Havarijná poistka a totálka

leazeziliny
27. aug 2023

Ahojte, vie mi niekto prosím poradiť?
Kúpila som auto v r.2006, komplet novú octaviu. Odvtedy je auto havarijne poistené v jednej poisťovni, bez nejakých vážnych nehôd.
Auto je už v dosť zlom stave, rada by som si kúpila nové. Keby bola na aute totalka, koľko by som vlastne dostala? Resp. dá sa nejak využiť tie dlhé roky poistenia, čo som platila, aby som nejak dostala späť?
Vďaka.

janai1
27. aug 2023

0€ také auto nemá hodnotu už. A čudujem sa, že si platila havarijnú, na 10+ ročne auta sa to vôbec neoplatí

sweet20
27. aug 2023

@leazeziliny preco si platis havarijne? to sa dava len na nove auta..

sweet20
27. aug 2023

@janai1 uz aj tych 10 rokov je diskutabilne, pri niektorych autach 🤷

nelca84
27. aug 2023

@leazeziliny to ho akoze planujes rozbit na totalku kvoli poistke? Ci ako si to myslela?

luliu
27. aug 2023

Máš 17 ročne auto, tam si havarijné už dávno nemala platiť. A ešte ma zaujíma tá totálka..... to chces napáliť do najbližšieho stĺpa? A aj keby áno, dostaneš pár stovák, isto nie na nové auto

sense
27. aug 2023

Za auto z roku 2006 už pri totálke nič nečakaj. Sa cudujem ze na tak staré auto platíš havarijmu

melli88
27. aug 2023

@leazeziliny poistovak mal asi väčší osoh z tej poistky ako ty

vevesh
27. aug 2023

Pri totalke dostanes taku sumu, aku ma auto na bazare v primeranej hodnote a opotrebovaniu.🫣 A €€€ dostanes len vtedy, ked budes policajne oslobodena od viny pri autonehode. Takze, take napady, ze napalim to do plotu alebo do najblozsieho jarku a pod., nedostanes nic. Musi to byt oficialne preukazatelna NEHODA, kde nebudes vinnikom.🙃🙃🙃🙃

sasa1310
27. aug 2023

@vevesh ale ba. Pri havarijnej poistke a samozrejme aj pri totálke môžeš byť vinníčkou.

luliu
27. aug 2023

@vevesh to vôbec nie je pravda, o tom je havarijné poistenie, že si vinnikom, samozrejme nemyslím umyselna "nehoda"

sasa1310
27. aug 2023

@leazeziliny poistenie slúži na to, že v danom momente máš auto poistené, to znamená, že ti poisťovna preplatí škodu, ktorú máš. To nie je sporenie, že máš 17 rokov poistené auto a neurobila si žiadnu škodu, že teraz ti niečo budú vracať. Mala si za to 17 rokov poistené auto.

sheila121
27. aug 2023

@leazeziliny máš pripoistenie GAP? Lebo keď nie tak smola. V tvojom prípade ale už ide o staré auto tak nechápem prečo si platila drahé kasko.

jaroe
27. aug 2023

@leazeziliny v prípade totálky dostaneš všeobecnú hodnotu vozidla. Čo je aktuálna cena v bazároch vzhľadom na vek a opotrebovanie. Prípadne mínus ešte hodnota použiteľných zvyškov. Ale nechápem, čo plánuješ. Havarijné poistenie je poistenie rizika, na tom sa nezarába. To je ako by si si pri životnom poistení napr. lámala ruky, aby sa ti to oplatilo.

samimami777
27. aug 2023

Síce nepíšeš konkrétne akú Octaviu máš len že je 2006 ročník ale keď otvoríš Bazoš alebo autobazáre tak takto staré autá aj v slušnom stave idú za pakatel okolo 1500€-4500€ ale teda to je v slušnom stave aspoň. Ty píšeš že tvoje je v zlom stave to znamená že by si ho možno už ani za 2000€ nepredala 🤷 tak čo chceš konkrétne akože vyplácať ??? A hlavne nechápem ako chceš "spraviť totálku" na aute. .. Nevymýšľaj kraviny kvôli 1000€ alebo 2000€ ktoré by ti na tak staré auto možno ani v konečnom dôsledku nedali. Skús ho predať cez bazár a kúp niečo druhé . Za hento prt dostaneš .

nikpa
27. aug 2023

@leazeziliny planuje poistný podvod a ešte sa verejne pýtaš na rady?!

zafir01
27. aug 2023

@sheila121 aj Gap sa myslím platí na Max 5 rokov..teda aspoň my si ho platíme a máme od poisťovne limit 5 rokov .potom už bez GAPka

sheila121
28. aug 2023

@zafir01 ano máš pravdu

leazeziliny
autor
28. aug 2023

@leazeziliny dievčatá ďakujem za vaše rady, pochopila som ze tudy cesta nevede....
Ďakujem aj za morálne rady, aj keď ja som skôr názoru, pomôž si ako vieš...a obdivujem vás žienky milé, ktoré všetko robíte naozaj poctivo.
Ďakujem ešte raz, pekný večer.