Je lepšie poistenie alebo sporenie?

adel1
8. apr 2015

Dobrý deň prosím poradte, chcem mojmu synčekovi setrit peniazky a neviem ako najlepšie, mam mu zalozit samotne sporenie alebo sporenie spolu s poistenim? Dakujem za radu 🙂

stary_ujco
8. apr 2015

V žiadnom, opakujem, v žiadnom prípade neuzatvaraj poistku so sporením, preboha. Až chceš synovi šetriť, tak mu šetri. Hoci som aj tak zástanca toho, že voľné peniaze sa majú do deti investovať tak, aby si neskôr o to viac dokázali zarobiť...
Čo sa týka poistenia, radšej poisti seba. Aby dieťa neostalo na ocot, keď ťa náhodou zrazí auto.

zuzub
8. apr 2015

pre dieťa určite sporenie

vitazoslav
9. apr 2015

Sporenie pre dieťa je určite lepšie ako poistenie, ale uvažuj aj o tom, že by si mala aj jedno aj druhé (len nie na jednej zmluve!!!). Je dobré poistiť dieťa na úraz, prípadne kritické choroby a investovanie odporúčam v nejakej investičnej spoločnosti. Našej som nastavil sporenie do jej 50tky s tým, že keď skončí školu, podám jej papiere a poviem, aby si s tým robila čo chce, ak bude sama ďalej sporiť OK, ak nie, bude mať lepší štart. Na sporenie dávame len rodinné prídavky, teda 20,-€/mes. Predpokladaný výsledok v 50-tke viac ako 100.000,-€, v 26-tich cca 14.000,-€, ak vydrží do 50-tky, nebude musieť ísť na dôchodok v 70-tke, ale pokojne pôjde v 50-tich...

lavinis
9. apr 2015

v prvom rade treba poistiť živiteľa/živiteľov rodiny
Čo sa týka dieťaťa, opäť závisí, či vám ide len o to, mu našetriť peniaze do budúcnosti, alebo zároveň chcete, aby v prípade nejakých drobných udalosti dostalo "bolestné" (slepák, mandle, zlomená ruka,...). Niektoré detské poistky sú viac ochranou príjmu pre rodiča, napr. v prípade trvalých následkov, hospitalizácie a pod. väčšinou jeden z rodičov ostáva s dieťaťom doma, príjem do rodiny klesá a peniaze z poistky dieťaťa môžu pomôcť. Resp. ak sa jednému z rodičov stane to najzávažnejšie, poisťovňa preberá platenie poistky až do veku, kedy poistka končí.

Veľmi závisí, čo od sporenia/poistenia uzatvárate. Ak chcete len sporiť, potom by som zvolila iný druh sporenia ako je detské poistenie.

lubomirspetko
9. apr 2015

Na toto nie je jednoznačná odpoveď. Pri deťoch je podľa môjho názoru lepšie šetriť ako sa poistiť. Úplne najlepšie je, keď dieťaťu šetríte v sporiacom programe, a pri poistíte mu Trvalé následky a kritické choroby do zmluvy rodičov. Je to pre vás najlacnejšie a najužitočnejšie riešenie.

michalmakovnik
11. apr 2015

Urcite dietatu zalozte len sporenie/investovanie samostatne. Idealne cez podielove fondy, kedze predpokladam ze to bude na dlhsie obdobie (10 a viac rokov). Zabudnite na stavebne sporenie. Pri podielovych fondoch mozete investovat uz od 20 eur mesacne, to su vlastne pridavky na deti. Pravidlo je investovat tie peniaze pravidelne mesacne, ci to ide hore, alebo naopak to pada. A postupne s priblizujucim sa casom vyberu investiciu postupne skonzervativnievat (zo zaciatku viac akcii, ktore postupne prehadzovat na dlhopisy).

shpirti
Odpoveď bola odstránená
Zobraz