Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Do 8 dní nestíham odhlásiť našu zdravotnú poisťovňu a nahlásiť zahraničnú

haraburdamarta
12. dec 2014

Skončila som s prácou na Slovensku ,zaregistrovala sa na urade prace a odisla do Čiech za priatelom.Trvalo však len 5 dni a nasla som si pracu ale len dohodu o vykonani prace nejakých 300 hodin .Poslala som kopiu dohody na urad mailom .Poprosila nech mi poslu zaradenie a vyradenie mailom aby som to zdokoladovala na zdravotke .Odmietli vraj mi to poslu na trvaly pobyt postou kde mimochodom nikto nebyva.Na vsetko je vraj 8 dni ...pobehat poistovne odhlasit sa zo Slovenskej a nahlasit sa do Českej .Nestíham to zajtra mi 8 dni po uzavreti dohody ubehne a ja nemam este ziadne papiere...Ako mám teraz postupovať prosím

maslenka47
12. dec 2014

@haraburdamarta Na urade nemozu za to, ze maju svoje pravidla a nemozu posielat rozhodnutia emailom. A tiez nemozu za to, ze ty si si nie schopna prehlasit trvaly pobyt tam, kde byvas (alebo kde aspon niekto byva) - predpokladam, ze to nie je stav, co vznikol zo dna na den.

V pondelok sup na Slovensko a vybavovat. Nech aspon urad a zdravotku stihnes do Vianoc. A potom vo vlastnom zaujme aj ten trvaly pobyt......

trgypadl
12. dec 2014

@haraburdamarta tak si si mala dat korespondencnu adresu,kde Ti maju posielat veci.ja som tiez mimo,a zo socialky mi poslali papiere uplne bez problemov

haraburdamarta
autor
12. dec 2014

dala som korespondencnu adresu ,odpisali mi,ze mi to poslu na trvaly pobyt... v kazdom pripade do osmich dni nic nestiham(do zajtra),kedze ktovie dokedy mi pridu postou tie papiere to moze potrvat aj 5 dni ... ja sa len pytam co sa stane ked to nestihnem vybavit ebo to uz je viac ako iste ? nejaka pokuta alebo co ?

hradnapani
12. dec 2014

@haraburdamarta postou je to na dlhooo. Ako sa chces odhlasit zo socialky a zdravotky? postou? tak to vobec neodporucam, kym to spracuju, nacakas sa. Pokuta za presvihnutie nie je, ale zaplatis/ doplatis tie dni, dokial nebudes oficialne odhlasena. Odporucam ti zostat tu jeden den, za jeden den mas obehnute vsetky slovenske urady a mozes spokojne ist do ciech.

zeriempizzu
12. dec 2014

@haraburdamarta nestresuj, nahlas hned ako budes moct. Neodkusia s teba za par dni.

mucuinka
12. dec 2014

Zaradenie a vyradenie z UPSVaR nie je zo zakona povinnost zdravotnej poistovni oznamovat, teda tam ani nie je stanovena lehota do kedy to treba urobit. A z dovodu dohody ti vznika v CR zdravotne poistenie? Pretoze tam je to dost osemetne, myslim, ze do 10000 KC zarobku ta nepoistia, takze by si aj nadalej bola v poistovni na Slovensku a bola by si samoplatitel (ak by ta teda z UPSVaR vyradili)/. V pripade, ak ta zdravotne poistia, odhlasia ta aj bez dokladu o vyradeni z UPSVaR, pripadne uved, ze doklad dolozis dodatocne. A skutocne, korespondencnu adresu si zaeviduj, nakolko aj nedorucena posta sa povazuje za pravoplatnu

haraburdamarta
autor
12. dec 2014

aj zo socialky sa treba ? nevedela som ......

haraburdamarta
autor
12. dec 2014

@mucuinka takze ked mam len nejaku brigadu na mesiac v cechach zatial tak sa nemusim odhlasovat zo slovenskej poistovne ? mozem si nadalej platit odvody tam sama ?

haraburdamarta
autor
12. dec 2014

@mucuinka a ako tych 5 dni co som bola zaevidovana na urade prace zdokladujem ?ci oni to posunu z uradu zdravotke ? ci to asi nie....

mucuinka
12. dec 2014

No dolezite je zistit, ci tii bude zamestnavatel odvadzat zdravotne tam, pretoze nie zo vsetkych dohod sa to v CR robi. Ak ano, na SVKu sa odhlasis. Ak ti zamestnavatel odvadzat nebude, bud zostanes nadalej na UPSVaR v CR, ak ta nevyradia a na SVKu budes stale poistenec statu a nemusis nic oznamovat. Pokial by ta vyradili, tak na SVKu dodatocne predlozis doklad o vyradeni (nakolko z CR im to nema kto hlasit) a prihlasis sa ako samoplatitel. To je treba urobit do 8 dni, staci ak im vysvetlis, ze doklady o vyradeni zatial nemas, daju ti vypisat tlacivo a su povinni to zaevidovat

gabriela69111984
12. dec 2014

@haraburdamarta aspon im tam zavolaj a vysvetli ,
ale hlavne im daj vediet, ze uz na tom pracujes, len este nemas potvrdenie
😉

haraburdamarta
autor
12. dec 2014

@mucuinka z uradu prace na slovensku ma uz vyradili kedze pracujem vcechach...je im jendo ,ze len na dohodu... tu v cechach na tu dohodu neplatia za mna odvody... cize na slovensku sa mam len nahlasit ,ze som samoplatitel...a cesku poistovnu zatial neriesit ?

mucuinka
12. dec 2014

Presne tak, este pripadne mozes skusit overit informaciu o vzniku poistenia v CR v poistovni v CR, ale predpokladam, ze budes poistena nadalej na SVKu ako samoplatitel. A ak nestihas do 8 dni, urob to cim skor, da sa doklady poslat aj postou alebo mailom.

mihula
12. dec 2014

@haraburdamarta no a ako samoplatca budes na sk platit 53e mesacne

haraburdamarta
autor
12. dec 2014

az ked si teda najdem poriadnu pracu vcechach trvaly pomer zmluva nad 10000 dajme tomu tak sa pojdem odhlasit ztej slovenskej ...a v cechach uz bude zamestnavatel za mna platit odvody a riesit zdravotku ,ze ?

mucuinka
12. dec 2014

Ano. V podstate potrebujes vzdy zistit iba to, ci ti tam vznika narok na zdravotne poistenie. To ti najlepsie povedia v zdravotnej poistovni v CR. Hned ako povedia, ze narok mas, treba sa na Slovensku odhlasit. A v CR si podas prihlasku a odvody riesi zamestnavatel.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli