Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
jovanka81
8. aug 2018 Čítané 29x

Po opakovaných pokusoch stať sa na modrom koníkovi "testovačom" nejakého produktu som to pre neustále neúspechy vzdala. Keď som však videla ponuku testovania ovocia a zeleniny v Bille, okamžite som v sebe prebudila súťaživé dievča :slight_smile: a pokúsila sa zabojovať o túto možnosť. Nie žeby sme nemali plnú záhradu ovocia a zeleniny. Práve to, že denne jeme len naše bio produkty a k nákupu ovocia a zeleniny sa dostávam len v zime, túžila som si otestovať kvalitu ovocia a zeleniny v Bille. 

Pri oznámení "výhry" som sa nachádzala na dovolenke na Orave a nevedela som sa dočkať dňa, kedy mi kuriér doručí poukážky. Ich hodnota, 30€, ma milo prekvapila. 

Keďže žijeme na dedine a za všetkými obchodnými reťazcami, ako aj Billou, musíme dochádzať, vzala som teda deti a išli sme na nákup. Nakupovať s deťmi nie je moje hobby, je to ale nevyhnutnosť, keďže som počas dní odkázaná sama na seba. Vidieť mamu tlačiacu dvojičkovský kočík so štvormesačným obsahom :slight_smile: ako sa snaží zodpovedať na všetky otázky jej päťročnej pomocníčky, tak takto nejako nás vidia ľudia naokolo. V predajni Billa v Dubnici nad Váhom na námestí,  nám pani predavačky vždy, aj mimo testovania, ochotne pomáhajú. Týmto chcem vyzdvihnúť ich empatiu, ochotu a prístup! A nie, nepracuje mi tam ani moja sestra ani moja teta .-) Nechválim ich účelovo!!! Jednoducho sú tie baby naozaj príjemné a milé, ako sa hovorí, človečina od kosti z nich ide, a tak by to predsa aj malo byť :slight_smile: Predajňa, pomerne nová, na mňa odjakživa pôsobila útulne a čisto. Podobne oddelenie ovocia a zeleniny, ktoré svojou farebnosťou a vždy krásne uloženým ovocím priam láka na nákup. Pamätám si časy, a nie je to tak dávno, čo som Billu práve pre nie vábne oddelenia ovocia a zeleniny na kilometre obchádzala a akosi som sa jej aj vedome preto vyhýbala. Týmto testovaním som si však uvedomila, že časy sa menia, aj v Bille.

Kebyže mám predajňu Billy bližšie, asi by som urobila viac malých nákupov. No z hľadiska náročnej  logistiky a menežovania mojich detičiek som sa rozhodla pre dva  15€ nákupy. 

Samej sa mi zdalo čudné, že ja, ktorá mám  k dispozícii  bio ovocie, zelninu a všetky bylinky z vlastnej produkcie ide nakupovať do obchodu?! Ja som to však poňala z mojho pohľadu a rozhodla som sa, že budem nakúpené produkty POROVNÁVAŤ s tými z našej záhrady. A ako dopadlo moje porovnávanie? Detailnejšie som rozpisovala moje postrehy v blogu, tu sa pokúsim moje zistenia zhrnúť .-)

OVOCIE

V Bille som kúpila čučoriedky zo Slovenska a maliny z Poľska. Pri porovnávaní s vlastnými plodmi bola zreteľná odchýlka vo velkosti malín, boli väčšie ako domáce, no neboli sladké! Malá ich teda odmietla jest. Naopak čučoriedky boli veľkosťou veľmi podobne domácim, no oveľa sladšie. Takže čučoriedky sa osvedčili, maliny veľmi nie.

Na čučoriedkach sme si pochutili v našich obľúbených cereáliách a čučoriedkovom dezerte.  

Slivky z Billy boli chuťou veľmi sladké, podobne ako tie domáce.   Ich výber však bol náročný, lebo v predajni bolo sliviek veľa a mnohé už prezrete a mäkké.

No podarilo sa mi ukoristiť pár kusov na slivkového gule.

