Do čoho investovať 15 000 eur?

simik411
25. jan 2022

Asi je to tuho dosť ale, predsa .. neviete poradiť do čoho investovať sumu do 15tis eur čo sa oplatí, a bude to hlavne samozrejme zarábať?? Nemám skúsenosti so žiadnymi fondami, kryptami atď . Na nehnuteľnosť je to málo, pozemky tiež nie tie sú drahé .. ale zas nechať to len tak na účte stať ? Možno niekto napíše dobrý tip a poradí čo by sa s tým dalo ak to neplánujem minút (to by sa dalo hneď že 😁) vďaka

mijo53
26. jan 2022

@katkakatarinka úver za 1 % treba brať vtedy keď potrebuješ, ak nepotrebuješ, treba sa úveru zbaviť a to mimoriadnou splátkou, aby bol čo najskôr splatený

hellwant
26. jan 2022

@mijo53 nie, radite zle- ked to berieme z pohladu financnej vyhodnosti-ked je uver nizky, treba ho nechať a splacat podla splatkoveho kalendara a peniaze na extra splatku investovat. Ked je vysoky treba najprv splatit uver a potom investovat.
To co ste poculi, ze nizky uver splatit skor, ma zmysel iba vtedy, ak ste clovek, co sa komfortne citi bez dlhu. Je to nevyhodne, ale mate psychicky pokoj a ten je pre niektorych dolezitejsi.

mijo53
26. jan 2022

@simik411 dobre rozumiem, že 15 000 máš voľné peniaze a 60 tis. hypo?

mijo53
26. jan 2022

@hellwant ja som rozumela, že 60 tis. má úver a to podľa mňa nie je až taký nízky a 15 tis.má voľné peniaze

simik411
autor
26. jan 2022

@mijo53 jo

oskvarka
26. jan 2022

@simik411 ide kríza do akcií by som nešla ani do fondov ...

katkakatarinka
26. jan 2022

@mijo53 treba sa ho zbaviť čo najskôr... súhlasím....ale v dnešnej dobe je lepšie peniaze investovať ked len za 10% ako sa ponáhľať so splácaním úveru, ktorý je zafixovaný a splátka Ti absolútne nerobí problém. Samozrejme, pokiaľ môžeš splatiť celý úver a zbaviť sa ho, vtedy je potrebné ho splatiť a mať čistú hlavu.

katkakatarinka
26. jan 2022

@oskvarka však to je najlepší čas ísť do akcií, keď padajú. Kúpis ich za lacno ako mlieko v Kauflande 🤪

oskvarka
26. jan 2022

@katkakatarinka No áno ale to teda treba počkať kým budú dole .ale trochu si myslim že inflácia príde skorej ako bude dno akcií

katkakatarinka
27. jan 2022

@oskvarka dno nikdy nevystihnes. Niečo sa dá investovať jednorázovo a s ostatnými peniazmi dávať pravidelné vklady... pravidelna investícia je vždy najlepšia.

hellwant
27. jan 2022

@mijo53 prepačte, zle som to napisal, nie nizky úver, ale nízke úroky a vysoke úroky. Cize splatit vtedy sa oplati ak máte vysoké úroky- suma 60 000 je taky stred , z toho co vidim ake ludia berú

lola6666
27. jan 2022

@adriannasvk to nieje kravina, ale do fondov investovať treba vedieť a hlavne tomu rozumieť

hellwant
27. jan 2022

@katkakatarinka presne, z dlheho horizontu aj tak nic lepsie nie je, teda okrem vlastneho biznisu, ci vzdelania. Inak len postupne investovat.

adriannasvk
27. jan 2022

@lola6666 vsak to som aj napisala,ze to treba vediet a hlavne to nerobit sam.

marsmykkok
29. jan 2022

@zuzanka.zuzu tak super si kúpila. Do garáži by som tiež nešla, ďalej od vchodu, pohodlnejšie zaparkovať pri vchode a hlavne chce to neustále údržbu, raz strecha, potom steny, potom sa pokazia dvere, návratnosť otázna.

kachita
29. jan 2022

@simik411 ak to chces bez starosti, za mna urcite investovat cez finax

hellwant
29. jan 2022

@kachita presne, mnohi nadavaju, ze maju 1.2% poplatok za riadenie a 1.2 % za vklad pod 1000 eur. Ale - neriesite stav firiem ktore nakupujete, ich zisky, P/E, dlhy, CASHFLOW atd... len mesacne poslete trvalym prikazom a da sa vychytat akcia, stale pocas roka ich davaju a poplatku za vklad sa vyhnete uplne a z rocneho poplatku za riadenie uctu za prenos penazi do Finaxu od inakadial mozete mat na 5 rokov 10% riadenych zadarmo.

sienkoo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tl999
20. nov 2023

@3009 preco si to myslis? Mas negativne skusenosti?

tl999
20. nov 2023

@lola6666 cez poradca sa to neoplati?