Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

janulap
2. feb 2012

@spisiacka vyssie som ti skopirovala....a tu je link
http://www.socpoist.sk/pobocky-socialnej-poisto...
skus,zvlastne,ze ta odbili....ti pisem ja som na ppaier cakala dlho,uz som potom tam volala.Zavolaj,ved buduci tyzden je uz osmeho.

dany85
2. feb 2012

@spisiacka @janulap ahojte,ja nerozumiem,bola som sa nahlasovať 2.1.2012, dali mi telefónne číslo na ktoré som si o 2 dni zavolala a tam mi dali číslo účtu, variabilný symbol,vyrátali mi sumu za január a a ďalšie mesiace,povedali kedy mi DNP zanikne..

janulap
2. feb 2012

@dany85 ano,ja som tiez zavolala,ked mi od nich nic nechodilo.V ten den,ked som zavolala,tak potom prisiel aj list 🙂

dany85
2. feb 2012

@janulap no mne napríklad ešte žiadny papier neprišiel ale zatiaľ mi je to jedno keďže informácie kde a koľko platiť mám

spisiacka
2. feb 2012

@janulap diky za cisla ano SNV som to volat na to posledne?

janulap
2. feb 2012

@spisiacka este som ti dala link....neviem,na ktore,ved skus na nejake,mohli by ta prepojit alebo dat tel.cislo na to odelenie,ktore potrebujes 🙂 Drzim palce a nedaj sa odbit 🙂

spisiacka
2. feb 2012

@janulap dakujem su fakt neprijemny na tej socialke... jakeby my sme zato mohli... a ktovie ci vobec daco z toho vytazime kedze ja som tiez na RD... tak s tou materskou no neviem vidim to biedne...

henky
3. feb 2012

@oskvarka ....Di,dik.....no aaaa-ja som sa odhl. a prihl. 19.1.2012....mam si radsej zaplatit za januar uz 50,75e...alebo stale 49-ako som mala doteraz...asi bude lepsie ked im tam poslem viac-aby som nemala nedoplatky,nie?

cristi
3. feb 2012

chcem sa opytat,kedy posielate peniaze na DNP presne 8den v mesiaci alebo este pred tymto datumom,aby uz toho osmeho boli peniaze na ucte SP

ludka140281
3. feb 2012

@cristi ja posielam tak,aby najneskor 8meho boli na ucte poistovne,inak to beru ako nedoplatok...,......ja tam ale mam preplatok cca 130€ 😀

martina1001
3. feb 2012

ahojte vie mi niekto poradiť či sa dá prejsť na nový balíček bez prerušenia (platenie z maxima) ak mi 270 dní končí v marci?

katkaapetko
3. feb 2012

@cristi mne povedali ze ak si to dam strhat z uctu tak najlepsie ked si nastavim splatnost do 5dna v mesiaci aby nebol problem nahodou...ja som zaplatila z uctu dnes prvy krat za tych par dni v jan.poistila som sa 25.1...
ale neviem ako zistim ci platba prebehla v poriadku 😉 ak nie tak pride upomienka?

mercymay
3. feb 2012

Ahojte kocky, prosim Vas o radu a pomoc, ja uz som aj pisala na socialku aj studovala zakon a moc sa nevyznam. Platim si Dobrovolne nemocenske cca od 5/2010 vkuse. Dodnes som poistenie neprerusila, necerpala PN ani neola tehotna. V novembri minuleho roku som otehotnela. Kedze k 31.1.2012 DNP zanika, som v ochrannej lehote? DNP mi zanika zo zakona k 31.1. alebo nie? Mam platit dalej alebo som uz za zenitom a prepasla som vsetko co som mala?

karinkaeich
3. feb 2012

na soc.poist. (asi kazdej pobocke) este nevedia povedat, kolko treba zaplatit za tych par dni za januar. teraz som tam volala, vraj oni este len nahravaju prihlasky (moju uz mali, som dnp od 30.1.), ale vraj vsetko im vygeneruje bratislava, a zatial nic. tak si to sama vypocitam a radsej o 2-3 eura navysim, nech nemam nedoplatok a dnes dam prikaz 🙂

janulap
3. feb 2012

@mercymay tebe teraz zacala plynut 8 mesacna ochranna lehota pocas ktorej by si mala nastupit na MD.Vychadza ti to?myslim,ze ano 🙂 A ano DNP ti k 31.1 zaniklo,lebo si uz mala splnenych 270dni.

mercymay
3. feb 2012

@janulap dakujem takze uz platit vo februari nemam ano? a nevadi ze som si DNP platila dlhsie ako 270 dni...podstatne je ze som bola tych 270 dni poistena resp. ja dlhsie, kedze skoro dva roky...

janulap
3. feb 2012

@mercymay za januar este vo februari asi zaplatit musis,kedze si sa ty sama nebola odlhasit,ale v januari si este bola DNP.A to ze si bola dnp skoro dva roky nevadi.

angelika_2
3. feb 2012

@mima595
mirkave
@gapa
oskvarka
Chem sa opýtať dnes som bola prihlásiť na komplexný balík a však z minima takže budem platiť sumu 119,45 eur ale napadlo ma kedze som zamestnana nemala som si urobit rozdiel z mojej hrubej mzdy? ako predtým, keď som mala pripoistenie? móc ďakujem ......

angelika_2
3. feb 2012

mima595
mirkave
gapa
oskvarka
ja som sa prihlasila dnes pre mna to je 269 deň tak mi pani na Sočke povedala, že moje poistenie sa bude brať ako nepretržité počas, ktorého keď budem na Pn poistné platiť nebudem, mohla som tam ísť aj napriek tomu, že som na PN??? ďakujem

angelika_2
3. feb 2012

@karinkaeich
presne tak, radsej daj viac ako keby ti malo chybat 🙂

mercymay
3. feb 2012

@janulap dakujem moc za pomoc, v tychto vysvetleniach zo statnych uradov sa clovek fakt nema sancu vyznat...

janulap
3. feb 2012

@mercymay zaplat a potom niekedy sa chod opytat ci tam nemas nejaky nedoplatok alebo preplatok.

karinkaeich
3. feb 2012

@angelika_2 ja sa tiez spolieham ze sa to bude brat ako nepretrzite poistenie, lebo narok na ol nemam kvoli rd. tak dufam, ze uzanju materske. teraz je hlavny ciel otehotniet 🙂

angelika_2
3. feb 2012

@karinkaeich
hej mne to povedali tak dnes na tej Sočke, mne zajtra konči DNP, takže dnes som si ho prihlaskou zas obnovila aby mi nezaniklo, a ty si ako natom? ja som si dala z minima dufam ze sa mi v tomto roku porodim, lebo test mi ukazuje 2 tyzden no doktorka este nic tam nevidi 😕

angelika_2
3. feb 2012

@karinkaeich
nevies ako to je ked prv sa dalo odcitat moja hruba mzda? a teraz mi o tom ani na Sočke necekli to je divné nie? 🙄

lenkacka
3. feb 2012

@karinkaeich Ahoj!! Ja som sa bola prihlásiť 25.1. 2012 a domov mi má prísť list o prihlásení a sposobe platby a hlavne moje číslo.Mám si aj ja zavolať,že koľko budem platiť za január. Má sa platiť každý mesiac do toho 8meho-vlastne aby už 8meho boli peniažky na ich účte? A ako im ich mám poslať tento mesiac,keď nemám ešte svoje číslo-neviem svoje variabilné číslo a ani číslo účtu. ☹ . Ako si to Ty riešila

poisonblu
3. feb 2012

moja otazka: povinne nemocenske poistenie zo zamestnania mi skonci pocas mojho tehu....chcem ist na rizikove...tzn. ze buem v 8 mes. ochrannej lehote, zaroven si platim DNP od 11/2011, cize 270 dni nemam...mozem poziadat PN aj z povinneho (ochranna lehota) aj z DNP (kedze povinne bude ukoncene, tak by sa mi dni mali spocitat-tak by som z DNP dostala minimalnu PN) ?dakujem

angelika_2
3. feb 2012

@poisonblu
dali ti vypoved v praci? ak ano mozes ist hned na Pn si v OL a co sa tyka z DNP mala by si platit min 26 tt aby si mala narok aspon z minim a..

lin123
3. feb 2012

Ahojte.
Viete mi prosím poradiť výpočet alikvótnej čiastky za január? Prihlásená som od 17.1.2012 a VZ je 500,00 eur.
Ďakujem.

poisonblu
3. feb 2012

@angelika_2 este mi nedali vypoved, to len cisto teoreticky..ja som teraz PN do konca februara, koncom februara budem davat vypoved a ked sa mi podari dovtedy otehu, tak v marci by som sla zase na PN...a nie je to tak, ze ked mam DNP 26 tyzdnov, tak dostanem z VZ ktory si platim, a ked mam menej ako 26 tyzdnov, tak dostanem len z minima?