Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

jarulda
7. feb 2012

@gapa no konecne to chapem...vdaka moc za jasne vysvetlenie, pekny vecer prajem

fantagiro31
7. feb 2012

Som na rodičáku, možem si napisať daňové priznanie? Prv som si davala aj stavebné a uroky mi vratili.

kavaapalma
8. feb 2012

@gapa srdecna vdaka,konecne som v obraze... vcera som akurat bola na socialke,aby mi vratili preplatok za december,kedy som marodila,aj to mi poradila kamoska,esteze ju mam,inak by som o tom nevedela a oni ta urcite na to neupozornia... no nic hlavne,ze podporujeme ciganov...cest vynimkam...

majussa21
8. feb 2012

@kavaapalma aj ja tam mam nejaky preplatok to je na to specialne tlacivo ci ako si o to poziadala a do kedy treba o to poziadat nevies?

kavaapalma
8. feb 2012

@majussa21 staci ak pojdes na socialku,kde maju na dverach napisane DPO to ti na infoskach povedia a tam povies,ze chces vratit preplatok...velmi mila zlata a ochotna pani 😝 pri akej som bola ja si chladnym odmeranym hlasom opyta tvoju obcianku,potom ti vytlaci papier,kde napises,ze ziadas vratit peniaze na cislo uctu a podpises sa...to je vsio...

domeli
8. feb 2012

@adka12 neviem, či TI už niekto odpovedal, ale áno - ak si sa prihlasovala ešte "po starom", takto si aj "odplatíš" 270 dní a potom Ti to automaticky zanikne. K tomu dátumu zániku je potrebné, aby si bola tehotná a mohla si tak uplatniť nárok na materské z DNP 🙂

sherny
8. feb 2012

@elise ak mi 10.2 Konci dnp a xcem,aby so ho mala nepretrzite mam sa odhlasit a znova prihlasit 9.2,alebo to staci v tej 7 dnovej lehote?Hrozi mi pn,ale az v marci,aprili,ale nie na dlho,max.2 tyzdne,tak rozmyslam,ze si to predsa len predlzim,aj ked neviem kedy budem tehotna,caka ma laparoskopia,uvidime,co doky zisti..

elise
8. feb 2012

@sherny ale to si už budeš platiť z balika ale stačí ti automaticky sa prihlásiť napríklad z minima čiže nedávaš odhlášku ale na registračnom liste vyznačíš zmenu tým ti plynie poistenie a ukončiť homôžeš dnom PN ale skôr by som asi teraz využila tu pn a tahala ju do konac marca🙂

sherny
8. feb 2012

@elise Hm,dakujem za radu,taka dlha pn nepripada do uvahy.nic mi nie je,so zdrava,akurat sa nam nedari babo,neviem,aky doky by mi dal taku dlhu pn,vsak aj on z toho moze mat zle,nie?

elise
8. feb 2012

@sherny môže ti dať gynekolog. ja som tiež neplánovala chceli sme bábo a nakoniec som dostala mozgovu prihodu, tak som na PN. inak by som toriešila gynekologicky.

angelika_2
8. feb 2012

@elise
elis a co v takom pripade DNP mi skoncilo a tehotna nie som, poistenie mi ide z nového balicka, momentalne taham PN ...co ked budem tehotna povedzme az v marci? kedy sa ist odhhlasit az ked budem mat istotu v 3 mesiaci? dakujem

elise
8. feb 2012

@angelika_2 nedala si si prihlášku odhlášku počas pn v januári?

angelika_2
8. feb 2012

@elise
nie praveze, myslela som si ze budem v OL, ale smola, tak som sa rychlo pripoistila po novom ...

angelika_2
8. feb 2012

@elise
po balicku som az isla na PN ...hned do 7 dni po skonceni z dnp

sherny
8. feb 2012

@elise A toho gynekologa nebude nikto kontrolovat?