V Bille som si kúpila aj melón, ktorý k letu jednoducho patrí. Kúpiť dobrý melón je celkom náročná úloha, preto som v prvom nákupe kúpila už odrezaný kus melóna. Bol fanstastický, a tak som v druhom nákupe vzala melón celý, a ani ten nás nesklamal. Opäť sme si ho pekne z ruky pochrumkali. V závere testovania dozrel aj náš, domáci melón,  a tak som ho nielen nafotila, ale môžem zhodnotiť, že chuťou boli oba skvelé. Billa melóny však mali menej jadierok, čo je pre našu dcéru jasný indikátor kvality :slight_smile: 

Hrušky, jablká a broskyne v našej záhrade ešte neboli zrelé, môžem však zhodnotiť, že kvalita a chuť  tých z Billy bola hodná našich jazýčkov :slight_smile: Pridali sme k nim banány a nektarinky a denne sme si užívali ovocné taniere. Nemáme totiž  v obľube mixované ovocie v nápojoch a smooties. Radšej si ovocie pochrumkáme priamo z ruky, či taniera. 

Do nákupného koša som prihodila aj exotické ovocie v podobe limetky, pomaranča a citróna a spolu s ostatnými ovocinkami sme si ich chuť užili aj v sangrii :slight_smile:

... citrón a limetku aj v čistej vodičke .-)

...  a aj v nealko mochitku :slight_smile: 

Ovocie v Bille naplnilo moje očakávania. Čerstvé, chutné, aj zo Slovenska. Úprimne môžem napísať, že mnohokrát cenovo a aj chuťovo lepšie ako v iných reťazcoch, ktoré som doteraz uprednosťnovala.

ZELENINA

Zelenina je u nás alfou a omegou, preto som sa dosť obávala, či tá z Billy uspokojí hlavne môjho manžela, ktorý si na zelenine potrpí. Denne si na raňajky dopraje čerstvé kusy z našich záhonov, či skleníka. A ako to dopadlo?

Zemiaky ma na pohľad neočarili, ale ich priemernej chuti sa nedá nič vytknúť. Použili sme ich pri príprave cesta na slivkové gule, kde sa ukázala ich kvalita ako vyhovujúca. Pravdu povediac, na kašu z nich som si netrúfla, ale v šupke sa uvarili dobre :slight_smile:

Polievková zeleninová zmes sa takisto ukázala ako našim chuťovým pohárikom vyhovujúca a chutná. Vpolievočke , ktorú nám uvarila naša babka (super svokrička) sme nepostrehli chuťovú zmenu oproti tej domácej. Snáď len mrkva nebola taká sladká ako sme zvyknutí. V každom prípade, mimo sezóny, keď sa minú domáce zásoby po nej určite siahnem. 

Na polievku z brokolice sme sa s dcérkou nesmierne tešili a nesklamala nás. Túto zelninku doma nepestujeme, ale milujeme ju! Tej z Billy nemôžem vytknúť nič. Brokolica bola čerstvá a neskutočne dobrá. Krémova "brokoko" polievočka, tak ju doma voláme :slight_smile: 

Veľmi podobne naše hladné brušká potešila kukurica, ktorej sme neodolali v oboch nákupoch. Manžel ju pre nás uvaril a my sme sa rozplývali nad jej skvelou chuťou. Tento rok sme ju doma nesiali, ale môžem povedať, že vlani sme nemali kukuricu  takej sladkej chuti ako bola táto z Billy. Škoda len, že dcéra si pre kývajúci sa zúbok nemohla naplno vychutnať jej božskú chuť. Tešil ma však fakt, že kukurica bola produktom zo Slovenska. 

Zvyšné, nakúpené zeleniny som otestovala v mojom obľúbenom jedle. Cuketu, rajčiny, cibuľa, cesnak a uhorku som natrhala aj na záhrade a porovnala.

Domáce plody:

Billa zeleninka:

Domáce cukety boli maličké, najkrájala som ich na štvrtiny. V Bille som síce vzala najmenšiu cuketu, ale aj tú som musela krájať na kolieska. Rajčiny z Billy boli veľké a sladké, takmer ako domáce. Cibuľa z Billy bola veľmi aromatická, ale inak vyhovovala! Cesnak z Billy, hoci slovenský, už na pohľad nepôsobil lákavo.Všetkú zeleninu som len nakrájala, jemne poolejovala a ovegetovala. Šupla do rúry a......

...domáca zeleninka:

...Billa zeleninka:

Rozdiel vo farbe aj chuti bol značný. Kupovaný cesnak to svojou chuťou trochu pokazil. Aj cuketa z Billy už mala tvrdšiu šupku. Pravdou je, že jedlo z kupovanych surovín už nebolo také chutné ako to z domácich. Uhorka mala byť ako príloha, no aj tá sklamala. Pod šupkou bola úplne suchá, bez života.  Takze spomínaná zelenina z Billy u nás nezabodovala a musím skonštatovať, že obava môjho manžela o chutnosti zeleninky z obchodu sa tým naplnila:frowning2:

A čo dodať na záver?

V prvom rade chcem poďakovať, že som mala možnosť si otestovať ovocie a zeleninu v Bille. Viem, že do Billy sa určite vrátim nielen pre jej pokojnú a pohodovú atmosfŕu a super personál, ale aj preto, že ovocie a niektorá zelenina v Bille ma presvedčili o svojich kvalitách.

Neveríte? Vyskúšajte! :slight_smile:

#test_billa3

#recenzia

Čítaj celý článok
jovanka81
Správa bola zmenená 13. máj 2018
Byt mamou je obrovský dar :wink::heart::kissing_heart::pray_tone2: Dakujem Bohu za tieto úžasne dary :angel_tone2::woman::girl::woman::girl::boy: https://m.youtube.com/watch?v=bHKg1XE0F2o&f...
Zobraz celú správu
jovanka81
10. máj 2018
Deň matiek v Esterkinej skolke:heart:️Nádherne a emotívne. :hibiscus:Už dnes sa teším na deň matiek , keď budú v skolke dvojicky :heart_eyes::kissing_heart:
Zobraz celú správu
jovanka81
8. máj 2018
Sviatocny deň môže začať :heart_eyes::wink:
Zobraz celú správu
jovanka81
4. máj 2018
:heart_eyes:
Zobraz celú správu
jovanka81
30. apr 2018
Spokojne bábätka očami mamky :heart_eyes::heart::kissing_heart:/ zúfalá mama utišujúca dvojicky očami Ester :muscle_tone1::pray_tone2::sweat_smile::joy:
Zobraz celú správu
jovanka81
27. apr 2018
Bola to výzva, popri organizovaní krstín , upratovani, pripravenpohostenia a starostlivosti o deti ešte aj upiecť torticku, ale s Božiu pomocou som to zvládla. Snad nám zajtra bude chutiť :wink:
Zobraz celú správu
jovanka81
24. apr 2018
Povaha našich deti je úplne jasná :joy::sweat_smile::heart_eyes::heart::kissing_heart::wink: Janicko bude veľmi náramný spevák a Miska flegmatická spachtoska. Vďaka Bohu, že nie obaja ašpirujú na spevácku drahú :joy::sweat_smile::joy::sweat_smile:
Zobraz celú správu
jovanka81
21. apr 2018
Blazinec .... alebo ako jedna mama 3 deti okúpať potrebovala a len dve ruky mala :joy::joy::joy::joy:az teraz zisťujem, čo všetko dokážem, keď musím :muscle_tone1:Tieto deti sú pre mna výzva :heart::heart_eyes::kissing_heart::woman::girl::boy::woman::girl:fotograf prišiel o funuse :joy::joy:
Zobraz celú správu
jovanka81
21. apr 2018
Janicko bojkotoval spanie v perinke, tak sme sa popri práci nosili. Ešteže Miska sa uspokojila s perinkou:heart_eyes:A Ester dnes pasie babkine 4 sliepky Hanku, Mašľu, Stužku a Čikoletu :joy::joy::joy::joy: milujem toto počasie, nase deti a život na dedine :tulip::wink:
Zobraz celú správu
jovanka81
16. apr 2018
Bez mojej veľkej pomocníčky by som to veru nezvládla :wink:Áno, je to náročné, áno, som nevyspata a unavena, ale vždy keď spinkajú a ja mam v domácnosti všetko porobené, citim sa ako SUPER MAMA:muscle_tone1:Síce ten pocit netrvá dlho, ale o to intenzívnejšie si ho užívam :kissing_heart:A Dakujem aj Miskovi, ktorý odgrgava a prináša a odnáša batozky :heart_eyes: A tiež babke (svokre), ktorá sa stará o nase bruska. Dáme to :kissing_heart::pray_tone2:
Zobraz celú správu
jovanka81
8. apr 2018
:heart_eyes::heart::kissing_heart: Láska nebeská :kissing_heart::heart::heart_eyes:
Zobraz celú správu
jovanka81
Správa bola zmenená 8. apr 2018
Keď som sa dozvedela, že som tehotná a čakám dvojicky, Bola som nekonečne šťastná. Zlá životospráva, malo pohybu a rôzne prostriedky na podporu plodnosti za roky snazenia sa však zo mna urobili poriadnu "ženu" a ja som sa po stupnuti na váhu úplne zrútila. Nevedela som si predstavit kam ešte stupne ručička váhy, keď čakám dvojicky. No nase Deti sú pre mna veľkým požehnaním. Dve malé srdiečka ma motivovali a vzdala som sa sladkosti. Vdaka úprave jedálnička som Počas tehotenstva nepribrala ani kilo! Na pôrod na prijali s hmotnosťou -3kg oproti pôvodnej váhe a dnes 11 dni po sekcii som o 18 kg ľahšia ako v deň keď som sa dozvedela, že budem dvojmama. Velmi sa teším a citim sa skvelo :heart:️A dufam, že keď sa zotavim zo sekcie, začnem sa aj hýbať a kilá pôjdu ďalej kole. :wink::muscle_tone1:
Zobraz celú správu
jovanka81
5. apr 2018
Doma je doma :heart_eyes:Ester nás krásne privítala :heart:
Zobraz celú správu
jovanka81
2. apr 2018
Tak na tuto Veľkú noc nikdy v zivote nezabudnem :heart_eyes::heart::kissing_heart:
Zobraz celú správu
jovanka81
30. mar 2018
Naša túžba, mat tri deti, je naplnená :heart:️Vďaka Boze :pray_tone2: Už len nech nás ochraňuješ a pozehnavaš zdravím a láskou :heart_eyes: Sme veľká rodina a to sa nám všetkým páči :heart_eyes:
Zobraz celú správu
jovanka81
Správa bola zmenená 28. mar 2018
Prijmite zvesť ľudia milí,
všetci naši známi, že náš syn a naša dcéra sú už medzi nami. :heart_eyes:Ján a Michaela sa narodili 28.3. O 3:06 a 3:08 a aj keď trochu neplánovane, sekciou, všetci traja sme zdraví a šťastní :pregnant_woman_tone1::pray_tone2::couple:ďakujeme, že mnohí z Vás na nás mysleli :heart:️ Janicko 2650/48 a Miška 2460/48 Sú úžasní :heart_eyes:
Zobraz celú správu
jovanka81
22. mar 2018
36.tt je tu a my sme už takmer pripravení. Drobci sa ľúbia napapat už teraz, podľa sona majú 2900 a 2700g. Takze vraj mozem spokojne rodiť aj hneď. No ja verim že týždeň ešte dáme v podnájme a potom nech sa už deje, čo sa ma :pregnant_woman_tone1::pray_tone2::thumbsup_tone1::heart_eyes::couple:
Zobraz celú správu
jovanka81
14. mar 2018
Túžba je naplnena:heart_eyes:Dnes začíname 35tt a Dvojicky vydržali v podnájme bez problémov. Tak ešte tie dva týždne vydržíme spolu, detičky :heart_eyes:
Zobraz celú správu
jovanka81
5. mar 2018
Od zajtra začne plynúť posledných 50 dni môjho druhého, dvojickovskeho tehotenstva. :heart_eyes:Som nesmierne vďačná za tento obrovský dar. Počať a porodiť dieťatko nie je take samozrejme ako si mnohí myslia. Užívam si každý deň tohoto krásneho a pozehnaneho obdobia. Mama vždy všetko zvládne, pre svoje deti urobí aj nemožné a je jedno či má bábätko ešte pod srdcom alebo v svojom náručí :pregnant_woman_tone1::thumbsup_tone1::angel_tone2: Dívam sa v tehotenstve na to krásne a dobre a to, čo nie je práve ideálne, neanalyzujem a nepitvam. Myslím pozitívne a verim v šťastne konce :heart::couple::man::woman::girl: všetkým tehotným prajem nech ich sila a pozitívna myseľ neopúšťa, teste sa zo zázraku, ktorý Vám zoslalo samo nebo :heart:
Zobraz celú správu
jovanka81
1. mar 2018
Konečne dorazila šatka, tak ju trošku zanášame:wink:Ester má super hojdačku :thumbsup_tone1:
Zobraz celú správu
jovanka81
28. feb 2018
Vitaj 33tt:heart_eyes::heart::pregnant_woman_tone1:Ešte chvíľočku vydržte dnu, drobcekovia moji :heart_eyes::couple:
Zobraz celú správu
jovanka81
22. feb 2018
32tt vitaj :heart_eyes: Dvojicky sú nachlp rovnako veľké aj ťažké 1800g. zodpovedaju presne na deň veľkostne :wink: Už aj slečna sa otočila hlavičkou dole takze tlaky, ktoré citim dole su tým vysvetlené :pregnant_woman_tone1:Verim že krčok, ktorý je vraj v absolútnom poriadku, ešte nejaký ten týždeň vydrží a dočkáme sa aj vytúženého 36tt. Otázne je aké bude brusko veľké lebo už teraz je to poriadne brusisko :joy: Uzivam si relax s mojou veľkou pomocnickou :heart_eyes::pray_tone2::woman::girl:
Zobraz celú správu
jovanka81
8. feb 2018
Uff, pomaly aby som začala trénovať na dvojickovsky vodicak :sweat_smile::joy:
Zobraz celú správu
jovanka81
7. feb 2018
Pre pani učiteľku urobí aj nemožné :heart_eyes::heart::kissing_heart:
Zobraz celú správu
jovanka81
31. jan 2018
:heart_eyes: Milujem moje povolanie a všetky "moje deti". Toľko lásky, úprimnosti a záujmu mi dnes ukázali :heart_eyes: Nijaké peniaze sveta nevyvážia ľudsky záujem a úctu k človeku. Byt učiteľkou bolo splnenie môjho sna a som šťastná, že sa mi v mojom sne dari robiť deti šťastné :heart:
Zobraz celú správu
jovanka81
29. jan 2018
"Mami a mohla by si mi na oblohe ukázať Mliečnu drahú? A čo je to súhvezdie? Naša Zem je Modra planéta? Môžeme ísť na Saturn? A maju v anglicku iný glóbus ako na Slovensku???????" Nuz..... v skolke sa učili o planétach :sweat_smile::joy: tak mame doma vesmirne diskusie .... tieto otázky ma ale dosť prekvapujú .....
Zobraz celú správu
jovanka81
20. jan 2018
:heart:️Po rokoch sa mi splnila túžba a aj napriek dvojičkám v brusko som si s milovaným gospelom mohla zaspievať sólo. Pieseň, ktorú som v srdci venovala všetkým dobrým ľuďom si môžete vypočuť v 40minue a asi 40 sekunde. Verim, že vás poteší aspoň tak ako mna :heart:https://m.youtube.com/watch?feature=player_embe...
Zobraz celú správu
jovanka81
6. jan 2018
Dnešný nádherný dar od nevidiacej keramikarky, ktorá si ma našla po koncerte a prišla mi venovať tieto "jej" srdcia. Šepla do nich prianie pre naše detičky, ktoré nosím pod srdcom. Tak ako ju dojal môj spev, mňa dojalo toto jej nádherne gesto! Toto sú okamihy, ktoré sa nedajú vyvážiť ani peniazmi, ani zlatom. Toto je prostá a dokonalá Ľudská úprimnosť !:heart:
Zobraz celú správu
jovanka81
23. dec 2017
Z tradícií našich predkov :heart:
Čerešňové halúzky odrezané na Barboru nám vykvitli a ja dúfam,že Ester sa nám do roka nevydá :kissing_heart:
Zobraz celú správu
Strana
z 3
Predošlá Strana
z 3
Ďalšia