Je moja pracovná zmluva výhodná?

sabinami
22. jún 2019

Ahojte :D nedávno som nastúpila do mojej prvej prace po škole, dostala som zmluvu v ktorej som platená na hodiny 3,60 v hrubom a oficialne pracujem že 5 hodin týždenne :D čo sa týka nejakých tych odvodov do dôchodku atd (nevyznám sa v týchto veciach) asi to nie je veľmi výhodná prac. zmluva však ? Poprosím Vaše nazory, skúsiť si opýtať riadnu pracovnú zmluvu s fixným platom alebo je to v pohode zmluva ?

alexandra2468
22. jún 2019

@sabinami neviem podla coho mame posudit, ci je blba pracovna zmluva alebo nie, ked si napisala len to, ze mas 3.6€/hod a oficialne odpracujes 5hod/tyzden. Realne kolko odpracujes?

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
22. jún 2019

@tosomja Akoze nemas dovolenku, paragraf, PN?

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nini1010
22. jún 2019

By ma zaujimalo kolkondostanes ked budes pn alebo aky budes mat vymeriavaci zaklad ked pojdes na matersku...no nie blba zmluva ale hlavne blbe pracovne podmienky si podpisala.treba vzdy aj do buducna pozerat...

evittam
22. jún 2019

@tosomja No mas platenu z reálneho platu na výplatnej paske-PN, OCR, paragrafy z VZ, z ktorého sa odvadzaju odvody. Ako u kazdeho

evittam
22. jún 2019

@nini1010 To skôr vyzera na dohodu.

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fokuska
22. jún 2019

@tosomja Najprv pises, ze nic nemas, potom, ze platene podla zmluvy a nie realneho platu (realny plat mas predsa na paske) a ked ta @evittam opravi, tak povies, ze ved o tom pises. Tak akosi to nesedi.

Alebo beries peniaze na cierno na ruku?

evittam
22. jún 2019

@fokuska Sama nevie o com pise. Mota to dookola.😀😉

beky1813
22. jún 2019

@tosomja nie, nepises, protirecis si
@sabinami nik ti nepovie, ci je blba zmluva, malo info si dala

evittam
22. jún 2019

@tosomja O com? Pises,ze nic nemáš, potom ze zase mas. A suhlas s
@fokuska
Tvoj realny plat je ten na paske. Zostatok su "cierne" peniaze. Z ktorych nemas nic o com píšeme.

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
22. jún 2019

@tosomja My chápeme. A ako si podpisala tak mas. To je len tvoj problem. Potom tu čítame ako ma stat o..bal lebo nemam PN z "realneho" platu.

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
22. jún 2019

@tosomja Pozri kazdy podla toho co je ochotný tolerovať. Porušujes zakon ci ty ci zamestnavatel. Ale to už je mimo diskusiu.😉

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fokuska
22. jún 2019

@tosomja Tak netusim preco si suhlasila s takou zmluvou a rovno aj s porusovanim zakona, ze zvysok na ruku. Ved ty sama seba obabravas - matetska, PN, dochodok... a este si si zavarila pred zakonom. Mudro... ale inak moze za vsetko stat.

chcemradu
22. jún 2019

Nie kazdy ma na vyber a moze odmietnut pracovat hoci aj nacierno. Ide o lokalitu,moznosti postarat sa o deti. Nenavazajte sa jedna do druhej.
@tosomja pise, ze autorka prispevku mozno tiez riesi nevyhodnu prac ponuku . to neznamena, ze niekomu toto vyhovuje, alebo ze sa z toho tesi. Ak nemate co k tomu napisat, zdrzte sa komentarov. Alebo budte zakerne a poslite im kontroly 😱 dnes je to moderne, nesucitit, nepochopit. Tiez som isty cas pracovala na "paperi dohoda 20 hodin" realne 40. Automaticky som prisla o narok na stravne listky, odmeny. Ale vedela som, ze ten rok nebudem potrebovat dovolenku a spoliehala som sa, ze som zdrava a pn riesit nebudem. Pekny den.

evittam
22. jún 2019

@chcemradu Nikto sa do nikoho nenavaza. A vzdy mas na vyber. A dovtedy to tu bude presne takto fungovať do kedy budu ludia co sú ochotní to tolerovať. Len o tom to je.
A ako aj ty odporúčas tiez sa môžeš zdržať zbytocneho komentáru. Aj tebe pekny den.

candii
22. jún 2019

@evittam absolútne do bodky s tebou súhlasím, do vtedy s nami zamestnávatelia budú vydrbávať, do kedy im to dovolíme, bohužiaľ.

evittam
22. jún 2019

@candii Presne tak.

loginexistuje
22. jún 2019

pri praci nacierno su vinny dvaja aj ten co dava aj ten co berie

je drze sa stazovat ze budes mat malu pn materske a pod ak ty najprv okradas stat na odvodoch

evittam
22. jún 2019

@loginexistuje To títo ludia uz nevidia.😉

fokuska
22. jún 2019

@chcemradu Vzdy mas na vyber odmietnut. To su len vyhovorky. A protipravne konanie treba odsudzovat, nie tolerovat z nejakych vymyslenych "sucitnych" dovodov.
90% ludi nadava na vysku davok, na podmienky, na politiku, stat, na to ako veci funguju a vobec nechapu ze vsetko je prepojene a ze aj tym, ze oni pomozu zamestnavatelovi odrbavat na odvodoch, tak skodia sami sebe a nemaju co nadavat, ze nieco v state nefunguje.

ivkazba
22. jún 2019

@sabinami Pýtať si riadniu zmluvu s fixným platom? Veď máš zmluvu s fixnou mzdou. Akurát je nízka. A samozrejme, nízka mzda = nízke odvody = rovná sa nízka PN či podpora b nezamestnanosti či materská v budúcnosti. Ak v danej firme najímajú za minimálku, asi je riešenie v hľadaní inej práce.

sabinami
autor
26. jún 2019

@alexandra2468 reálne odpracujem tak ako každý priemerný clovek, platovo (na ruku) dostanem celkom dobrú mzdu len nie oficialne 🙂 oficialne a teda na páske mám smiešnu výplatu vyrátanú práve podľa takto vypracovanej zmluvy, len som chcela vedieť vaše nazory a to či teda zotrvať na takto stanovenej zmluve alebo sa vykašľať na takúto zmluvu, samozrejme do budúcna planujem ísť aj na matersku a teraz už viem že z takéhoto platu to bude veľká bieda

sabinami
autor
26. jún 2019

@chcemradu ďakujem 🙂 okolnosti boli take, že som prerušila školu a mala som asi ani nie mesiac aby som si našla rychlo robotu samozrejme som brala prvé čo prišlo 🙂 zmluvu som podpísala už takúto skratka prácu som potrebovala, reálne som v tej práci asi 160 hodin mesacne ale všetko mám platene na ruku 🙂 len som chcela nazory či je to úplne nevýhodná zmluva pre mna do budúcna a už chapem že je riadne blba :D ďakujem za nazory 🙂