Hypotéka zo Všeobecnej úverovej banky

denisa2828
25. apr 2016

Ahojte. Chcem si kupit byt za 31000€. Mam ucet vo Vub banke. Mám 30 rokov,cize mám narok na statny prispevok. Lenze citam ze ten sa poskytuje len na 70% z hodnoty nehnutelnosti. Tak ma napadlo ze by bolo mozno lepsie bez toho prispevku. Potrebujem aspon 90% financovanie. Mám sancu ziskat vo vub? Mesacne zarobim 600€ v cistom

timi_timi
25. apr 2016

No ale tých 70% sa vzťahuje len na tú úľavu splátky, to neznamená, že ti banka nedá 90% úver. Ale záleží to od ďalších faktorov. Najlepšie sa spýtať v banke, alebo nejakého fin. poradcu oni ti povedia presnejšie. Aspoň ja mám takéto informácie.

denisa2828
autor
25. apr 2016

Dakujem za info. Som dost mimo z toho. S financnym poradcom sa stretnem o par dni, tak som chcela len nejake info co mozem priblizne ocakavat

penagy
26. apr 2016

@denisa2828 do príspevku by som išla budú ti vraca peniaze na konic mesiaca. Pokiaľ nie si v úverovom registri ako neplatič tak by si nemala mať problém hypotéku dostať nežadaš veľa. Výhodou by bolo ak máš nejaké svoje financie ktoré by si bola schopná do toho dať ak by si nedostala 100% financovanie. Ak nie tak by som zobrala zvyšok v PSS teraz majú dobre nastavené úroky. 😉

poradimpomozem
26. apr 2016

Ahoj, práve teraz riešim klientke taký podobný úver so štátnym príspevkom. 100% financovanie s uvedeným príjmom je problém, ale 90% financovanie ak spľňaš podmienky banky, v pohode splátka vychádza okolo 80 € so ŠPM.

poradimpomozem
26. apr 2016

Ale ešte som zabudla pripomenúť, že vo VUB hrá rolu lokalita nehnuteľnosti. Na niektoré dávajú len 70%.
Pokiaľ budeš chcieť rada pomôžem vybaviť vhodnú banku.

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
edn
27. apr 2016

ja by som VUB vobec nezvazovala.. podla mna maju najhorsie podmienky a vsetko.. aspon ked sme my vybavovali tak to tak bolo.. a 100 percentny uver sa da asi vybavit len s financnym poradcom.. bezny clovek neviem ci to dokaze.. aj tych 90..

poradimpomozem
7. máj 2016

Ja pravda,že sa zatiaľ ešte dá vo vybraných bankách vybaviť aj 100% financovanie, ale len klientom s A, a!ebo B bonitou, čo príjem okolo 600 € nespľňa. Ale v niektorých prípadoch sa to dá ,zaujímavo
dokombinovať. Len treba k tomu viacero informácií.

elise
7. máj 2016

Vsetci poradvovia financny odporucaju vub lebo naju najvyssiu proviziu. Ja som si pred nedavnom vsetky banky obehla a najvyhodnejsie unicredit a csob.

poradimpomozem
7. máj 2016

Každá banka je pre niekoho vhodnejšia a pre niekoho vôbac nie, preto ich je na Slovensku toľko, aby si konkurovali. Keby boli najvýhodnejšie pre všetkých práve Ucb a Čsob, prečo by tam už všetci neboli?

jajka257
7. máj 2016

@elise my mame vub a sme velmi spokojni. Aj hypo, mensi uver, proste vsetko tam mame a inu banku by som uz nechcela. Mame osobneho bankara, ktory je vzdy ochotny a pomoze, poradi, vyriesi. Takze za nas vub je fajn.

elise
7. máj 2016

@poradimpomozem ludia sa boja prechadzat inam dokonca aj pocas viazanosti hypo sa noja prejst na lepsie, to je mentalita na slovensku ze takto to mam fungovalo to a hotovo a zmeny nie lebo nevedia co ich caka

dasenka1203
7. máj 2016

my sme presli z vub do csob, lepsie podmienky, zdarma interny znalecky, bez poplatku - vub sice slubuje skvely urok ale je tam poplatok za uzatvorenie zmluvy, treba znalecky - cize naklad cca 100e, ziadaju vinkulaciu poistenia bytu... podla lokality daju aj 100% - v meste, lepsia stvrt, dediny sa pohybuju okolo 70-80% hodnoty nehnutelnosti.... teraz sa oplati refinancovat - aj mimo fixu - klesla vyska "pokuty" predcasneho vyplatenia uveru z 5% na 1%, aj uroky su super nizke 🙂
ak by niekto mal zaujem, pracujem ako financny poradca, sprostredkujem Vam produkt na mieru 🙂

emilia25
7. máj 2016

Co tak zvysit odhad a urobiť 2 kúpne zmluvy jedna pre banku druhá medzi vami aby bola hypo sto percentná.inac tieto dofinsncovsvsnie úverom no je to na slučku hypo uver plus platiť mesačne za byt nájomné no nešla by som do bytu.

denisa2828
autor
7. máj 2016

Dakujem vsetkym. Byt je uz moj. Ma la som to stastie ze som natrafila na super ludi,ktory vsetko perfektne vybavili. Este stale som z toho v soku, dostala som 100%.