Ex partner chce rodný list dieťaťa k daňovému priznaniu

alzbetka83
7. mar 2016

Zaujimalo by ma aka je vyska bonusu na dieta,alebo navratka dane.. Ci by nebolo fer,aby nam polovicu dal..Nezijeme spolu od kedy mala dcerka pol roka(uz ma 2r)ja sa onu staram,som na materskej..

zusskaa
7. mar 2016

@alzbetka83 Ahoj, celkova suma za rok je necelych 257 eur a kedze nezije s dietatom v jednej domacnosti, tak nanho nema ziadny narok a celu sumu by mal dat tebe. Ale to uz danovy urad neskuma a ide len o to, aky ma tvoj byvaly charakter.

alenah31
7. mar 2016

@alzbetka83 výška DB je 21,41€ / 1 mesiac. Lenže na to, aby si ho mohol uplatniť musí spĺňať podmienku spoločnej domácnosti s nezaopatreným dieťaťom, na ktoré DB poberá resp. si ho uplatňuje. Keďže spolu nežijú nárok na daňový bonus nemá.

cackaa
7. mar 2016

Ako píše "zusskaa" - daňový úrad neskúma spoločnú domácnosť, takže by si ho mohol uplatniť. Ale ja by som s tým súhlasila, že len pod tou podmienkou, ak ti ho celý vyplatí, žiadna polovica. Daňový bonus je na dieťa a nie pre neho. Pokiaľ by ti to sľúbil a nesplnil, tak by som mu povedala, že ho udám. Je to škoda nechať prepadnúť a ty si môžeš s malou prilepšiť.

menhet
7. mar 2016

neviem ako to funguje tak sa spytam.ked bude pytat danovy bonus na dieta aj o rok zas musi dolozit rodny list alebo uz dostane da sa povedat automaticky?aby potom nemala problem ked sa zamestna a bude si ho chcet uplatnit ona

cackaa
7. mar 2016

@menhet Samozrejme, že keď sa zamestnáš ty, tak si ho budeš uplatňovať ty a oznámiš mu to. Určite by si sa s ním mala dohodnúť, že pokiaľ nebudeš zamestnaná, tak by ti s tým mohol takto raz za rok pomôcť, určite by som nechcela, aby si to dal vyplácať mesačne. Ale to závisí na tom chlapovi, aký to je charakter. Nie, že sa bude chcieť na tom nabaliť on.

majusqa77
7. mar 2016

@menhet nic nedostane automaticky 🙂

jadelka
7. mar 2016

Na tvojom mieste by som ho upovedomila o tom, ze pokial ti danovy bonus neda, nahlasis ho na danovy, ze si ho uplatnil nepravom a bude ho musiet vratit. Rodny list staci kopia, cize ak mu tento rok das a on si spravi kopiu, bude mat aj na dalsi rok, nemusi od teba pytat zas.

pribinak
7. mar 2016

@jadelka to je jedno ci mu rodny list da, alebo nie, pretoze pokial je zapisany v RL ako otec, staci mu ist na matriku a RL mu vydaju, takze kludne moze matku obist

@alzbetka83 ideal by bolo sa dohodnut, baby ti cast penazi dal, protease mozes upovedomit danovy urad a on dude mat problem, protoze toto je danovy podvod, on nezije s dietatom v jednej domacnosti

alzbetka83
autor
7. mar 2016

@zusskaa dakujem,no prave,ze ani nepovedal na co ten rodny list chce az potom ked som sa ho pytala tak,ze na danove..pisala som mu,ze by mohol potom aspon polovicu dat nam,ale zatial ziadna odpoved..pracuje v nemecku,takze nema nuzdu o poeniaze..dakujem ti

alzbetka83
autor
7. mar 2016

Dakujem vam ,ste mile,ze ste mi poradili..mozno uz aj minuly rok dostal bonus na dieta a nam nedal nic

pupavka123
7. mar 2016

@alzbetka83 Ahoj aj moj ex si pytal min.tyzden,ale on nam kazdy rok dava celu sumu je to cca 250 eur...nevidim dovod preco by si on mal nechavat bonus na dieta,ked s nim nezije,to kde sme????a divim sa,ze nema urobenu kopiu RD,tak by ta o nic ziadat nemusel a vybavil by si to bez pytania...ale ak nechces aby nieco dostal,nic mu nedavaj..a ak pracuje v Nemecku,tak si teda pride na poriadny balik-kreten jeden 😠

pupavka123
7. mar 2016

@majusqa77 Ale ano,staci ak ma kopiu RD

majusqa77
7. mar 2016

@pupavka123 ale musi on poziadat DU na danovom priznani. DU mu sam od seba noc nevyplati

evittam
7. mar 2016

@pupavka123 Čo je to "kópia RD"? 😒 A na pekné "prachy" si príde v Nemecku len po "pekných papierovačkách" a už to nie je také jednoduché - a viem presne o čom píšem, nakoľko to teraz vybavujeme - už pomaly rok 🙂, a to sme normálna rodina čo žijeme spolu.

vroni
7. mar 2016

@evittam, dorovnanie rodinnych pridavkov a uplatnenie danoveho bonusu su dve dost podstatne odlisne veci. Na danovy bonus ma narok v okamihu, ked k danovemu priznaniu dolozi, ze ma dieta. Nic ine nie je treba (hovorim o Nemecku, nie Sk). Matke z toho nemusi (zo zakona) dat nic (z moralneho hladiska by mal, ale co uz....)

evittam
7. mar 2016

@vroni Tak toto áno - to viem, môjmu mužovi robia daňové v DE a ja potom tu, viac som písala o tých rodinných prídavkoch.....Ale ak je chrapúň tak ním zostane....tu nie je o čom.... 😉

malibu21
7. mar 2016

Baby a ako zistim ci si otec dietata dal danovy bonus ??

pillipilli
7. mar 2016

@alzbetka83 tvoj ex patri do skupiny chytrakov. Ja mam tiez kamosky co ich ex si davaju danove na dietatka a daju im s prepacenim velke hovno. Zatazko im je zaplatit alimenty. To su proste ti borci flinstovnovci co ked ti daju 80€ alimenty si myslia ze zijes zivot Andrei Heringovej. Popritom oni ani okom nemihnu a kupia si topanky za 200€.
Bouzial na slovensku su neskutocne zakony ,ktore kryju len takych chytrakov a hajzlov co porobia deti a maju to na haku. A zena trap sa ako vies....
Na tvojom mieste mu ziaden rodny list nedam. Lebo po pravde tie peniaze patria tebe

malibu21
7. mar 2016

@pillipilli ale ak.ona dokaze ze.nezijj spolu on si narok na danovy bonus nemoze dar

pillipilli
7. mar 2016

@malibu21 zalezi od nej ci mu to bude "ochotna " dokazat na urade.

malibu21
7. mar 2016

@pillipilli a da sa to niekde zistit ci si uplatnil narok ???

majusqa77
7. mar 2016

@malibu21 ak si robi danove priznanie tak mozno na du - ak ti bude spravkyna dane ochotna takuto info dat -co by podla mna nemala

pillipilli
7. mar 2016

@malibu21 ja si myslim ze urcite ano , najskvor tam kde sa vybavuju tieto bonusy. Vies lebo nemyslim si ze by to nebolo nejak podchytene. Ved potom by si to mohli uplatnovat obydvaja rodicia aj ked spolu uz neziju.

maminuska
7. mar 2016

Dievčatá pri všetkej úcte , neuvedomujete si že ak si otec dieťaťa uplatní daňový bonus a nežije s ním v jednej spoločnej domácnosti , ide o daňový podvod . Ak bude matke vyplatený , hoc aj polovičkou , na daňovom podvode sa podieľa a má o ňom vedomosť.
A ešte sa stým chváliť 😅.

maminuska
7. mar 2016

A takých chytrákov že sa na to nepríde, tak takých som už mala, stačí porovnať trvalé bydlisko otca a dieťata a už sa ide..zas v daňovej správe nerobia úplni tupci , sú tam aj šikovní ľudia, systémy majú , aj viazanosť na informovanie od iných úradov.

tana85
7. mar 2016

@maminuska takze sa k tomu danovemu bonusu nedostane ani jeden?

anjelicek26
7. mar 2016

@maminuska otec dietata zije v nemecku, myslis, ze ten zakon je tam rovnaky? Manzel ma z prveho manzelstva dve uz dospele deti, ktore s nami neziju, samozrejme danovy bonus si na nich uplatnuje aj on. Ved su to jeho deti a plati na ne vyzivne. Neviem zeny, preco zo vsetkym musite robit problemy, je to vratenie JEHO odvedenych dani jemu, on naklady na dieta ma - plati vyzivne. Ano pacit sa ti to nemusi, ale rodny list VASEHO dietata nie je tvoje vlastnictvo. Sa cudujem, preco nema aj on aspon jedno vyhotovenie.

malibu21
7. mar 2016

@maminuska a da sa to aj zistit ??? Lebo napr. moja dcera zije somnu v domacnosti,ma po mne aj priezvisko a jej otec nema zaujem odkedy je na svete 🙂 takze ak by sa to dalo zistit ho proste udam a hotovo

malibu21
7. mar 2016

@anjelicek26 ale je to jeho povinnost platit na dieta. Nemyslis si ze matka dava dietatu ovela viac ??? Asi si nebola slobodnou matkou

anjelicek26
7. mar 2016

@malibu21 nebola som slobodna matka, tak to beriem vecne a nie prehnane emotivne. Matka dava dietatu ovela viac? Penazi? Lebo tu ide cisto o financnu stranku, odvody, dane povinnosti. Neimpretuj do toho nic navyse. Ako moze niekoho "stvat", ze tomu druhemu vdaka tomu, ze ma dieta znizia danovy zaklad.