Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hypotéka a rodičovský príspevok

miskacharly
13. apr 2015

da sa zobrat hypoteka na rodicvsky prispevok?alebo ak bude muz spoludlznik, ale ma rakusku zmluvu.robi v rak.mozme nejak získať hypotéku?radsej by som prijala reakcie od niekoho kto bol v podobnej situacii. 🙂

michaela06
13. apr 2015

ahoj na rodicovsky prispevok ti banka uver neda, pretoze sa to nepocita ako prijem, skuste ziadat ako manzelia, prijem z toho rakuska mu chodi na ucet ? skuste sa preukazat s tou pracovnou zmluvou u banky.

miskacharly
autor
13. apr 2015

@michaela06 nie,dostava peniaze na ruku,manzelia este len budeme.mame pockat dovtedy?

janickacrazy
13. apr 2015

@miskacharly Na rodičák ti nedajú hypotéku, treba sa najskôr zobrať, treba mať pracovnú zmluvu a peniaze treba aby chodili na účet.

bosoriak
13. apr 2015

@miskacharly Nie, banka neda hypoteku, ak je jedinym zdokladovatelnym prijmom domacnosti rodicovsky prispevok. Ak si priatel vyplatu vklada napr. sam na svoj ucet, tak podla historie a vysky prijmu moze banka zvazit poskytnutie hypoteky. Treba sa informovat priamo v banke, ci na zaklade jeho zmluvy a tvojho rodicovskeho bude mozne hypo poskytnut.

alenah31
13. apr 2015

@miskacharly keďže RP nie je príjem, ale soc. dávka nemôžeš žiadať o hypotéku. Nech už chceš hypotéku ako fyzická (zamestnanec) či právnická osoba (podnikateľ) musíš banke predložiť potvrdenie príjmu. To potvrdenie by malo byť najmenej za posledné ukončené 3 mesiace aj keď obyčajne chcú celý kalendárny rok alebo DP za prech. kalendárny rok. Keďže RP nie je príjem na tvojej žiadosti by bola nula.
Čo sa týka priateľa to, že pracuje v Rakúsku nie je prekážkou, aby si nezažiadal o hypotéku on. Potrebuje k tomu pracovnú zmluvu, ktorú so zamestnávateľom uzatvoril a potvrdenie o príjme, ktoré preukáže buď bankovými výpismi alebo potvrdeniami o prevzatí výplat v hotovosti (tie musí mať zamestnávateľ uložené) Pokiaľ pracuje na čierno je toto samozrejme bezpredmetné. Ak ale tieto doklady má musí ich dať oficiálne preložiť do slovenčiny a priložiť k žiadosti. My sme toto absolvovali s manželovým vtedy anglickým zamestnávateľom - stálo to kopu času a nervov, ale nakoniec sme hypo dostali. Ja som ale pracovala, nebola som na RD - tiež som musela dokladovať príjem zo závislej činnosti (som zamestnanec).

franovka
13. apr 2015

Ahoj, som hypo poradca a hypoteka sa na SR da zobrat aj za predpokladu, ze prijem pochadza zo zahranicia. Ma to svoje pravidla a podmienky v bankach, ale nie je to nemozne 🙂 ... ak chces napis mi mail na katarina.franova@gmail.com... mozem sa na to pozriet. K.

martina2001
13. apr 2015

@miskacharly rodičák a aj rodinné sa počíta ako príjem, no na základe iba neho hypo nedostaneš, nie každá banka uznáva príjem zo zahraničia

martina2001
13. apr 2015

@miskacharly manželia byť nemusíte , v podstate ak by ju bral sám si ešte vo výhode

monika110
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli