Dobrovoľné pripoistenie v sociálke

zuzanapo
15. dec 2013

Dobry den, nemam o tom takmer ziadne info, ale zvazujem pripoistenie v socialke. Snazime sa otehotniet a moja otazka znie: je mozne este urobit to tak, ze by som to zaplatila raz, dva krat a potom by som sla na marodku.... a potom by som si narokovala na vyplatenie? kamaratka to tak tusim urobila a dalo sa. ze vedela ze ide na umele, dala si to, zaplatila tusim raz alebo dvakrat a potom jej vypisali rizikove (nemusela platit do socialky ako na marodke) a mala narok. ci je teda mozne doplatit si do najvyssieho vymeriavacieho zakladu. Dakujem

luba28
15. dec 2013

@zuzanapo neviem,ale zda sa mi,ze sa to uz zrusilo,alebo sa to neoplati uz,.....alebo je to vysoka suma co je potrebne zaplatit,

zuzanapo
autor
15. dec 2013

toto viem aj ja, ale ona si to dala uz po zmene. 🙂

zalka
15. dec 2013

@zuzanapo ked si si nikdy neplatila , tak nemôžeš sa pripoistiť a ísť na PN ... lebo z toho pripoistenia potrebuješ mať zaplatených 270 dní v posledných dvoch rokoch ... čo ty mať nebudeš.
Takže ak by si sa ty pripoistila a šla na PN tak PN nedostaneš, a aj počas PN musíš zaplatiť tie odvody ...

zuzanapo
autor
16. dec 2013

Dakujem, ved nevadi, neide o peniaze 🙂

viva13
2. jún 2014

ahoj, chcem sa opýtať či to ešte platí, ked si budečm platiť dobrovolne sociálku a plánujem ísť na umelé oplodnenie tých 270dní ešte platí, to sa ako ráta 270dní do pôrodu,kolko by som dostávala vtedy materskú? dakujem

obcansr
5. jún 2014

@viva13 270 dní musíš mat zaplatených aby si mala nárok na MD , ak sa poistíš z minima tak minimálnu lenže su tam vysoké platby ,ak z maxima tak max