ETF fondy - skúsenosti

dema4016
18. jún 2020

Nemáte niekto skúsenosť s týmito fondami? AKo sa k nim dostať, plusy mínusy, poprosím názory

mogaa
18. jún 2020

@dema4016 v rámci 2piiera alebo teda cez obchodníka ktroý ti sprostredkuje nákup cez burzu

lenkahefkova
18. jún 2020

Výhody ETF fondov: nepodliehajú dani od 1 roka /takzvaný časový test/, majú nízke poplatky a vstupnú investícia ,diverzifikácia - rozloženie portfólia akcií a tým pádom znižovanie investičného rizika
Nevýhody: kurzové riziko - napríklad, keď má účet vedený v eurách a nakúpiš ETF v USA v dolároch a ešte poplatok za správu portfólia
dema4016 hlavne pravidelné investovanie znižuje investičné riziko a je treba vybrať stratégiu pre teba vhodnú podľa tolerancie rizika a čase na ktorý chceš investovať. 🙂

siberio
21. jún 2020

najlahsie cez brokera (realne je to nieco ako internet banking), pozri stranku peniazesucas, tam je to cele rozobrate v clankoch a blogoch

platz
27. sep 2020

Keď som žil v Spojenom kráľovstve, investoval som cez ETF spoločnosti Vanguard a za 6 mesiacov som zarobil 10%. Je to nákladovo efektívny spôsob investovania, ktorý znižuje riziká.

Ak však radšej investujete priamo v Sk, odporúčam založiť si účet na Plus500.

Plus500 vám umožňuje nakupovať CFD na širokú škálu ETF v Sk. Tu je recenzia s ďalšími informáciami (v angličtine): https://trustedbrokers.com/uk/plus500/

7milan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chorucka
22. nov 2020

Ahojte dlhšie uvažujem kam presunúť nasporene peniaze zo sporiaceho účtu lebo tam je to nula celá prd a uvažujem nad fondom alebo terminovanom vklade. Chcela by som to cez banku lebo ísť cez niekoho z netu mam strach ze v momente prídem o peniaze že na letím podvodníkom. Potrebovala by som trosku po strčiť dopredu niečo čomu resp. komu sa vyhnúť atď. Ďakujem za každé pismenko