Jaká zdravotní pojišťovna je nejlepší?

czechzuzana
22. júl 2008

Caute, zajimalo by me, jaka zdravotni pojistovna je pro vas nejlepsi a proc. Ted do 30.08. je cas na zmenu pojistovny, ale nemuzu se rozhodnout, ke ktere prejit....

czechzuzana
autor
22. júl 2008

Myslim na Slovensku... 🙂

dorotaw
22. júl 2008

Ja som bola vo vseobecnej zdravotnej poistovni.Potom ma kamaratka nahovorila aby som sa dala do Union poistovne a to bola moja velka chyba ze som sa dala na to nahovorit,lebo ma ziadny doktor nechcel vysetrit,lebo nemali uzavretu zmluvu s tou poistovnou.Tak ked bola prilezitost tak som nevahala a dala som sa do vseobecnej zdr.poistovne.

sakura77
22. júl 2008

my sme tiez vsetci vo vseobecnej a nikdy ziadny problem 😉

liliandax
22. júl 2008

u nas je cela rodina vo vseobecnej a zatial ziaden problem nebol.. nedavno som bola v Unione, zobrat nejake formulare pre otca a ta zenska sa ma hned pytala, ze v akej som poistovni.. ked som jej odpovedala, tak hned zacala svoju pesnicku, ze preco je Union najlepsia a ze mam tam prejst 😠

no iste... 🙂

maruschka
22. júl 2008

všetci sme vo všeobecnej..Zatiaľ žiadny problém-a to sme často v nemocnici-babka+dedko-srdciari,také bežné ako pôrodnica,operácia žlčníka,rôzne vyšetrenia-nikdy som nepocítila,že by boli nejaké trenice medzi doktormi a poisťovňou..Ale keď som bola v nemocnici,tak nechceli brať Union-tak chudáci pacienti si pekne počkali na operácie,alebo obchádzali nemocnice,aby ich vôbec niekto hospitalizoval-teda žiadna výhra.
Neverím prechádzaniu z poisťovne do poisťovne.Pre nás je od začiatku všeobecná-aj keď nie je naj-naj a má samozrejme aj ona problémy-ako každá poisťovňa na Slovensku,ale ešte stále funguje a prepláca,takže to je asi dobré znamenie 😀

emjee
22. júl 2008

ja som druhy rok v dovere - no problem, predtym som bola vo vseobecnej, v podstate tiez nebol problem - ono aka je poistovna zistis, az ked ti maju preplatit nejaky vacsi vykon, a to som nastastie zatial nepotrebovala

s unionom boli problemy hned po spusteni celeho toho humbuku s prihlasovanim do konca septembra (myslim, ze sa da prihlasit az do konca septembra, nie do konca augusta ako pises czechzuzana) - predtym sa dalo prechadzat priebezne, teraz len raz do roka k 1.1 - vela lekarov snimi vtedy nemalo uzavrete zmluvy, lebo na trhu zdravotnych poistovni boli novi, predpokladam, ze toto sa za tie dva roky utriaslo

lefika
22. júl 2008

ja som v dovere a v porovnani so vseobecnou, v ktorej som bola predtym, je to supeeeer.
napr.: zmena adresy vo vszp ma stala 2 navstevy pobocky spojene so sialene dlhym stanim v rade, vypisovanie formularov a nechutne spravanie tej kozy za okienkom.
v dovere som vsetko vybavila cez telefon s prijemnou slecnou na infolinke

dovera mi preplatila 20tisicovu operaciu oci aj bez zdravotnej indikacie, proste mali zmluvu s danym zariadenim. vo vszp by som o takom niecom mohla len snivat.

dovera ma zazmluvnenych viac sukromnych centier a lekarov, ktorych teraz intenzivne vyuzivam, lebo odmietam s dietatom travit pol dna v cakarni kvoli blbbemu odporucaciemu listku. objednam sa na minutu a idem...

mirrinka
22. júl 2008

Ja som s Unionom zatiaľ nemala žiaden problém 😉

danu
22. júl 2008

my sme vsetci v Appole zatial v poho. Ale jezase fakt pravda ze nezistis ktora poistovna je dobra pokial nie je cas na platenie

sirinka
23. júl 2008

ja som uz 13 rokov v dovere a nemenila by som...som max. spokojna a poistila som tam aj dcerku.

danielitka26
23. júl 2008

som vo všeobecnej a u dlhšiu dobu rozmýšľam že zmením ...ale do ktorej netuším 😔

titkovamiriam
23. júl 2008

ja som tiez v dovere a pacilo sa mi ked sa marek narodil aky nam dali kufricek s malickostami pre mimi.

emjee
23. júl 2008

inak suhlasim s lefikou - v dovere som este nebola osobne, vsetko vybavujem cez net alebo telefon
vo vseobecnej som si odstala svoje 😝 (a po skonceni studia mi chceli nechat zaplatit spatne 2 roky poistenia, lebo som studovala dlhsie ako je schvalene - nechceli pochopit, ze ked studujem v zahranici asi sa nemozem riadit schvalenym planom vs na slovensku 😝 okrem toho ma nasr.. lebo som tam pravidelne kazdeho pol roka nosila potvrdenie, ze este studujem, obcas aj castejsie - pri zmene zakona - a vzdy bolo vsetko v poriadku, nakoniec ze dva roky doplatit, no skoro ma vystrelo, ale som tu tetusu ukecala, ze v ziadnom pripade)

ikke
23. júl 2008

ja som tiez byvala poistena v dovere, ale neviem porovnat, lebo jednak uz sa ma to uz netyka a jednak som nikdy vo vseobecnej ani poistena nebola 😅 jedine si pamatam, ze par doktorov bolo stastnych, ze nie som vo vseobecnej, lebo uz mali precerpane nejake tie body ci co od vseobecnej 😝

bubca
23. júl 2008

Tak čo sa týka prečerpaných bodov, tak tu som teraz narazila práve s Dôverou, u zubárky, majú strašne malé limity na mesiac, takže si celé, resp. skoro celé ošetrenie platím sama a nie je to práve malá suma, aj napriek tomu, že chodievam poctivo na preventívky a problém, ktorý teraz so zubami mám, som si nezavinila sama...ale inak s Dôverou žiaden problém nemám a sú tam poistené aj naše deti...

bubca
23. júl 2008

A potvrdzujem, čo napísala lefika a emjee, pred dvoma týždňami sme riešili zmenu bydliska a išlo to vybaviť telefonicky, naproti tomu manžel, ktorý je u Apolla musel naklusať do pobočky osobne, lebo mu na info linke oznámili, že telefonicky to zrealizovať nejde...

czechzuzana
autor
24. júl 2008

Tak diky moc, tak vypada to na tu Doveru.