GAP poistenie

bublinka127
5. jún 2023

Ahojte prosím Vás kúpila som nové auto a mam v rámci havarijného poistenia v Allianz aj Gap ale len na 2 roky, dostala som ponuku na predĺženie tohto GAP, je to spoločnosť Fortegra Európe Insurance Limited so sídlom na Malte, s tým ze správca je Defend Insurance so sídlom v BA. Podmienka je ze to predlzenie GAp sa musi dojednat uz teraz na obdobie dalsich rokov po skonceni Allianz a aj uhradit. Mate niekto skúsenosť s touto spoločnosťou? Dakujem

cubo2
5. jún 2023

A potrebuješ vôbec GAP poistenie? Podľa mňa to je zbytočné, lebo je dosť drahé

bublinka127
autor
5. jún 2023

@cubo2 momentálne mám na 2 roky, uvažujem ci ďalej, môže sa stať čokoľvek všakže

vikusjk
5. jún 2023

@bublinka127 my sme po dvoch rokoch GAPko nedavali. Havarijne samozrejme stale mame. GAP znamena, ze by ti mali vyplatit povodnu hodnotu vozidla, t.j. ze nebudu zohladnovat postupne znizovanie ceny z dovodu opotrebenia. Ale na to, aby som si za to platila dalsie dva roky, by som musela precitat ozaj poctivo vsetky tie drobne pismenka (vseobecne poistne podmienky) a museli by byt ozaj dobre, lebo vacsinou sa tam najde nieco, preco ti to poistovna potom nevyplati. Navyse o tej poistovni, ktora ti to ponuka, som v zivote nepocula, tak som zvedava, ci s nou ma niekto tu na MK skusenost.
Inak, prve dva roky sa ozaj oplati Allianz, ale po dvoch som teraz riesila inu poistovnu, kde na PZP+HP usetrim oproti Allianzu cez 200 €.

bublinka127
autor
5. jún 2023

@vikusjk Allianz len na 2 roky dáva GAP, neviem ci nejaká iná slovenská vie predlzit

vikusjk
5. jún 2023

@bublinka127 ano viem, ze Allianz dava len na dva roky. Vseobecne je GAPko poskytovane len na prve dva roky a len ked ide o nove vozidlo

cubo2
6. jún 2023

Nepredlzuj to na viac ako dva roky. Je to vyhadzovanie peňazí.