Je pre dieťa vhodnejšie poistenie alebo sporenie?

blacki
24. nov 2012

Ahojte, je tu nejaký odborník na finančné záležitosti ako sú poistenia, rôzne druhy sporení, stavebné a pod. pre dieťa? Stále sa neviem rozhodnúť, čo mám dieťaťu založiť, čo bude preň najvýhodnejšie a pre nás nie moc nákladné... Poraďte mi, prosím Vás, alebo ak máte kontakt na nejakého odborníka - sem s ním. Ďakujem!

tinka9000
25. nov 2012

@liz_lemon , ježiš baby, ja sa preboha nechcem hádať ani nič podobné, nik jej neodpisoval, tak som sa snažila pomôcť v rámci svojich možností a schopností. Nepochybne máš prehľad v poisťovníctve, mňa len zamrzelo, že človek sa snaží pomôcť, a ty odpíšeš doslova urážlivo aby som si doštudovala veci. Myslím že to tiež nebolo korektné a dá sa to napísať inak. Napísala som svoj názor, svoje skúsenosti, a nie presné znenia zmlúv, ani poistných, ani stavebných. Zmluva zo stavebka, o ktorej som písala, bola staršieho dáta a boli tam iné podmienky a to, že teraz skopíruješ aktuálne podmieny na tom nič nemení, pretože zákony nepôsobia retroaktívne, spätne, a najmä - nebola to čsob-čka, ale to je jedno. Rovnako o poistnej zmluve som hovorila zo skúsenosti -z čias, ked kapitálové poistné zmluvy neboli samozrejmosť a v rámci životnej sa len dalo zvoliť, či chceš aj zhodnocovať peniaze - tú zmluvu som asi pred 6-timi rokmi zrušila, teda to bolo tiež dávno a za iných podmienok. Nič konkrétne neobhajujem, ani nezatracujem, uviedla som, čo zvažujem ja a prečo, to je všetko. Každý má svoje priority a ciele a podľa toho zvažuje. Ja zvažujem produkty, ktoré som napísala, a jednoducho rozmýľam inak a riadim sa sebou-ja som mala v detstve plno úrazov a zlomenín a preto dieťaťu úrazové poistenie dať chcem, ale to je len môj názor. Vráťme sa k pôvodnej téme, ktorou žiadateľka chcela poradiť, a nemusíme si tu nič dokazovať. Verím že si vyberie čo je pre ňu a jej rodinu najvhodnejšie. Do budúcna sa asi nebudem zapájať do žiadnych diskusií, pretože tu je to skôr na škodu ako na prospech.

leusska
25. nov 2012

@tinka9000 myslim, ze nikto nema zaujem sa hadat 😉 kazdy napisal len svoj nazor a je uplne normalne, ze kolko ludi tolko nazorov 🙂 takze by bola skoda keby si sa nezapajala do diskusii...ved cim viac nazorov bude mat zakladatelka temy tym lepsie sa je mozno bude rozhodovat...

lubina
25. nov 2012

Len moj nazor, my mame pre obe deti poistenie so sporenim, ktore si mozu vybrat vo veku bud 15, 18 alebo 25 ak budu studovat na VS. Ale poistenie je podla mna potrebne, ved dietatku sa moze stat uraz raz dva. Nasa starsia dcera je velmi mile dieta, vsetci hovoria ake poslusne atd, atd. a uz sme mali zlomenu ruku, prosto spadla, aj ked nie je nejako pojasena, skor kludne, pohodove dieta. A ta poistka jej aspon ciastocne vynahradila bolest. Peniazky sme neminuli, odlozili na dalsie studium. Takze ja som za poistku so sporenim, aj take su, len si treba pozistovat najprv a az potom sa rozhodnut

liz_lemon
25. nov 2012

@tinka9000 ja som to nemyslela, nijako urazlivo, proste si treba niektore veci pozriet, a potom pisat
ale to stavbne vzdy bolo tak, ze po 6. rokoch sa proste zrusi a prachy sa jednoducho vyberu, ja mam stavebne vyse 12 rokov, a tato moznost tam bola vzdy, dokonca mi po 6 rokoch prisiel oficialny list z PSS, aby som sa rozhodla, co so zmluvou, ci to beriem, alebo nechavam dalej, pripadne ci chcem uver
a co sa tyka poistenia, tak mne to cele pride tak, ze cloveka doslova naplasia s tym, co vsetko sa mu moze stat, tak si to ludia daju, a potom sa mu tie choroby/urazy aj deju, takze vlastne si to ako keby privolaju
v podstate mi je jedno, co si uplne cudzi ludia uzatvoria, len si myslim, ze je dobre, ak vedia aj minusy

