Je možné si zobrať menší úver po osobnom bankrote?

paulinafabryova
8. júl 2020

Ahojte brat s bankrotoval minuly rok v júni. Má veľmi dobrú prácu. Máte skúsenosti alebo nepoznáte niekoho kto si po osobnom bankrote zobral spotrebný úver menší? Viem že po osobnom bankrote je lehota ale neviem ako dlho to trvá ďakujem 🙂

erikissima
8. júl 2020

Pár rokov môže na úver zabudnúť 🤷‍♀️

pribinak
8. júl 2020

5 rokov minimálne

paulinafabryova
autor
8. júl 2020

@erikissima neviete aká je lehota?

paulinafabryova
autor
8. júl 2020

@pribinak 5 rokov je lehota ?

amonet
8. júl 2020

ano 5rokov

c_est_la_vie
8. júl 2020

@paulinafabryova brat sa este nepoucil? Ledva ho oddlzili a uz chce spotrebak?

ivkazba
8. júl 2020

Áno, 5 rokov po ukončení bankrotu nemôže žiadať o žiadny nový úver. Ako dobrá sestra by som mu skôr odporučila, že ak má dobrú prácu, tak nech si odkladá a šetrí rezervu, aby sa v budúcnosti opäť nedostal do situácie v akej bol.

paulinafabryova
autor
8. júl 2020

@c_est_la_vie je vyše roka po osobnom bankrote.

paulinafabryova
autor
8. júl 2020

@ivkazba chcem sa opýtať, či to platí aj pri SRO keď je aj podnikateľ. Sro mal po bankrote. Ďakujem

c_est_la_vie
8. júl 2020

@paulinafabryova a to ti pride dost dlho? Ked dobre zarobi nech si nasetri, zaplati tak o 20 % menej ako cez spotrebak. Financna gramotnost neopustaj ma. Zaklad je kupovat si to na co mam 😏.
A ty ako sestra by si mu radsej mala dohovorit ako ho v tom podporovat.

ivkazba
8. júl 2020

@paulinafabryova tak aby sme si to ujasnili... je po osobnom bankrote ako fyzická osova alebo po bankrote s.r.o. ktorej bol majiteľom/konateľom?

paulinafabryova
autor
8. júl 2020

@ivkazba môžem vam napísať správu? Ďakujem 🙂

paulinafabryova
autor
8. júl 2020

@c_est_la_vie to by som mu určite dohovorila. Má aj sporenie založené aj investície. Ide o to že chcel spotrebný úver na podnik.

janka_266
8. júl 2020

Tu sa presne potvrdzuje, že osobný bankrot je uplna zbytočnosť, očividne sa aj tak nikto z toho nepoučí. Už chýba len otázka, či pohotovosť požičia peniaze. 🤦‍♀️

erikissima
8. júl 2020

@paulinafabryova určite žiadny úver najbližších 5 rokov nedostane 🤷‍♀️ To by bolo veľmi jednoduché, vyhlásiť bankrot, zbaviť sa dlhov a za rok si brat úver 🤦‍♀️ Takto to veru nefunguje, a to môže mať príjem aký chce. Osobný bankrot dáva človeku druhu šancu začať odznova - vlastnými silami, nie úvermi, s tým musí počítať každý kto ho podstúpi, hospodári už iba so svojimi zarobenymi peniazmi, bez pomoci bánk

erikissima
8. júl 2020

A inak, podľa zákona nemôže fyzická ani právnická osoba založiť živnosť ani sro, skôr ako po TROCH rokov od schválenia bankrotu. Takže ťažko môže tvoj brat podnikať momentálne, ešte by som si overila ci náhodou aj neklame

suzitok
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
8. júl 2020

zrovna včera som sa o tom s právnikom bavila...mne vravel že 10 r. nedostane požičané e... ale mne sa to zdá že je to veľa...

katarinka89
8. júl 2020

@paulinafabryova no určite dosť dlhá doba NATO, aby takí vychcanci neokradali zas

chucko3
2. mar 2021

@paulinafabryova ano je to mozne,vsetci tu pisu neoverene info....

fokuska
2. mar 2021

@chucko3 A ty mas odkial take overene info, ze tym teraz spamujes diskusie ohladom osobneho bankrotu?

chucko3
4. mar 2021

kamarat po OB si vybavil pozicku u nebankovky...nic nespamujem,len tu vsetci tvrdia ze to nieje mozne...treba ratat stym ze casom bude mozne zobrat uver aj u banky...novy osobny bankrot funguje kratko,tak sa len pravidla nadstavuju,ale pisat tu bludy ze uz nikto nikdy nepozicia,resp . az po 5r je pekna somarina...

patricia2288
4. mar 2021

Ja poznám dvoch ľudí, ktorí si týždeň po osobnom bankrote vzali nové autá na operatívny leasing. Neviem síce ako je to možné. Minule sa ma jedna pani po bankrote snažila presvedčiť, že jej aj schválili hypotéku na byt. Čo sa týka ich áut tie som aj videla len neviem ako naozaj boli nadobudnuté. Ale myslím, že nebankovky nemajú problém aspoň pri nejakej malej sume. Inak sa čudujem že rok po bankrote sa niekto púšťa do úveru.

fokuska
5. mar 2021

@chucko3 Takze relevantnejsie je to, ze tvoj kamrat si vybavil pozicku v nebankovke ako to, co tu pise napriklad @ivkazba ktora je odbornicka z bankoveho sektoru - takze to su bludy, urcite vies ty lepsie.

chucko3
5. mar 2021

@fokuska pekne pisete ze je z bankoveho sektoru...nebankovky maju uplne iny pristup ...ja sa snazim len pomoct a objasnit...v bankach po bankrote nepochodi nikto...

chucko3
5. mar 2021

@fokuska nepisem ziadne bludy,len overene info.s hypo neviem ako to je,banky nepozicaju a u nebankoviek je mozne niekde ziskat mensi uver ...

paulafabryova
20. máj 2021

@chucko3 dobrý deň a v ktorej nebankovke mu schválili úver ? Kľudne mi napíšte správu ďakujem

maria456
22. máj 2021

@suzitok živnosť sa po OB dá otvoriť bez problémov.

eva8940
30. jan 2022

Ja budem rada keď sa mi podarí osobný bankrot, keďže aj zo zdravotných dôvodov mám problémy so splácaním, ale bez ohľadu na to kôli akím problémom som sa dostala do dlhovej pasce, tak po OB už nechcem žiadny úver ani vidieť, ani počuť, len to čo si sama zarobím, a kúpim si len to na čo mám, a konečne budem slobodná. Veľmi sa čudujem ľuďom, ktorí takmer hneď po osobnom bankrote rozmýšľajú nad ďalším úverom. To, že mám napríklad teraz dobrú prácu, a budem schopná splácať nie je argument, ktorý obstojí, a má nejakú záruku, a váhu aj do budúcna. Každý môže prísť kedykoľvek o prácu, o zdravie, a všetko je v trapu. Väčšina ľudí po osobnom bankrote veľmi rýchlo zabudne prečo vlastne vyhlásili OB. Dostali šancu na nový začiatok, a nevážia si toho. Keby je to na mne tak každého kto krátko po OB rozmýšľa už nad ďalším úveerom by som na mieste veriteľov na súde napadla, a začala hneď lustrovať pre nepoctivý zámer. Toť môj názor.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz