Je možné zobrať vyššiu hypotéku ako potrebujem?

luk3s335
26. mar 2021

Dobrý deň zaujímalo by ma či sa dá zobrať väčšia hypotéka ako potrebujem napríklad chcel by som 80k
No oni mi dajú 72k..... Tak si ešte vezmem spotrebný...
A náhodou si potom vyberiem nehnuteľnosť ktorá bude stáť 67 🤔 budem mať peniaze na vyše alebo to tak nejde? (Pod otázka) ---> daju sa po prípade vziať nejaké peniaze na zariadenie bytu či rekonštrukciu? Tak aby sa veľa nedplacalo? Lebo pozeral som a má to veľký úrok
Ďakujem za vaše odpovede

michaela789
26. mar 2021

@luk3s335 hypotéka sa dáva vždy na kupovanu nehnuteľnosť. Robí sa posudok na základe ktorého ti podľa percent vypočítajú hypotéku. Nedá sa to nijako oklamať. Ak kupuješ dom odhadnuty posudkom na 100 000, dostaneš naň 80 000 (80% hypotéku) a nemôžeš si potom za to kúpiť byt za 75000. Takže nie, nejde to.
Na zariadenie a iné výdavky navyše potom spotrebak ak bude Treba.

vulka
26. mar 2021

A hlavne nepočítaj s tým, že Ti banka dá 100% ceny nehnuteľnosti. Dnes je to tak 75%. Máš mať našetrené.

viki_lv
26. mar 2021

To tak nefunguje, že náhodou si potom vyberieš inú nehnuteľnosť, pretože ti hypotéku dajú na konkrétnu vopred vybranú nehnuteľnosť, ktorej hodnotu určí znalec - ale banka má aj vlastných znalcov, takže nie je možné "tvojim" znalcom umelo navýšiť hodnotu nehnuteľnosti oproti kúpnej alebo trhovej cene, aby ti banka dala v podstate 100%-né financovanie nehnuteľnosti. Dofinancujes to buď úsporami alebo spotrebným úverom - ak ti ho banka vôbec poskytne ešte popri hypotéke. Tým úverom si môžeš financovať aj zariadenie nehnuteľnosti, avšak na spotrebných úveroch sú omnoho vyššie úroky ako na hypotékach. Neskôr je však možné konsolidovať úvery - spojiť spotrebný a hypotekárny do jedného navýšeného hypotekárneho

babulina
26. mar 2021

@luk3s335 vyska poskytnutej hypoteky sa odvija od hodnoty zabezpeky. Ak zalozite byt ( nie nutne ten kupovany) s vyssou hodnotou adekvatne k tomu mozte mat poskytnutu vyssiu hypo. Nie je to vsak 100% ako uz bolo spomenute

s_a
26. mar 2021

Jedine ak by si založila nehnuteľnost väčšej hodnoty ako kupuješ

lussinka792
26. mar 2021

Pripadne zobrat americku hypoteku tam mas skor peniaze ako nehnutelnost ale nato musi byt zas dost vysoky prijem

draik
26. mar 2021

Banka poskytne štandardnú hypo buď do výšky kúpnej ceny alebo štandardne do 80% hodnoty zakladanej nehnuteľnosti, a to podľa toho, ktorá z uvedených súm je nižšia.
Ak by ste sa aj dohodli na kúpnej cene 10.000 eur a hodnota nehnuteľnosti je 100.000 eur, tak Vám banka prefinancuje len kúpnu cenu .

sasa1310
26. mar 2021

@luk3s335 najviac 80 % z ceny nehnuteľnosti, ktorú ideš zakladať resp. kupuješ

sasa1310
26. mar 2021

@michaela789 nedáva sa vždy na kupovanú nehnuteľnosť. On môže vlastniť niekoľko nehnuteľností, ktoré môže založiť a peniaze použiť na kúpu ďalšej nehnuteľnosti. Alebo založiť nehnuteľnosť rodičovskú a kúpiť svoju...je toľko možností

lsimo
26. mar 2021

podľa mňa sa to dá, no najlepšie je na také niečo si nájsť dobrého hypotekárneho poracu. tí vedia niekedy vybaviť podmienky, ktoré si bežný človek proste nedokáže vybaviť sám

dominikavab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz