Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  Život s dvojičkami je neskutočne rýchly a plny adrenalínu 🙏🏻😂🤦🏻‍♀️🥰😊❤️😂👍🏻😍 este ze mám veľkú pomocníčku 🥰❤️

  (10 fotiek)
  jovanka81
  16. nov 2019    Čítané 170x

  Testovanie s Verbenou, bolo milou odmenou 🙂

  Iba blázon povedal by, že je chyba veliká,

  skúsiť šťastie otestovať cez Modrého koníka,

  sušienky od Verbeny!

  Nech sa páči, vážení!

  Hoci nie som bio, eko, vegan ani raw,

  o tom, čo dám do úst deťom, často premýšľam.

  No nad zdravým rozumom, vždy víťazí láska!

  Láska ide cez žalúdok a je krásna, sladká.

  Podobne to bolo s nimi, sušienkami Verbena.

  Hneď po prvom ochutnaní bola som očarená.

  Výborná chuť, krásna vôňa, cukru len tak, akurát,

  aby všetci maškrtníci mohli smelo ochutnať.

  Levanduľa s čučoriedkou, a či baza s brusnicou?

  Aj rakytník s pomarančom boli skvelou maškrtou.

  Posilnili telo, ducha, vyčerpanú psychiku,

  škoda, že len 40 gramov, je ich v malom balíku.

  No vo väčšom je ich viac, 90 gramov,

  nedá sa však zatvárať, sypali sa stranou.

  Tak sme si to rozdelili, spravodlivo verte!

  Ja som jedla malý balík a deti tie veľké!

  Chutilo im, ako ináč, nič iné som nečakala,

  susedke aj kamarátke ochotne som ponúkala.

  Ku kávičke, ku čajíku, ku kakavku tiež.

  Do jogurtu, do pudingu, aj suché ich zješ!

  Bolo mi cťou Verbena, testovať Ťa s rodinou.

  Poviem pravdu, tieto chvíle boli pre nás odmenou.

  Ak ťa moja báseň nadchla a si správnou ženskou,

  určite ich vyskúšaj, stoja len pár centov!

  Na záver chcem poďakovať koníkovi modrému,

  že má v tíme správnych ľudí a dá šancu každému!

  Aj keď moja recenzia vymyká sa z normy,

  verím, že sa s mojou básňou zopár z Vás stotožní 🙂

  Úprimne a s úctou

  Jana Š.

  plienky - ako ich pouzit .-) @jullianna24

  (17 fotiek)

  #test_verbena O sušienky sme sa podelili aj s kamarátmi ❤️😍👫👫 No úprimne, toto balenie nám vystačilo na 1 minutu ticha 😅🤣😂 takze rada pre nás , treba si nosiť väčšie balenia👍🏻

  #test_verbena Tak pri tomto testovaní nemám najmenšiu šancu 🤦🏻‍♀️🤣 Pohľad na deti je recenzia sama o sebe ❤️ Či bázové s kúskami amerických brusnic, či rakytnikove s pomarančom, či levandulove s čučoriedkami..... deti si ich vždy s chuťou dajú ❤️

  (3 fotky)

  #test_verbena
  levanduľové s kúskami čučoriedok ❤️ Padli skôr ako som stihla narátať do 20 😂 Oceňujem, že nie sú presladene, obsahujú cereálie a vlákninu . Toto malé balenie (40g) je ideálna desiata pre dospelého maškrtníka 🤣

  (3 fotky)

  #test_verbena balik dorazil 😍 Deti neskrývali nadšenie ❤️

  jovanka81
  20. júl 2019    Čítané 214x

  Domáca kvalita z Farmfoods

  Príležitosť otestovať koncept Farmfoods ma veľmi potešila, pretože som z dedinského prostredia a veľmi dôverne poznám kvalitné domáce produkty ako syr, korbáčiky, mlieko, mäso a mäsové výrobky, či ovocné a zeleninové produkty.

  Farmfoods je sieť predajní, ktoré ponúkajú len a len slovenské výrobky, ktoré odoberajú od našich výrobcov, pestovateľov a chovateľov, dávajú im jednotný šat (obal) a v sieti vlastných predajní produkty predávajú. Tu treba povedať, že Farmfoods nie je dostupné každému! Z 26 predajní v krajine sú niektoré len pojazdné, niektoré obslužné a niektoré samoobslužné. Dostať sa teda k predajni je občas dosť náročné. Treba sledovať web Farmfoods, lebo aj ja osobne som vyhľadávačom na webe bola uvedená do omylu a predajňu, ktorú som v okolí regstrovala, už dávno zrušili ☹ Takže som musela za nákupom cestovať opakovane 40 km trasu. Ale, napríklad, také žienky z Oravy to majú do Farmfoods ešte oveľa, oveľa ďaľej!

  Výber tovaru v obslužnej predajni v Trenčíne ma trochu sklamal. Mäso som tam ani na tretí pokus nekúpila! Asi aj tu platí pravidlo, že sa vo Farmfoods treba naučiť nakupovať a teda skoro ráno sú šance najvyššie 🙂 Pojazdná predajňa pri Tescu bola v čase testovania zatvorená. Predajne Farmfoods sú typické zelenou fasádou z umelej trávy, ktorá mojim očiam ale vôbec nerobí dobre! Skutočne bolo za potreby dávať na steny umelú trávu???

  Z toho, čo sa mi podarilo nakúpiť, som ale bola naozaj nadšená a môžem úprimne povedať, že všetkým výrobcom, chovateľom a pestovateľom, treba skutočne poďakovať za kvalitné produkty, ktoré pohladia nielen chuťové poháriky, ale aj slovenskú sebadôveru. Skutočne máme doma kvalitu, o ktorej mnohí ani nevieme. Nielen z dôvodu, že je nám nedostupná pre veľkú vzdialenosť, ale aj z dôvodu, že stravovať sa výhradne v predajniach Farmfoods s priemerným platom, či nebodaj z rodičovského príspevku je nereálne. Ceny sú naozaj miestami astronomické. Takže teno môj úlet v krajine dokonalých, kvalitých potravín, beriem ako skutočnú výhru a veľmi som za to vďačná.

  Na týchto fotkách je nákup v hodnote 45 €, čo len dokazuje, že za kvalitu si človek musí priplatiť.

  Ako prvé sme testovali mliečne výrobky, konkrétne smotanové jogurty. Boli naozaj báječné. Na výber bolo mnoho príchutí s gramážou 250 g v cene 1.09€. Ester ten svoj nedojedla, bolo toho veľa. No ročné dvojky jeden jahodový sprášili napoly len taký fukot 🙂

  Syr so 4-farebným korením a čerstvé paradajky, tak to sme si vychutnali my s manželom večer pri TV. Paradajky neohúrili, lebo v susednej dedine máme tiež domáceho pestovateľa a dodávateľa paradajok do obchodných reťazcov, a teda na kvalitné paradajky sme už naučení. Syr bol ale naozaj lahodný, smotanový ale veľmi ľahký. Zaň som dala 2,50 € / 240 g a rajčiny stáli niečo málo do 2 €/250 g. 

  Solené korbáčiky som si vychutnala, pretože poznám ich výrobu, a teda máme ich doma svoje vlastné, tak som porovnala. Zloženie na obale bolo vyhovujúce. Len mlieko, syridlo a soľ, takže som vedela, že nesklamú. Tie naše, domáce, sú viac smotanové a štavnaté, zatiaľ čo Farmfoods korbáčiky boli echt slané 🙂 Za toto 250 g balenie som zaplatila takmer 5 €!!! To je už naozaj trúfalá cena☹

  Medzi moje top mliečne produkty patrí bryndza, ktorú si doma tiež vyrábame, tak som sa tešila na tú farmfoďácku. 100 % ovčia, nepasterizovaná. A ona naozaj tak fantasticky chutila. 250 g/4 € - tak tu by som podotkla, že túto delikatesku si na halušky občas doprajte. Lebo 100 % ovčiu bryndzu som ja osobne videla v obchode len vo Farmfoods. 

  Halušky robím len zo zemiakov, múky a soli. Múka, ktorú som vyskúšala, stála 0,6 €, a teda sa naozaj oplatí, pekne voňala pšenicou. Tento produkt si tiež budem kupovať pravidelne. No, a teda, haluštičky chutili 🙂

  Môj muž k haluškám jedáva aj kyslú smotanu, no a tej veru nemám čo vytknúť. 0,8 € - ale naozaj smotana, ako sa patrí. Opäť je v 250 g balení, a tak je problém ju zjesť na posedenie. No keď sme do zvyšku pridali čučoriedkový lekvár s medom, deti sa zalizovali.

  Lekvár s medom som jedla prvýkrát v živote a je to naozaj sladká pochúťka. 330 g/3,80 €. Použili sme ho aj pri palacinkovom obede, kde som chcela vyskúšať 3,7 % gazdovské mlieko. Krásne voňalo a chutilo sladko. Škoda len tých plastových balení, a nielen pri mlieku mi to vadilo!

  Piekli sme ja bublaninu z domácich malín, vajec a Farmfoods múky a mlieka. Aj tá sa vydarila🙂 

  Počas testovania sme si odskočili na dovoelnku na Oravu a s pomocou príbuznej sa mi nakoniec podarilo dostať aj k Farmfoods mäsku a výrobkom, ktoré mi zakúpila v samoobslužnej predajni v Liptovskom Mikuláši. Ja osobne mäso nepreferujem, ale manžel a deti sú skvelí jedáci. Obzvlášť mažel, ktorý je veľmi citlivý na pachy mäsa, hlavne kuracieho. Už sa nevedel dočkať, kedy upečiem kuracie stehná.

  Výraz tváre však hovoril za všetko a po obede len stroho dodal. Tak tieto stehná môžeš kedykoľvek kúpiť znova! Podotýkam, že doteraz mu vždy všetky smrdeli od kosti! Podobne reagoval aj na teľacie párky či grilovaciu klobásu, ktorú som ochutnala aj ja a naozaj bola chutná. 

  Pikantnú gemerčanku si dal na raňajky a ako pani predavačka povedala, ani neviete ako a balenie je fuč .

  Deti si počas testovania užili hlavne chrumky. Už v predajni som im musela ústa zatvoriť dinochrumkami a neskôr sme ochutnali aj kukurično-ľanové a špaldovo-kukuričné chrumky. Tieto už boli v obaloch výrobcu, nie Farmfoods.

  Syrové Biosaurus si zamilovala Ester a už sme ich kúpili viackrát, no poviem pravdu, vždy v inom obchode a za lepšiu cenu ako ponúka Farmfoods. Dostali sme sa aj k testovaniu pečiva, čo je aktuálne novinka vo Farmfoods. Ušli sa nám špaldové briošky a  kurkumová bageta. Trochu ma nahnevali plastové obaly, ale tak, čo už. Brioškám nemám čo vytknúť. Ja milujem jogurtovo-brioškovo-kavové ráno 🙂 

  Ale tá kurkumová bageta, tak to bol počin roka, xixixixi. Bez klobásky a syra by som ju hádam ani nezjedla, xixixi. Žlté kuriatko, no chuťou neohúrila. Každopádne, kurkuma v slovenskom výrobku? Toto nebol práve najlepší napad 🙂 Či?

  Ako posledné som vyskúšala zdravé čipsy. Čo myslíte, chutili?

  Pravda je taká, že ani tieto chipsy neohúrili. Ostanem verná tým tradičným.

  Vďaka testovaniu som si vo Farmfoods našla produkty, pre ktoré sa určite vrátim. Je pre mňa totiž radosť kúpiť si produkt z našej produkcie. Produkt, ktorý vyšiel z rúk slovenského farmára. Verím, že aj takto, cez nákupy vo Farmfoods, môžeme podporiť našich farmárov a pestovateľov. Oni tvoria kvalitu, ktorú prostredníctvom Farmfoods my dostávame.

  Farmfoods, na tomto ešte zamakajte:

  - viac väčších predajní

  - viac tovaru, nech sa tak rýchlo nevypredá

  - častejší dovoz mäsa do predajní

  - nijaké ovocie som nevidela

  - zo zeleniny len paradajky

  - slanina len z mangalice, čo tak klasika?

  - škoľte personál nech je v obraze - nevedeli o poukážkach a takmer mi neumožnili nakúpiť

  - viac reklamy, nevdela som o vás pred testovaním nič

  Produkty máte kvalitné, a veru, nehanbila by som sa ich predávať ani ja!

  jovanka81
  16. mar 2019    Čítané 230x

  Tommee Tippee v praxi

  Matka s dvojičkami dokáže vyvolať ľútosť a súcit v každom. Asi aj preto sa koník rozhodol, že dá možnosť testovať produkty práve mne, dvojmame 🙂

  Nuž, doručili nám zásielku a mohli sme ísť na vec. Dve deti, dve krabice 😂

  V jednej bol prístroj na prípravu dojčenského mlieka a v druhej? Fľašky a Sunar Premium 2.

   Ako prvé sme vybalili fľašky. Náramne som sa na ne tešila. Moja radosť však trvala len dovtedy, kým som nezistila, že fľašky sú s najmenším prietokom. Čiže pre moje 11-mesačné deti nepoužiteľné.

  Aj napriek tomuto faktu som ich vyskúšala. Plastová fľaša ma nadchla nielen svojou ľahkosťou, ale aj krásnou farbou a, samozrejme, vnútorným "teplomerom". Podľa farby vnútornej "ružice" mamička vie, či neponúka ratolesti priteplé alebo prichladné nápoje.

  O flašku sa deti doslova pobili a aj napriek slabému prietoku v cumlíku sa im podarilo vodičku z fľašky vypiť. 

  Sklenená fľaška je už v inej hmotnostnej kategórii. No aj napriek tomu som ju dala deťom na vyskúšanie a privlastnila si ju Miška. Fľaška zo skla vo mne vyvoláva obavy, pretože 11-mesačné dieťa sa už nenechá krmiť samé, no a keď sa napije, bum flašku na zem. Z tohoto dôvodu som ju deťom dávala len vtedy, keď ležali na koberci, lebo pád z jedálenskej stoličky by určite neprežila. Obe fľašky mali cumlíky s minimálnym prietokom, ale nezväčšovala som ho nastrihávaním, nechcela som zasiahnuť do cumlíka a poškodiť ho. Deti aj z tohoto cumlíka dokázali piť čaj. Síce to trvalo dlho, no napili sa. Problém nastával v tom, že ich silné sanie vťahovalo cumlík dnu.

  Predpokladám, že keby deti mali adekvátny cumlík, nedialo by sa to. Môžem teda zhrnúť, že fľašky mojou skúškou prešli. Určite by som uvítala pre malé bábo sklenenú flašku kvôli tomu, že na sklo sa neusádzajú usadeniny z nápojov tak ako na plast a pôsobí pre mňa sterilnejším a zdravším dojmom. Plastová fľaška dokonca "zájde" aj pri používaní na pitie čajíka. Aj údržba plastovej fľašky je náročnejšia kvôli " teplomeru" a vnútorným plastovým dielom. Uchopiť fľašu do ruky je pre deti tiež pomerne náročné, je totiž hrubá. Väčšie deti to zvládnu dvomi rukami bez väčších problémov.

  Čo ma trochu sklamalo bol fakt, že cumlíky aj napriek slabučkému prietoku tiekli. Mokré pyžamo je toho dôkazom.

  Zhrnula by som to tak, že tieto fľašky sa určite oplatí vyskúšať a aj vlastniť ich, keďže hlavne tá plastová fľaška je na čajík ako stvorená. Mliečko sme z nej nedokázali piť, nešlo to tak rýchlo ako deti potrebovali a bolo len kopec plaču. 

  Ďalším produktom na testovanie bol Sunar Premium 2. Toto testovanie prebehlo expresne rýchlo. Urobené mliečko som deťom ponúkla z nových fliaš a... obe fľašky leteli v okamihu na zem. Deti absolútne odmietli toto mliečko. Ani po opakovanom ponúknutí svoj názor nezmenili. Nuž, buď už sú veľmi naučení na to svoje umelé mliečko alebo im jednoducho nechutilo. Ja osobne si pamätám rok 1989, kedy som ako 8-ročná nosila práve Sunar z lekárne na predpis môjmu malému bračekovi a náramne mu chutil. Tak neviem, kde nastala zrada  🙂

  Posledným testovaným produktom bol prístroj na prípravu dojčenského mlieka. Pod týmto pojmom som si predstavovala prístroj, kde nasypem práškové mlieko a vodu a vyjde mi z neho mlieko ideálnej teploty pre dieťa. No, mýlila som sa. V reáli je táto výrobňa mlieka len obyčajnou ohrevňou vody. Takže v tomto si myslím, že trochu zavádzajú spotrebiteľa!

  Po tomto zistení som bola ptesvedčená, že je to absolútne zbytočná vec, lebo ohriať vodu si viem aj v kanvici. No keď už testujem, skúsila som tento prístroj a tu sú moje závery.

  Prvotná inštalácia bola trochu náročnejšia na čas a preštudovanie manuálu. Založiť filter a spustiť prvý cyklus zabralo cca 15 minút. Potom už nasledovalo ohrievanie vody. Samotné ohrievanie pozostáva v položení fľašky na podstavec pod trysku, nastavení objemu potrebnej vody a stlačení tlačítka. V tejto fáze sa spustí príprava horúcej vody, ktorej natečie len malý objem, prístroj potom zapípa. Opätovným stlačením tlačidla sa spustí proces doplnenia vody tak, aby výsledná teplota bola ideálna pre dieťatko.

  Ja som si to teda premerala a tu je moje zistenie. Voda mala 41,8 °C. Na krabici je však uvedená teplota 37 °C! Tak asi niekde nastala chyba!?

  Hoci som tento prístroj  odsúdila ako nezmyselný hneď po jeho rozbalení, jeho používaním som zmenila názor. Doteraz som robila mlieko tak, že som mala vždy pripravenú studenú prevarenú vodu a horúcu som si hriala v kavici. Vody som len zriedila a bolo. Tento prístroj sa mi ale tak zapáčil, že neviem, či sa vrátim k pôvodnému miešaniu vody. Pokým bude filter funkčný a trysky nezanesie vodný kameň, bude tento stroj mojím pomocníkom pri príprave vody na mliečko a čajíky pre naše dvojičky. Denne ide dokola, lebo dve deti toho popijú ozaj veľa. Tak uvidím, koľko vydrží. Aj keď mi trochu zavadzia na drese, je pomerne veľký, budem mu to tolerovať a dbať na to, že ho vždy treba dopĺňať len studenou vodou. Mám však oprávnenú požiadavku, aby výrobca prehodnotil pomenovanie tohoto produktu. Je to skvelá ohrevňa vody, alebo prípravovňa vody na mlieko, ale určite nie prístroj na prípravu dojčenského mlieka!

  Toľko moje postrehy z testovania.

  Bolo fajn spoznať čosi nové, nepoznané. Ďakujem za túto milú príležitosť. Aj keď s dvojičkami je už trochu náročnejšie proces testovania fotiť a zverejňovať postrehy, dúfam, že sa mi to vcelku darilo a moja recenzia poslúži ako objektívna pre tých, ktorí sa pre produkty firmy Tommee Tippee rozhodnú. 

  #test_tommeetippee a #recenzia

  jovanka81
  29. sep 2018    Čítané 248x

  Fisher-Price prekvapenie

  Poznáte to, zapájate sa do rôznych súťaží v nádeji, že niečo vyhráte. No keď výhra neprichádza ani po 100-krát, nevzdáte sa. Skúšate šťastie ďalej. Veď raz to predsa musí prísť. A ono to príde práve vtedy, keď to vôbec nečakáte.

  Presne takto by som mohla opísať aj náš pokus a testovačku s Fisher-Price. Hovorím si sama pre seba, že načo to skúšaš, veď kukni koľko mamičiek už sa zapojilo, nemáš najmenšiu šancu. Ale zotrvačnosť prinútila ruky tukať komentár, zatiaľ čo mozog to úplne vypustil z hlavy. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď prišla správa, že  testovačka je naša. Veľmi som sa potešila, naozaj úprimne a vrúcne som v duchu poďakovala tomu hore, že mi toto doprial, pretože s dvojičkami je to doma celkom veľký "záhul". Každá hračka dobrá, keď už ruky mám len dve ☹

  Hračky mi doručil kuriér v pondelok dopoludnia. Jedno moje dieťa spalo, druhé so  mnou vybaľovalo . A že to vybaľovanie nebolo jednoduché, to je fakt. Musím negatívne ohodnotiť náročné vybaľovanie hračiek. Nemyslím si, že je nutné jeden kolotoč a jeho plyšákov pripínať množstvom plastových spojek. Ťažko sa odstraňovali z plyšových kožúškov. Takže balenie krásne, no absolutne nevhodné pre deti. Skôr dieťa prejde chuť na hranie ako to vybalí.

  Prvý bol z krabice von psík. Toho už poznám, pretože pred 5 rokmi som jedného  takého kúpila našej prvorodenej. Veľmi som si želala pre neho sestričku a ono tá telepatia asi funguje, pretože sme v balíku dostali práve psíkovu sestričku. Takže obe naše deti majú teraz svojich psíkov, spokojnosť je na oboch stranách. Táto hračka je podľa mň taká top  edukatívna hračka pre malkáčov. Veľmi sa mi páči, že psík ma 3 úrovne, že sa pohrá aj menšie, aj väčšie dieťa. Dokonca moja 5 ročná sa hrala. Psík si ma získal aj tým, že je v ňom okrem iných nahratá aj piseň Tancuj, tancuj, vykrúcaj🙂 psík nevyžaduje nijakú montáž ani batérie, len vybalís a hráš sa 🙂 myslím si, že neexistuje na svete dieťa a ani rodič, ktorý by sa tejto hračke nepotešil. Odporúčam na 100% Denne sa s ním hráme, počas kŕmenia zabáva deti. Je to náš kamoš 🙂

  Je úžasne v dnešnom uponáhľanom svete ponúknuť dieťati hračku, ktorá hovorí krásne a spisovne. Je to úžasný rečový vzor, keď už mnohí rodičia v tomto zlyhávajú, lebo nemajú čas .-(Dieťa sa tak učí rozprávať so psíkom. Na fotke môžete vidieť rozdiel v materiálovom zložení medzi 5 ročným psíkom a jeho mladšou sestričkou. Sestrička je jemnejšia a chlpatejšia🙂

  Ako druhého sme si vybalili Motýľovho kamaráta pre pokojné sny. Je to taká malá plastová krbička, v ktorej si sedí plyšový motýlik. Hračka si na fungovanie vyžaduje batérie. Musím povedať, že podobnú hračku sme už doma mali a nebolo to nič moc, no táto hračka ma úplne dostala. Okrem funkcie hviezdnej oblohy, ktorú nasvieti na strop sa dá pustiť aj podsvietenie, kde sa striedajú príjemné farby. Takisto hrá melódia, vydáva zvuky prírody, či obyčajný šum. Obsahuje časovač, čo som ocenila úplne najviac. K tejto hračke poviem len to, že zaujala aj môjho manžela, ktorého málo čo zaujme a hneď prvý večer som ho našla v obývačke pri TV a spoločnosť mu robila lampa a jej farebné svietenie. Zatiaľ čo plyšový motýlik sladko spinkal v náručí našej staršej dcéry lampa mi uspávala dvojičky počas celých 2 týždňov. Ja som sa proste do nej zamilovala 🙂 odporúčam na 200%

  Prenesiete ju, kam potrebujete, batérie vydržali celé testovanie, využije celá rodina. Toto si naozaj kúpte a nepotrebujete nijaké iné uspávatká 🙂ešte keby výrobca podsvietil tlačidlá, bola by to dokonalá vec!

  No a na záver sme s obrovským úsilím a malým zranením vybalili aj kolotoč. Veľmi som po ňom túžila už v tehotentve, no pri dvojičkách som € musela využiť "rozumnejšie" a kolotoč teda dostal červenú. Po vmontovaní batérií a zostavení kolotoča som ho umiestnila do postieľky. Čakala som búrlivú reakciu detí, no ostala som zaskočená. Deti sa pozreli hore a po asi 10 sekundách sa otočili na bok. Točiace sa motýlie medvedíky ich vôbec nezaujali. Mne vadí na kolotoči hlučný motorček, ktorý najviac počuť počas hudby. Pri šume a zvukoch prírody je menej počuteľný. Takisto sa mi nepáči, že keď spustím kolotoč, automaticky sa zapínajú aj hviezdy, čo si človek počas dňa  ani nevšimne. Prišla som na to až vtedy, keď sa nám po týždni vybili btérie. Takže pomerne veľká spotreba☹ Ovládač na kolotoč je podľa mňa absolútna zbytočnosť, osobne mi vadí, že funguje len v tme. Nevyužila som ho ani raz.

  Veľké očakávania od kolotoča teda neboli naplnené, no časom si deti naň zvykli a začali pozorovať krútiace sa motýlie medvedíky, načahujú za nimi rúčky a pozorujú ich. Inak je kolotoč dobre a  pevne pripnutý k postieľke, je stabilný. Na krabici je uvedené aj to, že sa môže krútiaca časť použiť na kočík, no podľa mna je to príliš veľké na striešku kočíka a vyzerá to humorne. Zato motýlie medvedíky sú plyšové a mäkké a tie sa ľahko odpoja z kolotoča a detičky sa môžu s nimi hrať.  Ak by som to mala zhrnúť, tak kolotoč si ma nezískal takmer vôbec. 

  Možno aj preto, že kolotoč má okrem krútenia plyšových postavičiek takmer totožné funkcie ako Motýľov kamarát na dobré sny.  A teda dve skoro rovnaké hračky sú v domácnosti naozaj zbytočné.

  V závere by som naozaj úprimne chcela poďakovať za možnosť testovať tieto krásne hračky. Okrem toho, že nám naozaj spríjemnili dni, umožnili nám podeliť sa s ďalšími deťmi o tie naše, staršie hračky, ktoré mali podobné uspávacie, zvukové a nebíčkové funkcie. Fisher-Price je naša veľmi obľúbená značka a našla som doma kopec hračiek pochádzajúcich z dielne Fisher-Price, ktoré by som tiež vedela odporúčať. Dieťa vo veku 4 mesiacov začína vnímať reálny svet a každá zvuková hračka je preň zdrojom zábavy a učenia sa. Naše 6 mesačné deti si to naplno užívajú s novými hračkami a ja si môžem konečne po dlhom čase vychutnať chvíľku pokoja pri kávičke 🙂

  Ešte raz vám ďakujeme a Fisherprice len a len odporúčame🙂

  #test_fisherprice a #recenzia

  jovanka81
  8. aug 2018    Čítané 331x

  Billa ovocie a zelenina na mňa dojem urobila 🙂

  Po opakovaných pokusoch stať sa na modrom koníkovi "testovačom" nejakého produktu som to pre neustále neúspechy vzdala. Keď som však videla ponuku testovania ovocia a zeleniny v Bille, okamžite som v sebe prebudila súťaživé dievča 🙂 a pokúsila sa zabojovať o túto možnosť. Nie žeby sme nemali plnú záhradu ovocia a zeleniny. Práve to, že denne jeme len naše bio produkty a k nákupu ovocia a zeleniny sa dostávam len v zime, túžila som si otestovať kvalitu ovocia a zeleniny v Bille. 

  Pri oznámení "výhry" som sa nachádzala na dovolenke na Orave a nevedela som sa dočkať dňa, kedy mi kuriér doručí poukážky. Ich hodnota, 30€, ma milo prekvapila. 

  Keďže žijeme na dedine a za všetkými obchodnými reťazcami, ako aj Billou, musíme dochádzať, vzala som teda deti a išli sme na nákup. Nakupovať s deťmi nie je moje hobby, je to ale nevyhnutnosť, keďže som počas dní odkázaná sama na seba. Vidieť mamu tlačiacu dvojičkovský kočík so štvormesačným obsahom 🙂 ako sa snaží zodpovedať na všetky otázky jej päťročnej pomocníčky, tak takto nejako nás vidia ľudia naokolo. V predajni Billa v Dubnici nad Váhom na námestí,  nám pani predavačky vždy, aj mimo testovania, ochotne pomáhajú. Týmto chcem vyzdvihnúť ich empatiu, ochotu a prístup! A nie, nepracuje mi tam ani moja sestra ani moja teta .-) Nechválim ich účelovo!!! Jednoducho sú tie baby naozaj príjemné a milé, ako sa hovorí, človečina od kosti z nich ide, a tak by to predsa aj malo byť 🙂 Predajňa, pomerne nová, na mňa odjakživa pôsobila útulne a čisto. Podobne oddelenie ovocia a zeleniny, ktoré svojou farebnosťou a vždy krásne uloženým ovocím priam láka na nákup. Pamätám si časy, a nie je to tak dávno, čo som Billu práve pre nie vábne oddelenia ovocia a zeleniny na kilometre obchádzala a akosi som sa jej aj vedome preto vyhýbala. Týmto testovaním som si však uvedomila, že časy sa menia, aj v Bille.

  Kebyže mám predajňu Billy bližšie, asi by som urobila viac malých nákupov. No z hľadiska náročnej  logistiky a menežovania mojich detičiek som sa rozhodla pre dva  15€ nákupy. 

  Samej sa mi zdalo čudné, že ja, ktorá mám  k dispozícii  bio ovocie, zelninu a všetky bylinky z vlastnej produkcie ide nakupovať do obchodu?! Ja som to však poňala z mojho pohľadu a rozhodla som sa, že budem nakúpené produkty POROVNÁVAŤ s tými z našej záhrady. A ako dopadlo moje porovnávanie? Detailnejšie som rozpisovala moje postrehy v blogu, tu sa pokúsim moje zistenia zhrnúť .-)

  OVOCIE

  V Bille som kúpila čučoriedky zo Slovenska a maliny z Poľska. Pri porovnávaní s vlastnými plodmi bola zreteľná odchýlka vo velkosti malín, boli väčšie ako domáce, no neboli sladké! Malá ich teda odmietla jest. Naopak čučoriedky boli veľkosťou veľmi podobne domácim, no oveľa sladšie. Takže čučoriedky sa osvedčili, maliny veľmi nie.

  Na čučoriedkach sme si pochutili v našich obľúbených cereáliách a čučoriedkovom dezerte.  

  Slivky z Billy boli chuťou veľmi sladké, podobne ako tie domáce.   Ich výber však bol náročný, lebo v predajni bolo sliviek veľa a mnohé už prezrete a mäkké.

  No podarilo sa mi ukoristiť pár kusov na slivkového gule.

  V Bille som si kúpila aj melón, ktorý k letu jednoducho patrí. Kúpiť dobrý melón je celkom náročná úloha, preto som v prvom nákupe kúpila už odrezaný kus melóna. Bol fanstastický, a tak som v druhom nákupe vzala melón celý, a ani ten nás nesklamal. Opäť sme si ho pekne z ruky pochrumkali. V závere testovania dozrel aj náš, domáci melón,  a tak som ho nielen nafotila, ale môžem zhodnotiť, že chuťou boli oba skvelé. Billa melóny však mali menej jadierok, čo je pre našu dcéru jasný indikátor kvality 🙂 

  Hrušky, jablká a broskyne v našej záhrade ešte neboli zrelé, môžem však zhodnotiť, že kvalita a chuť  tých z Billy bola hodná našich jazýčkov 🙂 Pridali sme k nim banány a nektarinky a denne sme si užívali ovocné taniere. Nemáme totiž  v obľube mixované ovocie v nápojoch a smooties. Radšej si ovocie pochrumkáme priamo z ruky, či taniera. 

  Do nákupného koša som prihodila aj exotické ovocie v podobe limetky, pomaranča a citróna a spolu s ostatnými ovocinkami sme si ich chuť užili aj v sangrii 🙂

  ... citrón a limetku aj v čistej vodičke .-)

  ...  a aj v nealko mochitku 🙂 

  Ovocie v Bille naplnilo moje očakávania. Čerstvé, chutné, aj zo Slovenska. Úprimne môžem napísať, že mnohokrát cenovo a aj chuťovo lepšie ako v iných reťazcoch, ktoré som doteraz uprednosťnovala.

  ZELENINA

  Zelenina je u nás alfou a omegou, preto som sa dosť obávala, či tá z Billy uspokojí hlavne môjho manžela, ktorý si na zelenine potrpí. Denne si na raňajky dopraje čerstvé kusy z našich záhonov, či skleníka. A ako to dopadlo?

  Zemiaky ma na pohľad neočarili, ale ich priemernej chuti sa nedá nič vytknúť. Použili sme ich pri príprave cesta na slivkové gule, kde sa ukázala ich kvalita ako vyhovujúca. Pravdu povediac, na kašu z nich som si netrúfla, ale v šupke sa uvarili dobre 🙂

  Polievková zeleninová zmes sa takisto ukázala ako našim chuťovým pohárikom vyhovujúca a chutná. Vpolievočke , ktorú nám uvarila naša babka (super svokrička) sme nepostrehli chuťovú zmenu oproti tej domácej. Snáď len mrkva nebola taká sladká ako sme zvyknutí. V každom prípade, mimo sezóny, keď sa minú domáce zásoby po nej určite siahnem. 

  Na polievku z brokolice sme sa s dcérkou nesmierne tešili a nesklamala nás. Túto zelninku doma nepestujeme, ale milujeme ju! Tej z Billy nemôžem vytknúť nič. Brokolica bola čerstvá a neskutočne dobrá. Krémova "brokoko" polievočka, tak ju doma voláme 🙂 

  Veľmi podobne naše hladné brušká potešila kukurica, ktorej sme neodolali v oboch nákupoch. Manžel ju pre nás uvaril a my sme sa rozplývali nad jej skvelou chuťou. Tento rok sme ju doma nesiali, ale môžem povedať, že vlani sme nemali kukuricu  takej sladkej chuti ako bola táto z Billy. Škoda len, že dcéra si pre kývajúci sa zúbok nemohla naplno vychutnať jej božskú chuť. Tešil ma však fakt, že kukurica bola produktom zo Slovenska. 

  Zvyšné, nakúpené zeleniny som otestovala v mojom obľúbenom jedle. Cuketu, rajčiny, cibuľa, cesnak a uhorku som natrhala aj na záhrade a porovnala.

  Domáce plody:

  Billa zeleninka:

  Domáce cukety boli maličké, najkrájala som ich na štvrtiny. V Bille som síce vzala najmenšiu cuketu, ale aj tú som musela krájať na kolieska. Rajčiny z Billy boli veľké a sladké, takmer ako domáce. Cibuľa z Billy bola veľmi aromatická, ale inak vyhovovala! Cesnak z Billy, hoci slovenský, už na pohľad nepôsobil lákavo.Všetkú zeleninu som len nakrájala, jemne poolejovala a ovegetovala. Šupla do rúry a......

  ...domáca zeleninka:

  ...Billa zeleninka:

  Rozdiel vo farbe aj chuti bol značný. Kupovaný cesnak to svojou chuťou trochu pokazil. Aj cuketa z Billy už mala tvrdšiu šupku. Pravdou je, že jedlo z kupovanych surovín už nebolo také chutné ako to z domácich. Uhorka mala byť ako príloha, no aj tá sklamala. Pod šupkou bola úplne suchá, bez života.  Takze spomínaná zelenina z Billy u nás nezabodovala a musím skonštatovať, že obava môjho manžela o chutnosti zeleninky z obchodu sa tým naplnila☹

  A čo dodať na záver?

  V prvom rade chcem poďakovať, že som mala možnosť si otestovať ovocie a zeleninu v Bille. Viem, že do Billy sa určite vrátim nielen pre jej pokojnú a pohodovú atmosfŕu a super personál, ale aj preto, že ovocie a niektorá zelenina v Bille ma presvedčili o svojich kvalitách.

