Dlhy a následná exekúcia. Čo máme robiť?

oalaa
12. máj 2009

Ahojte maminy, rada by som si popísala s mamičkou ale aja nemamičkou, ktorá je v podobnej situácii ako sme my. Manžel si ešte za mládi užíval a teraz sa to s nami ťahá. Zopár rokov prestal splácať pôžičky, pretože bolo ťažké obdobie a teraz je to už v pase. Buď sa to vyplati všetko naraz, alebo... pripadám si ako v začarovanom kruhu.

lemur11
3. okt 2014

Ahojte mam problem a neviem si rady 😒 .Zijem v zahranici a prehrala som nedavno sud s mojim ex priatelom. Peniaze ktore vyhral mu nepatria ale kedze ani moj pravnik nebol bohvieco a ja som nemala potrebne doklady dokazat ze mu nepatria prehrala som. Teraz sa bojim ci na mna neda exekuciu. Ja nic nevlastnim a zijem v zahranici chcem si tam dat aj trvale bydlisko tak neviem co a ako to bude pokracovat keby prislo k tej exekucii. Viem len ze by to bolo pre neho velmi drahe to cele poriesit. Bojim sa aby nesiahli na byt mojich rodicov kedzeja teda nic nemam. Je to zakonne mozne alebo co sa vlastne moze potom diat?Dakujem Vam za rady.Co by bolo pre mna vlastne najlepsie urobit

kamiben
5. okt 2014

Ahoj neviem ci ma niekto taky problem ako ja aj ja mam dlh z orangu teraz to ma nastarosti transcom a nechcu sa dohodnut na splatkach chodili mi aj upomienky ze sa mam dohodnut na adekatnych splatkach ked som tam volala tak ze to mam moznost zaplatit na 2krat po 300eur tak neviem ci to je adekatne podla nich ked ze to si urcuju oni a nedohoduju sa aj som tam pisala a nikto mi neodpisal s tadial uz neviem co mam robit.prosim ak vie niekto poradit odpiste nato dakujem

misenkova
4. nov 2014

Dobry den,mam na vas prosbu.Pred par dnami sme zistili,ze manzel ma na ucte zablokovane peniaze od exekutora.Uz druhy den sa snazim spojit sa s exekutorom,ale nedvihaju telefon....ako pokracovat dalej...dakujem

draik
4. nov 2014

@misenkova
Zistiť podrobnosti u exekútora alebo počkať na doručenie upovedomenia o začatí exekúcie. Ak je exekúcia oprávnená, uhradiť exekučne vymáhanú pohľadávku.

jolinka
5. nov 2014

@lemur11 ak nie si majitelka rodicovskeho bytu , tak rodicom nanho nesiahnu, plati to aj naopak ani ty neplatis za dlhy svojich rodicov.

Moj otec mal dlhy z podnikania, nikto nas ani nekontaktoval, niezeby hrozil ze vezmu nas majetok.

acaimaanuc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
orchidea123
18. jan 2015

Kym nesplatite dlhy exzekutor ucty neodblokuje. Musite sa dohodnut s exzekutorom na mesacnom splacani a na tom ze ked budete splacat aby Vam nesli dalsie penale. Ked ich splatite daj si pozor na to ze bude treba zaplatit aj exzekutorovi nejake financie aby Vam nesli este dalsie penale.Uver nedostanete v ziadnej banke !!! Ani lizing a v nebankovkach to by som neriskovala lebo ti su schopny vziat vsetko co ste si nadobudli aj byt. Drzim palce treba zacat splacat cim skor lebo penale su zavratne!!! Tomuto sa nevyhnes .

kellyjerry040
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rieseniezadlzenia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirrko777
7. jún 2015

Dobrý deň, navštívte stránku www.stopexekuciam.sk,

Nájdete tam informácie a možno aj pomoc.

Pekný deň.

baluka26
1. júl 2015

Dobry den prajem .Surne potrebujem peniaze ..A jeden moj znami mi chcel ,,pomoct ".Jedine co by som mal spravit ,ze si kupim auto na leasing ,a to vozidlo bude pouzivat jeden jeho priatel !Za laskavost by som dostal odmenu 1000€ .Ten pan vyplati akontaciu a beriem uver na 10000€ ,a on by to splacal dalej ...podla vsetkeho .Kedze moj plat nestaci ,sme musely poporosit aj jedneho dalsieho znameho ,aby sa stal spoludlznikom .Co sa moze stat ,ked ten pan skonci splacat ,ked to ani nebude splacat ??? Niekto uz spravil takyto hlupost ???A Alebo radsej to ani nedam spravit ???Dakujem pre kazdeho

sense
1. júl 2015

@baluka26 ak mas aspon trochu rozum tak do toho nepojdes ...dlzoba pripadna ostane len tebe na krku a spoludlznikovi

puklica13
1. júl 2015

@baluka26 ak mas stipku zdraveho rozumu tak to nespravis...pozicia do ktorej ta chce dostat "kamarat" sa vola BIELY KON

baluka26
1. júl 2015

Ano ,dakujem ,uz som to dal zrusit !dakujem vam ! 🙂

tinaaa9
3. dec 2015

Ahojte, v súvislosti s exekučným konaním a všetkým, čo s ním súvísi vám odporúčam pozrieť si túto stránku http://www.banos.sk/novinky/ako-sa-branit-proti.... 🙂

stlienka
18. dec 2015

rada ti pomôžem ak je to aktuálne

nifido
11. mar 2016

@stlienka dobry den pracujete vo financnej sfere? Viete pomoct s oddlzenim? Dakujem

miruskahaulik
20. sep 2016

Mamicky ak Vam treba pomoct ohladom vymahacov , exekucii alebo len skratit dobu splacania v nebankovych spolocnostiach kontaktujte ma velmi rada Vam pomozem ako len budem vediet. pracujem v Serioznej oddlzovacej firme pod nazvom www.Nebuddlznik.sk si najdete vsetko co Vás zaujima o tom ako sa da ludom pomoct. a nic sa neplati dopredu. Alebo ma len kontaktujte a rada Vam ostatne vysvetlim .
0948 855 101.

19mylittlepony83
1. jan 2020

@oalaa ale po dvoch rokoch