Dotaz k splátke úveru

25. sep 2020

Dobry den, uver mame s manzelom 15 rokov. Prvy krat sa nam stala taka trapna vec, ze muz si nevsimol, ze ma na svojom ucte (z ktoreho uver odchadza) o 50€ menej. Inak fungujeme zo spolocneho uctu, ktory je vedeny v inej banke. Takze si vcera previedol chybajucu cast z nasho uctu, na jeho účet. O polnoci mu odisla len ciastkova suma, ktoru na ucte mal. Rano mu nabehli peniaze zo spolocneho uctu. Ale zbytok uverovej sumy este neodisiel. Odide to? Alebo mame kontaktovat banku? Mam z toho nervy. Nikdy sa nam taka vec nestala. Dakujem.

miiriaam
25. sep 2020

Ak mate nejake opakovane strhavanie ci co to je tak to odide.. Mne to odislo na druhy den ako som si tam previedla peniaze.. Nejak vzdy rano to uzatvaraju ci ako to je.. Ale odislo mi to, tiez som sa bala..

nika82
25. sep 2020

odpis z uctu byva aj 2x denne ak to mas ako TP tak mu to odide v den TP pripadne si tam dajtra odchod 5 dni v pripade malo penazi

veronikaszabova
25. sep 2020

100% to odide, nemusis nic riesit

autor
25. sep 2020

@veronikaszabova snad. Akoze fuj uplne nervy mam. My niesme ziadni neplatici, normalne slusne obaja pracujuci ludia a takyto kix sa nam stane. 😀 Ja uz som sa videla niekde v uverovom registri alebo cosi podobne... Je to klasicky uver na byvanie, ktory odchadza automatickym prikazom z banky, ktory ma nastaveny banka, nie my. Vzdy kazdy mesiac kontrolujem stav v appke a dnes ma to doslova prekvapilo. Som zvedava, kedy nam to banka odrata. Viem, ze maju nejake automatizovane hodiny, kedy sa prikazy opakuju. No uz je skoro obed a peniaze si tam stale veselo sedia. 😀

liz_lemon
25. sep 2020

ved staci, aby si zavolala na infolinku banky, tam ti to skor vybavia ako tu

nika82
25. sep 2020

ak vam to banka strha a malo dnes odist a chybali tam napr tych 50e vacsinou sa suma strhne aj ked tam chabyju peniaze a zbytok sa strhne ked tam pridu

aduskatt
25. sep 2020

odíde to automaticky

autor
25. sep 2020

@nika82 nooo, o pol noci sa nam strhlo zaokruhlene: 400€ a malo sa strhnut 450. Manzel si pred spanim previedol 600€ z inej banky (nech ma pokoj aj na mesiac dopredu, kedze ten ucet nepouziva), peniaze prisli hned rano okolo 8. Cakali sme, ze tych 50€ sa od 8 rano strhne a stale nic.
Samozrejme, ze si po praci do banky zavolame keby sa nic nedialo, len mi tak napadlo, ci niekto nevie nejake info, tieto veci sa predpokladam ludom stavaju.. 🙂

nika82
25. sep 2020

Nestrhné hneď ako prídu, ále v rámci dňa, neviem ako časovo to má banka riesene

autor
25. sep 2020

Tak ja len pre istotu napisem, ak by v buducnosti nejaka nervozna dama zakorculovala do tejto temy: volala som na infolinku SLSP a zbytkova ciastka odide vecer. 🙂

nelca0510
26. sep 2020

Stalo sa to aj mne. Rano strhli časť, doobeda, keď mi nabehli peniaze poslané od manžela, tak strhli poobede zvyšok. Všetko bolo ok, banka SLSP.

gurags
26. sep 2020

Mne sa to stáva pravidelne a vždy odíde 😀

sigma510
30. sep 2020

Nemusíte sa báť nepôjdete hneď do registra 😃. To by muselo byt dlhšie omeškanie. Aj nám sa tak stalo počas korony, zabudli sme ísť vložiť a ešte bol aj víkend a pobočky fungovali tak všelijako, takže dva dni omeškanie, len prišla sms ze si treba strážiť termíny.

marca12
30. sep 2020

Nerozumiem,preco nezavolas na infolinku. Ak by sa mi to stalo,neuverila by som ludom na fore,ale sama by som sa musela presvedcit.

gurags
30. sep 2020

@sigma510 určite to nejde6do registra, stalo sa mi to isté v slsp a v pohode sme dostali aj nový úver.

danielahamar
12. okt 2020

Pre mňa je to novinka celkovo, že niekto niečo strháva na 2x🙄