  Neveríte? Vyskúšajte! 🙂

  jovanka81
  Správa bola zmenená    13. máj 2018    

  Byt mamou je obrovský dar 😉❤️😘🙏🏼 Dakujem Bohu za tieto úžasne dary 👼🏼👩‍👧👩‍👧‍👦

  https://www.youtube.com/watch?v=bHKg1XE0F2o

  Deň matiek v Esterkinej skolke❤️Nádherne a emotívne. 🌺Už dnes sa teším na deň matiek , keď budú v skolke dvojicky 😍😘

  (3 fotky)

  Sviatocny deň môže začať 😍😉

  (3 fotky)

  😍

  Spokojne bábätka očami mamky 😍❤️😘/ zúfalá mama utišujúca dvojicky očami Ester 💪🏻🙏🏼😅😂

  (2 fotky)

  Bola to výzva, popri organizovaní krstín , upratovani, pripravenpohostenia a starostlivosti o deti ešte aj upiecť torticku, ale s Božiu pomocou som to zvládla. Snad nám zajtra bude chutiť 😉

  Povaha našich deti je úplne jasná 😂😅😍❤️😘😉 Janicko bude veľmi náramný spevák a Miska flegmatická spachtoska. Vďaka Bohu, že nie obaja ašpirujú na spevácku drahú 😂😅😂😅

  Blazinec .... alebo ako jedna mama 3 deti okúpať potrebovala a len dve ruky mala 😂😂😂😂az teraz zisťujem, čo všetko dokážem, keď musím 💪🏻Tieto deti sú pre mna výzva ❤️😍😘👩‍👧‍👦👩‍👧fotograf prišiel o funuse 😂😂

  Janicko bojkotoval spanie v perinke, tak sme sa popri práci nosili. Ešteže Miska sa uspokojila s perinkou😍A Ester dnes pasie babkine 4 sliepky Hanku, Mašľu, Stužku a Čikoletu 😂😂😂😂 milujem toto počasie, nase deti a život na dedine 🌷😉

  (3 fotky)

  Bez mojej veľkej pomocníčky by som to veru nezvládla 😉Áno, je to náročné, áno, som nevyspata a unavena, ale vždy keď spinkajú a ja mam v domácnosti všetko porobené, citim sa ako SUPER MAMA💪🏻Síce ten pocit netrvá dlho, ale o to intenzívnejšie si ho užívam 😘A Dakujem aj Miskovi, ktorý odgrgava a prináša a odnáša batozky 😍 A tiež babke (svokre), ktorá sa stará o nase bruska. Dáme to 😘🙏🏼

  (4 fotky)

  😍❤️😘 Láska nebeská 😘❤️😍

  (2 fotky)
  jovanka81
  Správa bola zmenená    8. apr 2018    

  Keď som sa dozvedela, že som tehotná a čakám dvojicky, Bola som nekonečne šťastná. Zlá životospráva, malo pohybu a rôzne prostriedky na podporu plodnosti za roky snazenia sa však zo mna urobili poriadnu "ženu" a ja som sa po stupnuti na váhu úplne zrútila. Nevedela som si predstavit kam ešte stupne ručička váhy, keď čakám dvojicky. No nase Deti sú pre mna veľkým požehnaním. Dve malé srdiečka ma motivovali a vzdala som sa sladkosti. Vdaka úprave jedálnička som Počas tehotenstva nepribrala ani kilo! Na pôrod na prijali s hmotnosťou -3kg oproti pôvodnej váhe a dnes 11 dni po sekcii som o 18 kg ľahšia ako v deň keď som sa dozvedela, že budem dvojmama. Velmi sa teším a citim sa skvelo ❤️A dufam, že keď sa zotavim zo sekcie, začnem sa aj hýbať a kilá pôjdu ďalej kole. 😉💪🏻

  Doma je doma 😍Ester nás krásne privítala ❤️

  (3 fotky)

  Tak na tuto Veľkú noc nikdy v zivote nezabudnem 😍❤️😘

  (3 fotky)

  Naša túžba, mat tri deti, je naplnená ❤️Vďaka Boze 🙏🏼 Už len nech nás ochraňuješ a pozehnavaš zdravím a láskou 😍 Sme veľká rodina a to sa nám všetkým páči 😍

  (2 fotky)
  jovanka81
  Správa bola zmenená    28. mar 2018    

  Prijmite zvesť ľudia milí,
  všetci naši známi, že náš syn a naša dcéra sú už medzi nami. 😍Ján a Michaela sa narodili 28.3. O 3:06 a 3:08 a aj keď trochu neplánovane, sekciou, všetci traja sme zdraví a šťastní 🤰🏻🙏🏼👫ďakujeme, že mnohí z Vás na nás mysleli ❤️ Janicko 2650/48 a Miška 2460/48 Sú úžasní 😍

  36.tt je tu a my sme už takmer pripravení. Drobci sa ľúbia napapat už teraz, podľa sona majú 2900 a 2700g. Takze vraj mozem spokojne rodiť aj hneď. No ja verim že týždeň ešte dáme v podnájme a potom nech sa už deje, čo sa ma 🤰🏻🙏🏼👍🏻😍👫

  Túžba je naplnena😍Dnes začíname 35tt a Dvojicky vydržali v podnájme bez problémov. Tak ešte tie dva týždne vydržíme spolu, detičky 😍