blacki
autor
25. nov 2012

tak za prvé - poistkám ja jednoducho neverím všeobecne, chcela som len vedieť, či nie je nejaký produkt, o ktorom fakt že neviem... ale vidím, že asi nie. keď som bola tehotná, manžel mal ťažký úraz, spadol zo 6m výšky a takmer sa zabil. Má úrazové poistenie. Než sme vybehali všetky náležitosti okolo toho, takmer sme sa zbláznili a oni nám po 2 mesiacoch od udalosti vyplatili 8€!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Možno keby sa bol naozaj zabil, tak by mi vyplatili 58€. Waaaaaaaaaau! Tak to ani náhodou. 😠 Ihned sme zrušili všetky poistky žerúce peniaze. Len som nevedela, či radšej banku alebo stavebné sporenie. Asi zájdeme s manželom do stavebnej sporiteľne, zistíme čo a ako a potom sa rozhodneme priamo, či stavebné alebo radšej banku. Ale tomu sporeniu v banke tiež moc neverím, príde mi to nič-moc výhodné. Skôr by som potom investovala peniaze do podielových fondov na nejak dlhší čas, len tomu vôbec nerozumiem, neviem, kde by sa to mohlo oplatiť... ☹

lili_mia
25. nov 2012

@blacki a ako dlho si mal manžel životnú poistku? viac ako 15-20 rokov? tam je pointa v tom, že peniaze to prinesie až po toľkých rokoch

blacki
autor
25. nov 2012

@lili_mia tak to ťažko. Lebo si ju zakladal, až mal 18 rokov a stalo sa mu to, keď mal cca 28...

blacki
autor
25. nov 2012

@lili_mia On mal aj úrazovú, ale tak bolo treba uviesť časť tela, ktorá sa poisťuje. Mal tam nohy a pri úraze sa nohám nič moc nestalo. Neviem, ako je to teraz pri zakladaní úrazovej poistky, ale po pravde už ma to ani moc nezaujíma po tejto skúsenosti.

blacki
autor
25. nov 2012

poisťovne majú podľa mojich skúseností nastavené podmienky takou presnou špecifikáciou udalosti tak, aby bola šancaq 1:milión, že sa také niečo naozaj stane a oni budú musieť platiť. Takže na tom zarábajú len a len poisťovne.

lili_mia
25. nov 2012

@blacki veľa závisí aj od toho, či to toho bolo zahrnuté preplatenie nákladov .. teraz sú už riadne prešpekulované poistky, Kooperativa vraj ponúka ženám preplatenie pobytu v pôrodnici, poistenie musí trvať minimálne 9mesiacov, presne, nie zaokrúhlene a neviem do akej výšky preplácajú .. ale toto mám z počutia, nezisťovala som to
no celkovo, čo sa týka sporenia pre detí, viacero ľudí z tejto oblasti mi odporúčalo stavebné sporenie .. neboli to zástupcovnia PSS, ale bežní hypotekárni reprezentanti a na otázku ohľadom detí poradili stavebné sporenie junior, kedže je to aj úrokované, a máš tam aj štátnu prémiu

jankapiknova
28. nov 2012

ja prispejem aj mojim nazorom 😀
vela ludi nadava že plati poistku a stal sa uraz a dostali malo....ale to si treba pozriet ked človek podpisuje taku poistku na ake sumy ma tie urazy poistenie,pretože vela ludi ma poistku ešte uzatvorenu pekne za komančov na sumu pri uraze 30sk a podobne,no bohužial potom pri uraze nech nečakaju 1000cky eur a druha čast je šetrenie,kde sa to oplati dlhodobo a určite nie na 5 rokov,lebo peniaze sa nestihnu nabalit... jednoducho poistka je dobra vec ale treba si dat pozor na ake sumy su tie urazy poistene(mate možnost si povedat na ake sumy chcete) a pokial tam je šetrenie,tak nemenit a nerušit každu chvilku ale nechat to pracovat dlhodobo.
popri tom samozrejme mat aj peniaze či už na knižke,teda na niejakom terminaku,ktore ma človek k dispozicii kedykolvek.

aktiz
5. apr 2013

Stavebné sporenie a jeho veľké výhody: http://homeworksystem.cz/stavebni_sporeni.html?...
@blacki

megyjoel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz