II. pilier

1. okt 2023

Dobry večer, vyzna sa niekto ohľadom pilierov? Kedze je II pilier povinny chcela by som si ho založiť čo najlepšie, neverim velmi agentom a bankam a podobne, pytam sa tu ľudi ktorý o tom čosi vedia a ktorý povedia pravdu kde je najlepšie mať II. pilier

gejb
13. okt 2023

@jarka_black dobrý deň, teraz som narazila na tuto diskusiu a vidim, ze je este ziva. Mala by som na vas jednu otazku. Práve dnes som podpísala zmluvu na prestup do Uniqa. Mam po 35ke a zaskrtnuty indexov negarantovany fond. Je to z vášho pohľadu najlepšie riešenie?

jarka_black
13. okt 2023

@gejb Keby som Vám to prenášala ja, navrhla by som zaškrtnúť DLHOPIS NA ZAČIATOK. Keďže nevieme, ktorý deň to na účte v Uniqe "pristane". Ak bude práve vtedy index v mínuse napr. 1%, v ten deň stratíte 1%. Zo všetkých úspor. Tu nejde o postupný presun, riziko nie je rozložené v čase! Samozrejme, potom to doženiete, ale načo riskovať - veď do inej DSSky človek ide získať, a nie stratiť hneď v prvý deň.

Ale z dlhodobého hľadiska získate. Bol to dobrý krok.

gejb
13. okt 2023

@jarka_black ďakujem! 🙂

jarka_black
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubomiraorsul11
31. jan 2024

@gejb dobrý deň. Robím z piliermi a áno je to najlepší postup. Potom neskôr sa začne investícia automaticky prekladať do bezpečných fondov.

norkok
Odpoveď bola odstránená
Zobraz