Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

poleva
10. jan 2012

baby chcem isť na marodku,platím si 5 rokov
myslíte že mám nárok na peniaze? ked som na rodičovskej dovolenke s dvojičkami,majú 15 mesiacov
alebo ked som vlastne doma,tak sa to berie že som aJ tak doma a marodku mi netreba

poisonblu
10. jan 2012

@tinkaaa da sa to v pohode, odhlaska aj prihlaska..ja som to dokonca posielala v jednej obalke, lebo som nemala kedy ist do SP a dnes mi prisiel papier, ze je to ok..aj som tam volala, ci to prislo...netreba sa bat

angelika_2
10. jan 2012

@tinkaaa
4 roky si to platis hej, píšeš a využila si to aspon pri prvom dieťatku? aspoň približne si nepämatáš situáciu ako si postupovala?? mala si narák na materskú ?? povedzme PN, alebo OČ?

poisonblu
10. jan 2012

@poleva jasne, PN mozes mat popri RD...RD nepoberas zo SP, takze tieto dve davky sa mozu poberat spolu

angelika_2
10. jan 2012

@poisonblu

porad nam ako si to vypisovala- vsetky kroky, lebo tinkaa pise ze tam treba napisat dovod ukoncenia ..dakujem

silviabn
10. jan 2012

@tinkaaa ja osobne som na odhlasku napisala datum 9.1 a na prihlasku datum 10.1,ale mozes si napisat prihlasku az 31.1 a oni to normalne zoberu,nemusis tam na 2x chodit.ziaden dovod som neuvadzala,ten odsek sa ani nevypisuje.

angelika_2
10. jan 2012

@poisonblu

povedzme ze na odhlasku si dala iba tvoje údaje, RČ, podpis a datum ukoncenia ...to nove si dala ale z novym datumom nie? a VMZ si vypocitala zo sumy 4,4% z 1153,50?

poisonblu
10. jan 2012

@angelika_2 ziadny dovod tam netreba vypisat..normalne vypises udaje o tebe, do odhlasky potom das iba pri NP datum ku ktoremu chces, aby ti DNP skoncilo...a do prihlasky das do riadku NP datum prihlasenia a aj VZ....treba postupovat podla poucenia, ktore sa da stiahnut na stranke SP

angelika_2
10. jan 2012

@silviabn
a tlacivo si mala priamo zo SP? ci môze byt aj z netu? a ty splnas byt tehotna do platenia 270 dni????

poisonblu
10. jan 2012

@angelika_2 nie, VZ max. je 1153,50 eur...to tam napises...datum odhlasenia bude napr. 11.1. na odhlaske...potom datum prihlasenia bude 12.1.

angelika_2
10. jan 2012

@poisonblu
ale do prihlasky pises aj VMZ novy nie?? ved ten sa predsa menil?

angelika_2
10. jan 2012

@poisonblu
ok, rozumiem, a oni si už vyratajú tu sumy automaticky ano???

poisonblu
10. jan 2012

@angelika_2 aku sumu? ty tam napises ten max. VZ, ktory je1153,50 pre rok 2012 a sama musis vediet, kolko mas platit mesacne - 50,75 eur..

angelika_2
10. jan 2012

@poisonblu

vies mi poslat presný link na tej SP, lebo vieš kým to nájdem 😀 a ty si preddsa tam už bola,

angelika_2
10. jan 2012

@poisonblu
áno tomu rozumiem, len si mi skôr odpisala, ako som ti napísala, neva, jasné ja si urovím rozdiel z práce - moje hruby mzdy...

poisonblu
10. jan 2012

@angelika_2 do prihlasky pises len novy VZ, do odhlasky nepise ziadny VZ iba datum ukoncenia..mas to v tom pouceni, ked budes postupovat podla neho, tak to budes mat OK

silviabn
10. jan 2012

@angelika_2 tlacivo je aj na stranke socpoist.sk-formulare-registracny list fyzickej osoby,jeden je len na vytlacenie a rucne vypisanie a je tam aj taky ze ho vyplnis cez pc a takto vyplneny si ho vytlacis.Ja som este priamo na socialke vypisovala aj vyhlasenie,ale aj to sa da najst na stranke.tehotna zatial nie som,tak hadam sa zadari do 270 dni 🙂)

elise
10. jan 2012

@poleva lekári počas RD nechcu vypisovať PN ale normálne si ho vypýtaj máš nanho nárok

jamama
10. jan 2012

Kedže som tehotna a išla by som na PN po 1.2. ked budem mať zrušene DNP automaticky,ale som v 8 mes. ochrannej lehote,tak mi PN pojde aj DNP,alebo len zo zamestnania?Na PN je aj v tom prípade len 7 dní ochranna doba?

elise
10. jan 2012

@silviabn ake vyhláseie si pisala?

jovanka81
10. jan 2012

@jamama ak mas ochrannu dobu 7 dni, tak ak do 7.2,.2012nastuois na PN rata sa ti z doplnkoveho este ale ak 8.2 tak uz len klasika zo zamestnania

tinkaaa
10. jan 2012

@angelika_2 áno platím si to 4roky - pri prvom som mala vyššiu materskú aj nárok na vyšší rodičovský čo bol tých 275€ či jak to bolo - potom to zrušili :(
@silviabn - no tak to som rada,tak dúfam,že aj mne to tak urobia - 🙂
ste zlaté

tinkaaa
10. jan 2012

inak baby našla som toto tu je dosť zrozumiteľne vysvetlené - http://www.porada.sk/t183141-ukoncit-a-zalozit-...

poleva
10. jan 2012

@poisonblu dakujem 🙂) máš pravdu,dík

jamama
10. jan 2012

@jovanka81 tak by som potom mala zrušiť a znova prihlasiť ešte teraz do konca mesiaca?270 dni mam,ale 21.7.2011 som zrušila a 22.7.2011 som znova prihlasila na DNP z vyssieho VZ,takže teraz bude 26 týždnov.či už to mam nechať?PN ma asi neminie,len to ešte oddiaľujem.

poleva
10. jan 2012

@elise prečo nechcú vypisať??

silviabn
10. jan 2012

@jovanka81 ,@jamama ,pre tehotne z uplatnenia PN z DNP,neplati len 7-dnova,ochranna lehota.Tehotne mozu ist z DNP na PN hocikedy do nastupu na MD

elise
10. jan 2012

@poleva lebo šetria štátne peniaze maju pokyny🙂

silviabn
10. jan 2012

@elise to som tam len vypisala meno,rodne cislo,adresu,datum a podpisala som to.