angelika_2
8. feb 2012

@sherny
Myslim ze nie az tak ako obvodaka 🙂

elise
8. feb 2012

@sherny gynekolog má rôzne diagnozy a určite by sa dáka našla aj u teba už len to že sa nedari otehotnieť je tiež diagnoza ak sa dáte na IFV tak Pn ti dá v pohode.
@angelika_2 takže tebe uplynulo DNP stare a máš po novom baliček a hned si šla na PN akmáš baliček z maxima - pokračuješ v poisteni z balička tak ti stačí ked zistiš že si tehotná (budeš mať knižku alebo to bude na 99%🙂 ) odhlásiš sa a plynie si ochranná doba len tu je to že či si sa na nový balik prihlásila od 01.02 alebo neskôr?

martina1001
8. feb 2012

@mima595 ahoj ja som dnes bola na socke a tam mi povedala že nech si vytlačím platby ktoré som platila (k daňovému), myslíš že to bude stačiť? ak si ich vytlačím sama alebo mám ísť radšej do banky vypýtať výpis

mirellka
8. feb 2012

Ahojte,mám otázočku....
Bola som dpn 2 roky na sumu 30,80€ Od 27.01 2012 som pn. 30.01.2012 som ukončila dpn zo sumy 30,80€
a 31.01 12 som sa prihlasila na dpn zo sumy 50€/mesiac teda maximum. V prípade že som tento mesiac otehotnela by som v mesiaci September žiadala o materské, viete mi povedať ci mi bude vyplácané zo starého dpn alebo uz z nového 😕
Ďakujem za odpoved 🙂

sherny
8. feb 2012

@elise dakujem za radu

mima595
8. feb 2012

@martina1001 - ja stale prikladam vypis z IB..vytlacim sama.

angelika_2
8. feb 2012

@elise
prihlasila sa sa po 1.2 hned den pred koncom aby som mala nepretrzite poistenie ..

katuska54
8. feb 2012

ahojte dievcata,prosim Vas o radu. Zajtra idem na laparku do iscaru a pytala som si PN-ku od mojho gynekologa a ten mi povedal,ze oni PN-ky nedavaju,ze mam ist k obvodnej dr.a ta mi povedala,ze mi ju neda,ze to mi maju dat v Iscare.Neviete ci mi ju tam daju?

mirellka
8. feb 2012

@angelika_2 ano tak som spravila 30.01 som sa odhlasila zo stareho a 31.1 som sa prihlasila k novemu takze neplatim balik ale 50€ tak teraz neviem ako to bude ak by som tento mesiac otehotnela

jeny
8. feb 2012

ahojte, je pravda ze ked som tehotna tak sa na mna vztahuje ochr. lehota 8mesiacov aj na PN??? Z kazdej strany pocujem iny nazor tak neviem co je pravda. Som uz tehotna ale PN do 7dni som nestihla tak ak ma vypisu v priebehnu napr. marca tak budem mat PN pocitanu z DNP????? Dakujem krasne za kazdy nazor

jana201
8. feb 2012

@evickav aha aha tak ja teda skocim v pondelok na socialku sa informovat t oasi musim prevziat nejake tlacivo vsak ? vdaka za odpoved

evickav
8. feb 2012

@jana201 mne to poslali poštou a mala som to za dva dni doma,,,, bola to taká tabuľka koľko som za každý mesiac zaplatila a pod tým to bolo perom sčítané a nič iné, len pečiatka a podpis

elise
8. feb 2012

@katuska54 pn ti vystavi klasický obvodný gynekolog, v centre nevystavuju aspon v gynfive nedávaju popýtaj sa tam v iscare ale asi tiež nedaju pn

jana201
8. feb 2012

@evickav teda sttaci tam zavolat ? alebo ist tam a pride postou ?

jana201
8. feb 2012

@evickav ale nevadi ze ja som sa odhlasila a prihlasila odznova ???