Finančný poradca tvrdí, že úrok pri 10 ročnom fixe je od 0,5 - 0,8

26. aug 2021

Dobry den, prosim Vas nie je to nejaka volovina, ak mi financny poradca tvrdi, ze uroky sa pri 10 rocnom fixe hybu od 0.5 do 0.8 pricom na internete su clanky, ze najnizsi fix pri 10 rocnom uroku ma CSOB? Dakujem, nechceme naletiet.

lubka73
26. aug 2021

teraz prave riesime tiez csob refinanc na 10.r 0,99% mame ponuku

autor
26. aug 2021

@lubka73 aj my mame ponuku od csob na 0.99 ale jedna financna mi tvrdi, ze v inej banke mozme mat lepsie podmienky a urok od 0.5do 0.8 ale specifikovat to nevedela. A mne sa ta ponuka od csob zdala najlepsia.

lubka73
26. aug 2021

ta v csob je teraz najlepsia asi na fix 10 r. kedze nevieme co sa udeje v najblizsej dobe , riesi nam to poradca , ktoreho mame dlhe roky a nic lepsie na 10r. fix nie je , tu si pri mimoriadnej splatke este mozete znizit , tak to maju v podstate napisane aj na stranke csob

lienka.7
26. aug 2021

Moze byt... ale pri obmedzenej vyske hypo, napr. do 50.000€ a napr. 3 FIX.

autor
26. aug 2021

@lienka.7 praveze ona tvrdi, ze pri hypoteke nad
100000a fix 10 rokov preto sa mi to nezda

autor
26. aug 2021

@lubka73 ved prave. Asi nebudeme spekulovat...

autor
26. aug 2021

@lubka73 takze Vam to aj odporucil financny poradca. Tak potom asi nie je o com...mne sa toto nezda a nechcem to zas rusit len preto, aby sme nakoniec banovali..

autor
26. aug 2021

@lubka73 a prosim Vas tiez tam mate podmienku mat ucet a poistenie nehnutelnosti, aby ste mali na 10 rocny fix 0.99 urok?

lubka73
26. aug 2021

ucet musis mat pri kazdej hypo a aj poistenie to je vsade , teraz mame vo vub , mali sme aj tatra aj unicredit a vsade bolo treba si zalozit ucet a aj poistenie - aj pri mensom fixe , teraz sme tusim mali na 4 r.

autor
26. aug 2021

@lubka73 aha. My este nevieme ako to chodi, lebo doteraz sme to riesit nemuseli. Ale upokojili ste ma, ked aj Vam to financny odporucal ;)

lienka.7
26. aug 2021

@lubka73 my mame vub a poistenie nie. Len ucet.

lienka.7
26. aug 2021

Nehadam sa... ale ani mne. Viem ze aj mne TB par rokov dozadu ponukala smiesny urok (na tu dobu) ale bolo to len do vysky tusim max.60.000 a pri 80% na tusim 3 roky.

lubka73
26. aug 2021

@lienka.7 urcite mate v ramci hypo zmluvy aj poistenie nehnutelnosti - vid. stranka VUB
Výhodné poistenie
Získajte istotu v prípade nepredvídaných životných udalostí. S našou hypotékou získate poistenie úveru, nehnuteľnosti alebo domácnosti priamo v rámci úverovej zmluvy.

katuskapd
26. aug 2021

Tiez budeme brat tu csob to je teraz novy produkt,ze momentalne nižší urok nie je na tak dlhe obdobie. My nechceme ani účet ani poistenie,finančný povedal ze sa to dá tak poriesit,uvidime ci to bude pravda.

autor
26. aug 2021

@katuskapd a aky Vam dali urok?

katuskapd
26. aug 2021

10 rokov 0,99%

petamich
26. aug 2021

tak financny poradca je aj preto pridana hodnota, pretoze vie castokrat ziskat ponuku, ktora nie je verejne dostupna - takze ak vam tvrdi, ze vie ziskat vyhodnejsie, tak asi vie

nie poistenie nehnutelnosti nie je standard - je to "len" podmienka banky pre ziskanie danej ponuky, matematika je jednoducha, co stratia na profite z hypoteky lebo nizka sadzba, to ziskaju na poisteni a to poistenie to vie pekne predrazit, na to pozor, ked si to clovek prepocita, ze napr. poistenie je x% z istiny, tak urok zrazu nie je 0.99 ale vlastne vyssi

lienka.7
26. aug 2021

@lubka73 byt som si davala poistit sama, to je jasne ze to byt musi... ale poistenie uveru nemame, nebolo to podmienkou ani nas nikto do toho nenutil

hellwant
27. aug 2021

Netvrdim, ze take nieco je, nezistoval som, ale logiku to pri tej sume ma. 100000 je palka, ratam ale, ze budu chciet poistenie uveru a to co mozno usetris na uroku preplatis na poistke. Zisti si banku a zbehni sa spytat na podmienky🙂

hellwant
27. aug 2021

@petamich pozor neviem ci si nemylite poistenie bytu a uveru. Co viem nehnutelnost musite mat poistenu pri uvere, nemyslim vykradnutie, ale nieco ako povoden, poziar- na sumu aku mate hypo, tym sa kryje aj banka na takuto udalost aby neprisla o peniaze.
Poistenie úveru nemusíte mať- ak teda nie je podmienkou konkretnej specialnej ponuky.

petamich
27. aug 2021

@hellwant je to mozne, ze sa mi to poplietlo, ospravedlnujem sa autorke! a dakujem za upozornenie

autor
27. aug 2021

@katuskapd tak ja tomu uz nerozumiem nam dali taky akoze po zlave s otvorenim uctu a poistenim nehnutelnosti.... ale uvidime mozno nakoniec vezmeme hypoteku niekde inde

autor
1. sep 2021

@katuskapd prosim Vas ako ste dopadli? Schvalili Vam aj bez produktov urok 0.99?

katuskapd
1. sep 2021

Este sa nevyjadrili, stale čakáme.

autor
1. sep 2021

@katuskapd nam uz schvalili, ale teda mi musime mat aj poistenu nehnutelnost aj ucet.

jankulka01
1. sep 2021

Poistenie nehnutelnosti mat musite, presne ako pise @hellwant. Je to poistenie pre pripad zivelnej pohromy, banka sa potrebuje tiez kryt pre pripad, ze sa nehnutelnost znehodnoti.

qetka
1. sep 2021

otazka je, ci musis mat u nich poistenu nehnutelnost. Lebo poistena musi byt s aj s vinkulaciu

hellwant
1. sep 2021

Autorke : To, ze mate poistenu nehnutelnost, to musi mat kazdy co ma hypo, a poisteny ucet?😮 To uver mate skôr poisteny. A to je dobry oberac o peniaze to vam aj dobra hypo vyjde drahsie.

autor
1. sep 2021

@qetka ano musime mat nehnutelnost poistenu v csob aj tam zriadeny ucet

autor
1. sep 2021

@hellwant nie poistenu mame nehnutelnost a druhou podmienkou, aby sme mali 0.99 urok bolo zriadenie uctu. Urok poisteny nemame. Nechceli sme.