ani neexistoval a bol uplne neplatný. Keď som sa pýtala ostatných povedali ze debetnu kartu mi mali automaticky poslať ale nestalo sa tak. Neviete co teraz robiť? Účet si nemôžem vymazať a založiť nový pretoze na tomto už nám peniaze

apolka77
5. júl 2023

Teraz už nič treba ísť do banky a požiadať o kartu novú. Je zvláštne žeby ju neposlali. A to si nepotrebovala od februára hotovosť?

beata_k
5. júl 2023

Zavolaj do banky. Tatra banka ma dialog 24/7. Zrejme si si neaktivovala kartu.

rurutiax
5. júl 2023

Kamoška robí v tatrabanke a povedala mi, že ak ti neprišiel kuriér, tak si si zrejme zvolila možnosť podpísať a vyzdvihnúť kartu na pobočke. Takže jediné riešenie je ísť do banky. Inak nechápem, že účet máš už od februára a to ti doteraz nenapadlo skočiť do banky?

janka2501
5. júl 2023

@rurutiax blbost, karta sa mohla stratot postou...dcera mala riez problem, riesila s bankou na pobocke...a mimo to priamo davaju kartu k studentskemu uctu ako ho zalozis

basska_b
5. júl 2023

Tatra mi svojho casu poslala.kartu len obycajnym postovnym do schranky 🤦🏻‍♀️ takze mozno sa to zapatrosilo

autor
5. júl 2023

@rurutiax účet som nevyužívala keďže som len student a nikde som si nezarabala

rurutiax
5. júl 2023

@janka2501 No blbosť to asi nie je, kedže to mám priamo od zamestnanca pobočky Tatrabanky. Slečna si vytvorila účet cez aplikáciu, čiže buď musela zvoliť možnosť, aby prišiel kuriér so zmluvnou dokumentáciou, ktorú musí podpísať a on jej dá aj kartu alebo zvoliť možnosť, že príde na pobočku, kde podpíše dokumentáciu a tam jej buď vydajú kartu alebo príde poštou. Každopádne, pokiaľ nepodpisovala osobne žiadnu zmluvu, iba si vytvorila cez appku účet, tak v podstate je ten účet neplatný a preto nemá ani žiadnu kartu.

janai1
5. júl 2023

@rurutiax zaujímavé, pred týždňom som zakladala účet v tatre cez appku, po kartu som si šla na pobočku ale žiadnu zmluvu mi tam podpísať nedali. Iba mi dali kartu a opýtali sa ci mi stačí čítačka v mobile a to bolo všetko

liz_lemon
5. júl 2023

ved sa pozri do aplikacie, ci tam mas kartu, ak mas, tak mozes aj aj platit, aj mobilom, ale treba si ju pridat do Apple/Google pay, fyzicku kartu ani nepotrebujes

beata_k
5. júl 2023

@janka2501 Karta nemusi chodit len kurierom alebo postou. Mozes si zvolit, ze ta caka na pobocke.

janka2501
6. júl 2023

@beata_k ja to viem,len som pisala,ze posta stratila zasielku s kartou...a ze pri zalozeni student.uctu,davaju hned kartu

viera27
6. júl 2023

@rurutiax blbost. Ucet zalozeny cez apku podpisujes elektronicky,bud mtokenom,alebo sms. Pred podpisom mas k dispozicii k nahliadnutiu navrh zmluvy,po elektronickom podpise mas tuto zmluvu vo svojej schranke.Tam nemas preco dalsie papiere podpisovat.

autor
28. júl 2023

@liz_lemon bola som na pobočke pani som vsetko vysvetlila. Bola som si ista ze som nezaklikla aby som si to mohla vyzdvihnúť na pobočke alebo na poste. Nebola som si ani istá ci sa ma niečo také vôbec aplikácia pytala. Každopádne pani povedala ze je to zvláštne ale ze naozaj karta nikde nebola poslaná a ze som asi jediný človek ktorému sa niečo také stalo tak som to musela vybavovať na mieste